Eratee avaliku kasutamise leping

Kõik need jutud, mis mujale ei sobi.

Moderaatorid: inseneer, landy

Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Eratee avaliku kasutamise leping

Postitus Postitas Tubiniit »

Olen segaduses.
Esivanemate maa tagastamise käigus pidi seda läbiv tee kinnistust välja arvatama ning vald on sellel seni käitunud omanikuna(täitis kruusaga ja lõikas teeäärset võsa). Nüüd saadab vald mulle Lepingu ning selgub, et olen 15 aastat 3390m2 teealuse maa eest maamaksu tasunud. Leping iseenesest on minu pilgu läbi ühepoolne - minul puudub täielikult õigus Lepingut lõpetada (vallal on) ning Leping on ebakorrektne - teelõigu asukoha skeemiks on kogu tee plaan, tee seisukorra kirjeldus on puudulik, puudub Leping vallapoolse ametniku allkirja õigusliku jõu kirjeldus jne.
Tõenäoliselt on küsimus riigilt vallale eraldatavates rahades - kui alla ei kirjuta, olen paha, aga selline asjaajamine on minule vastumeelne.
Kui keegi pakuks auto kasutamiseks sellist lepingut, vaadataks teda kas kui napakat või väljapressijat.
LR Discovery I 83kW manuaal
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10309
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Saan sulle saata ühe Otepää lähedase valla teekasutus lepingu võrdlemiseks.
Proovin selle täna-homme üles leida!
Kui homme õhtuks pole saatnud, siis helista peale 22:00 ja tuleta mulle meelde.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Analoogilisest Lepingust oleks abi.
90-ndate alguses ütlesin ühe teise valla keskkonnanõuniku ameti just oma väheste juriidiliste teadmiste tõttu ära ning peale seda on mind aegajalt karistuseks šokeeritud riigiametnike poolt põhimõttega "julge pealehakkamine on pool võitu".
Aga tahad maailma parandada, alusta iseendast. Olerexi ei lähe, aga omapoolsed parandused Lepingule esitaks.

e-mail: raearu@hot.ee
LR Discovery I 83kW manuaal
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Lepingust

Postitus Postitas Kalamees »

See tuleks kuidagi muud viisi lahendada ja see maa vallale maha müüa. Lepngus enamasti sees see remont ja muud tegemised ja kulutused, ning kui hakkad maad müüma siis tuleb vallalt luba saada. Mulle nad paar sellist lepingut saatnud, pole mina nendele allkirja andnud. Sest eriti nad muuta neid ei tahtnud. Ju pole nii tähtis tee minul.
Aga kas saaks ka ise selle Otepää koopia. Mine tea millal asi muutub aktuaalseks.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10309
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Mul plaan see aasta ka lõpuks oma naabrite ja nende maaomanikega kust tee läbi jookseb kasutusleping teha, sest Harjumaal taluni viiv tee läheb läbi viie kinnistu ja teed, kui sellist eraldi registris pole.

Kunagi ei tea, kes praegustest toredatest maaomanikest oma jao ära müüb ja mõni hull asemele tuleb, pärast hakka kopteriga käima.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Millegipärast on kuskilt jäänud meelde mõte, et juriidiliselt ei tohi takistada juurdepääsu.
Praktikas on muidugi asjad tiba teisiti ehk.
Kolhethi - paljude eestlaste kodu.
www.kolhethi.ee
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Eratee

Postitus Postitas Kalamees »

Nii palju kui minule räägiti vallas siis vaja teha sul notaris lepe maadeomanikega selle alusel tehakse märge kaardile. Mul ka ühele naabrile vald tegi korda põlluvahetee majani. Aga see minu maal ja sai käidud vallas asja uurimas. Kuni märget pole on see maaomaniku tahtes kinni.
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Inimesel, kellel on põhjendatud vajadus läbi võõra maa oma maale pääseda, on õigus servituudile. Võõrastel pole servituudi alusel kasutatavale teele maaomaniku loata õigust tulla.
Minu maad aga läbib avalikult kasutatav tee, mille vald omal ajal jättis vormistamata ning nüüd tahab minult allkirja paberitele, mis jätab teealuse maa minu omandisse, omanikuõigused tuleb täielikult loovutada vallale ning vallale jääb veel õigus temale meeldival ajal minule omanikuõigused tagastada.
Liis Haavelil on veel õppimist.
Kes alla ei kirjuta, on hiljem tee halvas seisukorras süüdi. See on valla trump, mis võimaldab ebakorrektset lepingut pakkuda.
LR Discovery I 83kW manuaal
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Avaliktee

