Läbisõit

Kõik need jutud, mis mujale ei sobi.

Moderaatorid: inseneer, landy

Lauri_V
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: K Nov 21, 2007 17:49
Asukoht: Pärnu

Läbisõit

Postitus Postitas Lauri_V »

Olen mõnda aega RR2 plaane pidanud ning kõiksugustel ost/müük portaalidel jne silma peal hoidnud. Tuleb välja huvitav fakt ... kõikide läbisõit on enam-vähem 180-200 tuhat!
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Eestis ju pea kõik autod müügil klausliga "Läbisõit vastavalt ostja soovile!".
Alati võid laasta ju spidokale rohkem ette kerida, kui liiga vähe tundub... :lol:
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

samas selline läbisõit võib mõnikord ehk viidata ka üldisele vigade kasvule alates sellest vahemikust ... :?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LittleSuzi kirjutas:samas selline läbisõit võib mõnikord ehk viidata ka üldisele vigade kasvule alates sellest vahemikust ... :?
Osaliselt tõene. Samas peab meels pidama, et RR II on siiski luksusmaastur ja seda ei peeta üle 5-6a. või 200K KM.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Robinho »

Mulle tundub, et needki läbisõidud on enamuses keritud. Vähemalt kaks RRII-te, mida ma lähemalt vaadanud olen ja mille läbisõidud törts alla 200k km olid nägid küll oluliselt kulunumad välja, kui minu üle 300k km sõitnud isend.
Range Rover 2.5 DSE
Lauri_V
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: K Nov 21, 2007 17:49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Lauri_V »

Noh eks sellised üle 300000 kilomeetri läbisõidud on lihtsalt hirmutavad vaadata, aga isiklikult ostaks parema meelega tõese 300-400 tuhandese kui keritud 500 tuhandese.
Teine asi on muidugi üleüldine auto väsimine sellise suure läbisõidu juures.
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Läbisõit

Postitus Postitas pirx »

Lauri_V kirjutas:Olen mõnda aega RR2 plaane pidanud ning kõiksugustel ost/müük portaalidel jne silma peal hoidnud. Tuleb välja huvitav fakt ... kõikide läbisõit on enam-vähem 180-200 tuhat!
Näiteks mina, kui ma oma esimest RR II hakkasin soetama, siis uurisin ja puurisin siit ja sealt. Aga näiteks kui küsisin, kas eestis keegi kerib ka neid, siis öeldi, et neid liiga keerulina kerida. Üks vend väitis, et on kunagi proovinud, aga ei tulnud tal see välja. RR II peaks olema spido näit kahe kohapeal- spidomeetris ja ajus. Kui spidomeetri peal näitu muuta, siis ajust peaks ikka õige näidu kätte saama- ehk siis enne ostu peaks käima läbi esindusest. Aga võibolla suhtlesin valede inimestega.
Ja teiseks see, et minumeelest RR II puhul ei ole 300 000 läbisõit küll mingi näitaja. Kõik ikka oleneb masina ajaloost ja teostatud hooldustest. Saksast tulnud autode puhul on väikest läbisõitu raske uskuda, kuid mujalt euroopast peaks saama küll normaalse läbisõiduga masinaid. Mina isiklikult olen oma RR-d toonud mõlemad Belgiast- hind soodsam kui mujal ja läbisõit ka ok.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
trophy
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 115
Liitunud: T Mär 06, 2007 16:50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas trophy »

Odomeetri tagasikerimisega seoses meenub üks tõestisündinud lugu.
Aastaid tagasi saabunud kord autoärimees Saksamaalt suure autokoormaga ( ca 15 autot). Lehes juba kuulutused sees, et mis autod müüa ja mis hinnaga. Eks ikka peale pikka reisi vaja pingeid maandada ( pinged maha juua) .Eks siis autoärimees hakanudki jooma. Õhtul helistas autoostuhuviline ja uuris mis läbisõit lehes märgitud Mazdal ka on. AÄ küsis , et palju peaks olema. No 180 000 km, vastas AOH. Täpselt sama Ls ongi, vastas AÄ. Hommikul pohmas peaga odomeetrit tagasi kerides läks aga antud number meelest . Igaks juhuks keris 130 000 km peale.

