LR RRS L320, 2008, Frenzel

Tutvusta teistele Foorumi kasutajate oma autot ja selle ümberehitusi!

Moderaatorid: tt, landy

Frenzel
Rääkige mulle LR-ist!

LR RRS L320, 2008, Frenzel

PostitusPostitas Frenzel » K Aug 14, 2019 17:25

Tervist,

Kuna eelmine auto sai maha müüdud siis asusime uue armastuse otsingule mis kestis ikka päris mitu nädalat. Erinevaid marke ja masinaid käis läbi kümneid ja oli miski selle auto juures mis mind selle juurde tõi. Kuna sõbral on ka sama mudel siis olen ka paar korda selles ise istunud ja seda mugavust tundnud. Hulgim lehekülgi re-searchi tehtud ja võetud vastu ka otsus, et minu masin peab olema kindlasti V8 mootoriga diisel, loodame, et ta mind teenib ja hoian teda ka hästi.

Auto leidmisega oli muidugi raskusi kuna kindlasti jätsin mängust välja musta värvi ja kaalukausile palju ei jäänudki kuna eelarvele olin ka oma piirangu seadnud. Leidsin ühe masina mille oleks võinud ära osta ja lausa broneerisin selle, kuna kohe ei saanud osta siis pidi müüja nädalake ootama. Vähem kui 24 tundi enne ostupäeva oli eelmine omanik masina maha müünud ja jäingi esimesest ilma, pettumus ja kurbus oli suur. Võtsin ennast kokku ja avasin siis reipalt jälle müügisaidi ja leidsin sealt mitte just kõige ilusamate velgedega isendi ja oli ka kahe lilla euroraha kallim, võtsin vastu otsuse, et helistan, vaatan üle ja kui sobib, ostan ära. Mõeldud tehtud, mõned tunnid hiljem olingi L320-e uus omanik. Algus oli raske aga tundsin, et heleda sisuga masin oli ikka see mida ma kõige rohkem soovisin(must oli sellel millest ilma jäin).

Panen mõned pildid kus auto sai esimese pesu, sel päeval veel teisegi ja järgmisel päeval veel kolmandagi, iga sopatilk mis autol peal oli, tegi minul tuju halvaks ja ka autol, sest teise vana minu uus ja uut asja peab ikka ilusti hoidma. :D

Käisime sõbraga masinat ostmas, sekundid pärast ostu. Oli ikka julgem tunne minna ka. :D
Pilt

Esimene pesupäev.
Pilt

Pilt

Kuna numbrimärgid olid kulunud ja alused ka mitte kõige paremad siis sai ettevõetud täna selline kiire fix.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kuna mind häirivad pisidetailid kõige enam siis tuleb viia auto suuremasse poleerimisse, et saaks kõik pisikriimud eemaldatud ning esi ja tagastangel natuke ka värvitöid teha. Poleerimiseks eemaldan ka kulunud Range Roveri sildid ning ostsin selle jaoks uued mis pärast poleerimist peale tagasi panna.

Pilt

Tänase lõpetuseks see, et enne poleerimist ja kõige muu vuntsimiseks tuleb enne ära teha hooldus ja vaadata üle kas kõik on täpselt nii nagu peab. Autot ostma minnes eeldasin, et ei peaks kohe õlivahetusse sõitma aga siiski tuleb minna. Eelmine omanik ütles, et masinal on õlivahetus juba 2t km üle ja esimese asjana võtsin kätte telefoni, et leida üks tõeliselt hea koht kus oma uus armastus viia. Leidsin selleks LR hoolduse, telefonikõne oli täis huumorit ja tundus, et mulle selline koht kindlasti sobib. Kahjuks on ooteajad pikemad kui ma arvasin ning hooldusesse saan alles 2,5 nädala pärast. Õnneks vahepeal ise väga palju autoga ei sõida ja loodan, et see väga hullu ei tee. Peale hooldust lisan järgmised uudised, loodevasti on kõik hästi. Mina olen autoga hetkel megarahul.

Kui on kellegil häid soovitusi või kellegil teist kuhu minna masinat poleerima ja nipetnäpet värvitõid tegema, andke teada. :)
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Re: LR RRS L320, 2008, Frenzel

PostitusPostitas landy » R Aug 16, 2019 08:08

Täitsa kena masin.
Teretulemast RRS / Disco 3 omanike rõõmude ja murede maailma!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
MTÜ Tehnikaspordiklubi "Imedepõld"
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 landy@4x4.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
rauki
Kohe panen 33" rehvid!

PostitusPostitas rauki » R Aug 16, 2019 12:35

rõõme siiski õnneks oluliselt rohkem kui muresi!
Frenzel
Rääkige mulle LR-ist!

PostitusPostitas Frenzel » R Aug 16, 2019 15:09

Tänud!

Ega keegi ei oska õelda kus sellist vidinat saaks tellida mis pildilt puudu!?
Pilt
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » R Aug 16, 2019 15:37

Alates 21. augustist imedepold.ee saab. (Imedepõllul on 20. augustini kolletiivpuhklus.)
Vähe tummisem rehv kuluks ka ära, siis julgem sügisel seenele minna ;-)
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Frenzel
Rääkige mulle LR-ist!