Postitus Postitas Kalamees »

Minul ka see variant ka lisaks. Mina lugesin ja lugesin ja kui küsisin vallast, et kui maa pärast tagastatakse kuidas siis jääb see nende tehtud tee remondiga seotud kulud. Lepingul nagu tähtaega pole ja see asi ka lahendamata, siis reaalselt võiks ju pärast tehtud tööde eest raha sisse nõuda. Seega väga hea oleks kui saaks mõne viisakama lepingu variandi. Eriti kui teistes valdades kasutust leidnud. Siis kergem ka oma vallaga suhelda, kui jälle tüütama hakkavad.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10309
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Saatsin Teile mõlemale Otepää valla versiooni mailile.
Ootan huviga vastukaja ja võrdlust teie lepingutega.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Leping on korrektne - selle on koostanud haritud jurist, maaomanik on selles tunnistatud valla partneriks.
Järeldus - Otepää vallas on olukord hea ning sealseid maaomanikke võib õnnitleda.
Nüüd on küsimus Discoveryle: Kas Sinu kolleegi tööst copypaste tegemine ja analoogiliseks lahenduseks kasutamine on seaduse rikkumine autoriõiguse seisukohalt või mitte?
Tehnilise teksti copypaste-mine on lubatud, kuigi selge, lühikese ja täpse tehnilise kirjelduse tegemine on korralik peavalu.
LR Discovery I 83kW manuaal
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Lepingust

Postitus Postitas Kalamees »

See viisakalt vormistatud , kohe hea lugeda. Otsisin enda oma ka ülesse. See kaks korda lühem lehekülgede järgi ja kui sisust rääkida siis kolm korda lühem.
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Eks lepingutekste on liikvel erinevaid, algelisi põhjasid või kondikavasid ikka kasutatakse ja know-howd korjatakse nii elust kui ka mujalt. Mis puudutab landy saadetud teksti kopeerimisse, siis on tegemist delikaatse küsimusega. Minule kui mingi lepingu teksti väljatöötanud juristile teps mitte ei meeldiks, kui seda kopeeritaks, selles on siiski summeeritud kujul nii teadmised, kogemused kui ka oskused. Samas autoriõigus sellele ei laiene, sest lepingu tekst sellisel kujul pole ei kunsti-, kirjandus- ega ka mitte teadusteos.

Kui lepingu töötas välja KOV, siis on eetiliselt lihtsam seda kasutada - tegemist siiski avaliku võimu organiga ehk, tinglikus mõttes, millegagi, mis või kes kõigile "kuulub". Kui aga lepingu teksti töötas välja eraisik, kes KOVs ei tööta, on lugu märksa pikantsem.

Ehk siis - sisemiste valikute küsimus, kas lepingu teksti kopeerida või mitte - ehk kasutada teise inimese tööd. Oleneb ka eesmärgist. Antud juhul raha selle lepingu kopeerimisega ei teeni.
Ühtegi kohtupretsedenti veel selles vallas ei ole. Ja ilmselt ei tule ka.
Disco I ES, 300Tdi
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10309
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Kalamees ja tubiniit, ma arvan, et võite julgelet selle teise KOV (e. Otepää valla) variandi aluseks võtta ja sellega kohaliku valda jalutada ning öelda, et siin on korrektne leping, millele mina maaomanikuna olen nõus alla kirjutama.
Kui keegi hakkab paugutama, siis võib neile löelda, et leping pärit ühest teisest KOV-ist.

Mulle tundus ka selle tekst esimesel lugemisel vägagi mõistlik ja poolte huvisid arvestav.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Plaan on saata (vajab natuke aega) minule valla poolt saadetud Lepingu(mida isiklikult lepinguks pidada ei saa) koopia ja Otepää valla Lepingu variant e-mailiga vallavolikogu esimehele ja opositsiooni juhile koos hoiatusega pöörduda õiguskantsleri poole, kui normaalset Lepingut ja rahuldavat teehooldust ei saa.
Ning küsin, kas vallavalitsuse arvates on inimesed "põikpäised lambad", kes on neid valinud end valitsema või partnerid, kes on neid usaldanud valla asju ajama.
LR Discovery I 83kW manuaal
Vasta