Kallid autod ja jahirelvad

Kõik need jutud, mis mujale ei sobi.

Moderaatorid: inseneer, landy

Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Pigem jah suur ulukid, põder, siga, kobras. Linde ikka ülimalt vähe, kui , siis ka ainult hani. Kaelustuvisid isegi on, aga kuna linnukoera pole siis laseks pigem taldrikuid, kui saaki kätte ei leia... enim on siis ajujahid. Varitsus, kui on, siis pukist sigadele. Ajus on koerad, kes hiljem on ka haavatud loomal jäljepeal olnud. Endal koera ei ole. Distants kütiliinil olles on ikka pigem sinna 50 ja edasi. Põldudele välja tulekuid harvem, pigem ületee järgmisesse metsa. Tiirus, või võistlusel oleks ka põnev, kuigi siiani pole veel olnud, aga jahiselt kiidaks heaks küll sellise asja. Kogemus on muude relvadega, kui jahi relvad. Makarov, Kalasnikov, testitud-proovitud, UZI, TT ja mingine pump, millest suurt midagi ei mäleta. 90ndatel räägiti pumbast, kui relvast, millega ust avada.
:wink: Selles kontekstis odav ja hea, et lasketäpsus ei kannataks relva odavuse tõttu. Hinnad hakkavad kerkima väidetavalt luku headusest ja tootja nimest ja disaini elementidest. Sry, kui mul teadmised liiga algelised selles osas.
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
volli
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 10, 2012 19:31
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Tere! Ma just müüsin sellise pumba maha millist sulle soovitati. Mulle ei sobinud. See ongi minu arvates just ukse maha laskmise relv, kuigi spets. moonaga lubab tehas olla 130- ne pealt nullis. Seda siis selle slug rauaga. Pauke läheb ka muidugi siga palju sest sa ju tead, et neid on ju järjest võtta eriti kui 9- ne salv all on. Relv iseenesest on suht hea kolistada mööda metsa (lühike) aga mõtle nüüd ise kui sa kahe käega hoiad relva ja kui pauk ära käib siis vasak käsi liigub enda poole(kuul ei ole veel rauast välja jõudnud). Ja ongi 130- ne pealt nullis, aga jumal ise ka ei tea kus see null on. Minu soovitus sulle on selline, et vaata esialgu endale miski odav ront ja aja möödudes saad edasi vaadata. Koer on tähtsam kui relv. Ise kasutan vana ronti nimega Husgvarna 8x57 ilma optikata ja mõned 12cal ka. Uhkete ja ilusatega pole metsas midagi peale hakata eriti, kui oled koeraga. Edu.
esivanemate tarkuse järgi valmistatud kimmid
katustele ja seintele. tel. 5039731
Kasutaja avatar
tyyp07
Off-Road entusiast
Off-Road entusiast
Postitusi: 484
Liitunud: L Mär 05, 2011 01:40
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Postitus Postitas tyyp07 »

volli kirjutas: kuigi spets. moonaga lubab tehas olla 130- ne pealt nullis.
A mis see tähendab? :roll:
Defender 110, 2000a
Suzuki Samurai 413, 1990.
http://www.rgb.ee
Kert
53449661
volli
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 10, 2012 19:31
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Terv! Sa said õieti aru. Slug raud ja Rem. spets. moon on väidetavalt võimelised seda tegema ja seda 12cal. Uskumatu!
esivanemate tarkuse järgi valmistatud kimmid
katustele ja seintele. tel. 5039731
azure
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 9
Liitunud: R Mai 29, 2009 07:06
Asukoht: sometimes Estonia

Postitus Postitas azure »

Universaalseid asju ei ole olemas, need tulevad koos väga suurte kompromissidega. Nagu varasemalt soovitati - sileraudne ja vint võiksid mõlemad olla (ma lisaks kolmandaks ka ühe .22LR-i harjutamiseks, kuigi jahi võimalused on sellega väga piiratud). Sileraudne kindlasti lattsihikuga, vindi puhul on võimalus süveneda optilise sihiku maailma. Eks kõik sõltub muidugi võimalustest ja täpsemad vajadused selguvad siis kui on teemasse rohkem sisse elatud. See on igatahes keeruline ja huvitav ülesanne, paljud panevad sinna rohkem energiat kui auto või naise valikusse :-)
volli
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 10, 2012 19:31
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Tere Rein! Tükk aega vaikus ja mõtlesin, et küsin mis toru sa siis soetasid?
esivanemate tarkuse järgi valmistatud kimmid
katustele ja seintele. tel. 5039731
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ei miskit veel, laske eksam lükkus pea kuu edasi ja ma enne ei hakanud prefis ka taotlema. Ilmselt kakub Remingtoni poole. Kas siis pump, või vahetatavate raudadega pool automaat, pole veel päris kindel.
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
volli
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 10, 2012 19:31
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Tervist! Rem. oli kunagi hea relv aga tänasel päeval enam kindlasti mitte. Helista mulle kui pumpa kaalud, ma sulle siis räägin mis tükid ära kukuvad ja millega sa ennast ära lõhud.
esivanemate tarkuse järgi valmistatud kimmid
katustele ja seintele. tel. 5039731
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Aa see Remingtoni poolautomaat?
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
volli
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 10, 2012 19:31
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Tere. Sellest ei ta ma midagi. Kunagi oli mul mingi Türklane aga selle müütasin ka maha. Poolautomaati peab hullult puhastama ja nühkima kui tahad, et ta töötaks aga kunagi teeb ta sulle ikkagi tünga. Benelli peaks norm. olema aga kui sellega ka ilgelt tuld anda, siis kulub miskine gaasi kanal ära ja ei lae enam ümber. Mina olen loobunud nendest uhketest asjadest, sest nad lihtsalt ei tööta selle pasa sees mis metsas on( vesi, lumi, muda, okkad ja mis iganes veel). Kui kunagi tuleb mingi hullus peale, et mingi relv osta siis ainult venelane, sest see töötab selle kompoti sees kenasti. Kui kavatsed küti liinil igavleda, siis pole mingit vahet mis toru peale toetad oma töö teevad ära kõik.
esivanemate tarkuse järgi valmistatud kimmid
katustele ja seintele. tel. 5039731
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Uued venelased peaks olema kehvad, nagu mehed räägivad.
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
volli
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 10, 2012 19:31
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Võib küll nii olla jah. Mida vanem ront seda parem. Tänapäeval tehakse relvi vist maasika nätsust. Ropult kuluvad.
esivanemate tarkuse järgi valmistatud kimmid
katustele ja seintele. tel. 5039731
jahismurf
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 25
Liitunud: E Veebr 10, 2014 13:54
Asukoht: rakvere