Kui AOH saabus Mazdat kaema, imestas silmad suureks. See auto on ju ainult 130 000 sõitnud? AÄ vastas: siis on ju veelgi parem, see ju praktiliselt tutikas auto!!!
ONE LIFE. LIVE IT !!!
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

kas tõestisündinud või mitte aga kuulnud olen linnalegendi autoomanikust (saksast toodud jne) kes hakkas armatuuris läbipõlenud pirni vahetama ja avastas saksakeelse kirjakese "mina kerisin tagasi 70000, palju kerid sina?"
Pilt
31zgd
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 123
Liitunud: E Mär 12, 2007 09:40
Asukoht: Saku

Postitus Postitas 31zgd »

Endal alles eelmisest nädalast selline kogemus, käisin platsil disco 3 vaatamas ja SEAL LÄBISÕIT 55K KM aastaks 2005, küsisin müüjalt kas õige Ls. tema muidugi kui ei usu mine küsi esindusest , vin-koodiga esinduses käies tuli välja , et auto ei ole 2005 vaid juba 2004 dets. kliendile kätte antud ja viimane hooldus tehtud esinduses 9.02.2007 ja seal läbisõit 160k km. Sama tempoga peaks olema reaalne Ls. 240-250k km. Palju õnne uuele omanikulke !!
Land Rover 60 III koht Saku-Männiku mai 2008
Talveretk 2008, 2009 läbitud freelanderiga!!
Freelander 2
A6
Kasutaja avatar
Indrek_S
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 127
Liitunud: K Jaan 30, 2008 18:04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_S »

Kuskilt foorumist lugesin viimase põlve Emersude kohta, mis on Stockholmis taksodena 5 aastaga umbes 900 000 maha sõitnud. Keriti 230 peale ja müüdi siinpool piiri mühinal maha. Kusjuures rooli nahk, muud kanginahad ja pedaalikatted vahetati ära... mu nahk oli väga värske
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

31zgd kirjutas: vin-koodiga esinduses käies tuli välja , et auto ei ole 2005 vaid juba 2004 dets. kliendile kätte antud
See ei pruugi olla müüja poolne otsene pettus, sest LR tootmisaasta vahetub oktoobris-novembris.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
31zgd
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 123
Liitunud: E Mär 12, 2007 09:40
Asukoht: Saku

Postitus Postitas 31zgd »

Selle aastaga on nagu on , vin koodi algus on jah 145 nagu 2005 aasta omadel aga kõige hullem see läbisõidu kerimine.
Kui juba sellised pettused välja tulevad siis ei ole kindel mida veel selle masina juures varjatakse.
Land Rover 60 III koht Saku-Männiku mai 2008
Talveretk 2008, 2009 läbitud freelanderiga!!
Freelander 2
A6
moiva
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 14
Liitunud: N Jaan 17, 2008 09:38
Asukoht: Tallinn, Kivimäe

Postitus Postitas moiva »

Landy juttu kinnitab minu "Diskotüdruk", kelle mudeliaasta VIN-koodi järgi on 1998 (...WA749736), kuid väljalaskeaasta on 1997.
Myller
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 150
Liitunud: T Juul 05, 2005 14:34
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Myller »

moiva kirjutas:Landy juttu kinnitab minu "Diskotüdruk", kelle mudeliaasta VIN-koodi järgi on 1998 (...WA749736), kuid väljalaskeaasta on 1997.
Mul on selline TAxxxxxxx disco, milles passis on registreeritud 1997, kerenumber peaks viitama 1996-le, kuid sees olevad jupid on tembeldatud 1995-ga. Ilmselt siis nad sattusid tootja lattu.

Mis läbisõitu puudutab, siis seda on targem "õunte pealt" vaadata. Ostes mu Disco odomeeter lihtviisil seisis. Pärast igasuguseid vangerdusi sain doonori pealt töötava spido koos mootoriga. Nii et vähemalt üks number on õige. Pealegi saab mõni kasutaja juba saja tuhandega masinaga ühele poole. Teisel on ka 300-tuhandene auto nagu uus.

Kalev
Vasta