Arutelud kuulutuste teemal

Kõik need jutud, mis mujale ei sobi.

Moderaatorid: inseneer, landy

sigaelmar
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 81
Liitunud: P Veebr 26, 2012 19:53

Postitus Postitas sigaelmar »

Pole muidugi õige aga enamus inimesed on sellised, kes vaatavad 10 aastat vanat autot ja ahhetavad kui see 250 000 läbi sõitnud on. Tegelikult see on täiesti normaalne läbisõit, ma saan isegi siin Saaremaal aastas 25 000 täis. Mul oli paar aastat tagasi 92 aasta BMW, millel oli läbisõit ees 450 000, auto ise jumala korralik ja mitte keegi ei tahtnud, sest "see ju nii suure läbisõiduga". Minumeelest kui auto vanus läbisõiduga ära jagada, tuleb küll mõistlik läbisõit aga tee see eestlasele selgeks...
Black66
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Jaan 31, 2011 19:41
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Black66 »

Justnimelt. 20 aastat vana BMW võiks kah ikka ühe keskmise eestlase arvates olla läbi sõitnud 150-200tuhat km. Kindlasti üksikutel juhtudel selliseid ka leiab, kuid karm reaalsus on siiski see, et enamus neis on poole rohkem sõitnud. Kui mitte veel rohkem.

Endal on ka hetkel üks BMW, mille läbisõit kellapeal on 370tuhat. 94 aasta. Proovisin vahepeal müüa küllalt kalli hinnaga. Vist tuli umbes 2 kõnet kuu jooksul, kellest üks tahtis kohe telefoni teel kaubelda ning teine käis vaatamas, kuid sellega ka asi piirdus. Olgugi et auto on tehniliselt paremas korras kui enamustel müügisolevatel ning isegi roostet on veel üpris vähe. Aga no proovi see mõnele selgeks teha, läbisõit on ju nii suur!!!
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Black66 kirjutas: Ehk, olenemata selles, kui palju inimesel raha käes on, ostab ta ikkagi maksimaalselt uue auto, mitte eelmise põlve auto. Kindlasti mitte ei kehti see kõigi inimeste kohta, kuid valdav enamus kahjuks nii käitub.
See kehtib Normaalsete autode kohta. Land Rover on siinkohal erand, kus mõnemudeli järgmine põlvkond ei pruugi esimest kavaliteedilt või muudelt omadustelt edastada ja on ka rohkem nõutud.
NB! Läbisõit on Eestis vastavalt ostaja soovile. Inseneer vist oli see kes alati vastab, kui küsitakse "Palju läbsõit on" - "Aga palju peaks olema?" Kord olevat keegis iisvastanud,et alla 200t km, millepale olla Inseneervatsnud" Sellise leäbisõiduga spidomeetri peaksin ehk ikka selle auto jaoks põllult leidma".
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Black66
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Jaan 31, 2011 19:41
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Black66 »

Loomulikult suures plaanis see Land Roveri kohta ei kehti. Kuid kindlasti on ka siin erandeid.
Hetkel käis jutt juba siiski igasugustest autodest, mitte ainult LR'st.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Mul on vast raske kaasa rääkida, sest pole elus ühtegi autot läbisõidu järgi ostnud. Paljud ostetud autod on õnneks üldse viiekohalise odomeetriga olnud. See on reeglian olnud viimane asi, mida vaadata.

Mis LR-i puudutab.
Mina eelistaks (rahaliste võimaluste korral) iga kell vanemat väikese läbisõiduga 300Tdi mootoriga defekat uuemale suurema läbisõiduga Td5-le. Näiteks 110 või 130 mudelite puhul pre 2002 aasta oma uuemale.
Viimati muutis landy, N Mär 15, 2012 23:27, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
sigaelmar
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 81
Liitunud: P Veebr 26, 2012 19:53

Postitus Postitas sigaelmar »

landy kirjutas:Mul on vast raske kaasa rääkida, sest pole elus ühtegi autot läbisõidu järgi ostnud. Paljud oastetud uatod on õnneks üldse viikohalise odometriga olnud. See on reglian olnud viiamne asi, mida vaadata.

Mis LR-i puudutab.
Mina eelistaks (rahaliste võimaluste korral) iga kell vanemat väikese läbisõiduga 300Tdi mootoriga defekat uuemale suurema läbisõiduga Td5-le. Näiteks 110 või 130 mudelite puhul pre 2002 aasta oma uuemale.
Ma pole ka kunagi soovitud auto läbisõitu vaadanud (v.a. V6 diiselmootoriga Audid, kes teab see teab miks) aga seoses sellega tuleb mulle meelde, et mul on mitu korda kuulutuste peale naisterahvad helistanud. Küsivad esimese asjana palju läbisõit on ja siis ütlevad aitäh ja kogu moos :D Mul ämm ka mõne ostetud auto puhul küsinud, et palju siis läbisõit on. Ma ei oskagi tavaliselt vastata.
Kasutaja avatar
tyyp07
Off-Road entusiast
Off-Road entusiast
Postitusi: 484
Liitunud: L Mär 05, 2011 01:40
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Postitus Postitas tyyp07 »

No vähemalt Defekate puhul võiks vast eeldada õiget läbisõitu :lol:
Vaevalt, et keegi viitsib nendega lihtsalt nii palju läbi kihutada, et 200k km tgasi kruttida :twisted:
Defender 110, 2000a
Suzuki Samurai 413, 1990.
http://www.rgb.ee
Kert
53449661
Kasutaja avatar
Chopper
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 421
Liitunud: E Jaan 09, 2012 17:44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Chopper »

Mõmmi kirjutas:
Chopper kirjutas:100km päevas ja tiba peale = umbes 50k aastas
umbes 270km päevas = 100k aastas
Mujal maailmas tavaline ära sõita jah, meil ikka igaüks ei istuks 3 tundi päevast roolis.
Näiteks eelmine kolmapäev tegin 180 km töösõidu Inglismaal. Esimese 40 km läbimiseks hommikul 7-8 ajal kiirteel kulus 1 tund (sic!), so M6 läbi Birminghami. Kogu 180 km läbimiseks kulus mingi 2,5 h (kiirtee, 4-realine, tavaline maantee). Aeglasem kui Eesti maanteid kütta :)
Tavaline asi UK-s
Proovi Londonis tsoonis 1 öösel autoga sõita - isegi siis istud ummikutes enamus tänavatel.
LR Disco III 2,7 2007
Vasta