Postitus Postitas jahismurf »

Unusta ära alguses igat sugu pumbad ja poolautomaadid(kõik olen läbi katsetanud).Pump on aeglane(kuna olen oma elus palju koertega sigu kimbutanud siis võin öelda,et on juhus olnud kus pump on ka enesele ohtlik olnud,tihedas kuusikus kulti lastes(esimene eriti ei õnnestunud)kolinaga ümber laadides ei jäänud ma talle märkamatuks ning sirgelt peale ta tuli) ja poolautomaadi juurde jõuad siis tagasi kui oled saavutanud edu laskmises ja võtad linnujahti tõsiselt.
Nagu öeldud,UNIVERSAALSET asja ei ole.
Oma nägemus relvakapist.......

asjalik õhukas
22lr-hea trenni teha ja vareseid/tuvisid toksida
308/30-06 või 6.5x55(või mõni muu endale meeldiv keskmaa kaliiber) enam levinud vintraudsed mis toimivad kõigis eesti oludes ja sobivad kõikidele meil leiduvatele ulukitele.
9.3x62/66/74R,375HH,45/70 mis iganes jäme kaliiber kui tunned,et sa oled juba piisavalt kogend ja tead mida tahad ning peenikestest välja kasvanud
20/16/12 (kes millist tahab) lahti murtav sileraudne haavli laskmiseks(kuuli laskmiseks on olemas vintraudsed mis on oluliselt täpsemad ja ei ole muret kui ise ei suuda piisavalt täpselt kaugust hinnata)
Samuti vintrelva juures on väga oluline kvaliteetne optika ja korralikud jalad!!!

no ja siis jõuame juba spetsiaalsete relvade ja jahitüüpideni......

pm. on nii,et osta alustuseks korralik türgi sileraudne(6-700 euri ),käi jahil ja siis juba näed täpselt mida ja milleks vajad.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kas türklane on pukk, või paralleel? Mis nimedega neid on?
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
jahismurf
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 25
Liitunud: E Veebr 10, 2014 13:54
Asukoht: rakvere

Postitus Postitas jahismurf »

Türklaseid on palju ja erinevaid.Olen ise omanud ja mitu tuttavat omab Akkari sileraudseid.Kahjuks neid enam minu teada maale ei tooda,kui veel kuskil poes on siis on.Aga on ka muid tegijaid ja lasevad nad kõik.Eesti jahimees miski pärast tahab,et sileraudne laseks kuuli ja selle järgi ostetakse omale püsse.Paraku on tegu haavli püssidega ja nende raudade ühte jooksma saamine on suur töö.Ainult tsokke vahetada ja erinevaid kuule testida.
Minu soovitus on see,et võta omale soetamisluba paar vaba päeva ja mine käi kõik relvapoed läbi,katsu proovi õlga imetle,vaata hinda,kuula mis müüja räägib.Mine koju,mõtle paar päeva,pea kellegi targemaga nõu(ära kuula küla Karlasid),mine veel kord vaatama ja siis alles osta ära.

Ja kui tahadki saada siledat jooksma,siis ostad poest kõik võimalikud kuuli variandid kaasa ja lähed tiiru testima kuidas nad jooksevad.Paljud mehed käivad jahil ja võistlustel nii,et ühes rauas on ühe tehase peauk,teises teine tehase toodang.Sest vaid nii saab rauad enam vähem ühte jooksma.Mul on alati naljakas tiirus vaadata kui mehed tulevad oma katseid tegema tasku mingit tundmatut sodi täis....selle sain Mati käest,vot selle sain Voltsi käest aga seda ma enam ei mäleta kust sain.Ja siis lasevad ja lasevad ja lasevad ja lasevad aga tulemus on ikka 0,0,0,0 jne.
Ei tea mis küll täna on,et kuidagi ei lähe,metsas kukuvad alati.Reaalsus on see,et kui sa tiirus ei suuda lasta ei suuda sa ka metsas peale raibete metsa alla mädanema lasta.
Mees peab oma püssi,moona ja oma oskusi tundma!!

Tõsise huvi korral ja abi puudumisel võin aidata sobiva isendi otsimisel.

Samas kui võtta arvesse tänast seisu sigade katkuga ja seda,et ajujahid ja koertega jahid ilmselt pannakse määramata ajaks kinni,sa suur linnujahimees ei ole ja palju taldrikut ei lase ning eeldatavasti läheb kogu jaht vaid varistuse ja hiilimise peale........tuleks hoopis mõelda äkki vintrelva peale.
Viimati muutis jahismurf, R Sept 19, 2014 20:03, muudetud 1 kord kokku.
Mets ja koerad!!! kodu on pärast
Vasta