PostitusPostitas Frenzel » R Aug 16, 2019 21:19

Kas sa mõtled, et rehvimuster on halb või on mustrit liiga vähe? :D
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » L Aug 17, 2019 00:03

Sellega asfaldilt maha keerta aeriti ei julgeks, vihma soonega asfaldirehviga on sõiduki sihtotstrbeline kasutamine kompleitseeritud. Võib isegi märjal murul piinlikku olukorda sattuda, kus kinni ei ole, aga edasi ka ei liigu: https://www.youtube.com/watch?v=qsoWChXebqA

Omal nahal 23 aastat tagasi end Land Roveriga ära proovitud ;-).
Frenzel
Rääkige mulle LR-ist!

PostitusPostitas Frenzel » L Aug 17, 2019 02:34

Sellega asfaldilt maha keerta aeriti ei julgeks, vihma soonega asfaldirehviga on sõiduki sihtotstrbeline kasutamine kompleitseeritud. Võib isegi märjal murul piinlikku olukorda sattuda, kus kinni ei ole, aga edasi ka ei liigu: https://www.youtube.com/watch?v=qsoWChXebqA

Omal nahal 23 aastat tagasi end Land Roveriga ära proovitud ;-).
Soovitusi? Need on lausa Nankangid, metsamõte võtab juba seest öönsaks. :D
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » P Aug 18, 2019 22:44

Mõni AT (All Terrain) tähisega rehv teeks olukorra palju rõõmsamaks ja annaka maisnale ka õige (mehisema) välisilme.
Sobilik linnas-maanteel liikumiseks ja ka maanteelt maha keeramiseks.
Mis mõõdus rehv seal praegu all on, siis tean soovitada mida turult vaadata?
Frenzel
Rääkige mulle LR-ist!

PostitusPostitas Frenzel » E Aug 19, 2019 19:48

Mõni AT (All Terrain) tähisega rehv teeks olukorra palju rõõmsamaks ja annaka maisnale ka õige (mehisema) välisilme.
Sobilik linnas-maanteel liikumiseks ja ka maanteelt maha keeramiseks.
Mis mõõdus rehv seal praegu all on, siis tean soovitada mida turult vaadata?
275/40/20R on hetkel all.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » E Aug 19, 2019 21:01

Sellele õnnetule mõõdule pole mitte midagi "triibuliste" asemele pakkuda. Mitu enda hulgimüüjatest partenerite kataloogi sai läbi kammitud - tühjus.
Soovitaks tehase poolset alternatiivmõõtu 255/55R20 või üldse 19" velge

255/55 puhul on natuke mille hulgast valida:
Isiklik soovitus: General Grabber AT3 XL
Olen sellega saanud veidi sõita. Kui sügavale mutta ei roni, siis täitsa tegija rehv ja maanteel ka ei ruiga.
https://www.generaltire-tyres.com/car/tyres/grabber-at3

Alternatiiviks "poolkõva" nädapärane lahendus: General Grabber HTS60
https://www.tirerack.com/tires/tires.js ... ber+HTS+60

Kui tahta "kogu raha eest " reuhvi, siis ainus tõeline tegija selle mõõdule on Goodyear Wrangler DuraTrac
https://www.goodyear.eu/et_ee/consumer/ ... DTRAC.html
Frenzel
Rääkige mulle LR-ist!

PostitusPostitas Frenzel » E Aug 19, 2019 21:44

Sellele õnnetule mõõdule pole mitte midagi "triibuliste" asemele pakkuda. Mitu enda hulgimüüjast parteneri tekataloogi sai läbi kammitud - tühjus.

Olen sellega saanud veidi sõita. Kui sügavale mutta ei roni, siis täitsa tegija rehv ja maanteel ka ei ruiga.

Kui tahta "kogu raha eest " reuhvi, siis ainus tõeline tegija selle mõõdule on Goodyear Wrangler DuraTrac
Siledal teel võib sellise mustriga nagu see viimane päris tummine kulu olla. Mu eesmärgiks päris metsas hullu panemine selle masinaga pole kuid mõned korrad proovida oleks tõesti põnev. :P
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » E Aug 19, 2019 23:49

Sellele õnnetule mõõdule pole mitte midagi "triibuliste" asemele pakkuda. Mitu enda hulgimüüjast parteneri tekataloogi sai läbi kammitud - tühjus.

Siledal teel võib sellise mustriga nagu see viimane päris tummine kulu olla. Mu eesmärgiks päris metsas hullu panemine selle masinaga pole kuid mõned korrad proovida oleks tõesti põnev. :P
Kui pead silaas kütuslekulu, siis veidi alla liitri /100km kohta juurde. Pole ju mingi ulme suur muda klots.

Mõnusa sõidaelamuse jaoks soovitangi General Grabber AT3 -e. Selline mõistlik kekstee, kus pole tgeuy kurja mudakaga, aga samas saab väljaspool asfalti ka veidi fun-ida.
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!

PostitusPostitas martinsl » T Aug 20, 2019 11:11

Selleks, et nüüd paar korda aastas(kui üldse) metsateel sõita, ei hakkaks küll "roomikuid" ostma ja siis reaalselt 99% ajast kütad asfaldi peal. Parem vaata ja naera neid mudarehv-tõste-snorkel-otsetoru mehi sinuga koos mntel kulgemas..
Las kõigepealt esimene suur vaimustus lahtub ja kui rehvivahetuseks läheb peale seda siis pane soovitavalt tehase mõõdus rehvid alla- suureneb nii sõidumugavus kui ka väheneb kütusekulu ja rehvimüra.
moilo
Unistan offroadist!

PostitusPostitas moilo » T Aug 20, 2019 12:20

Tehase mõõdus rehvid? Aga tal on ju tehase mõõdus rehvid juba all. V8 tuli tõenäoliselt just 275/40R20 rehvidega juba uuena. Alternatiiviks saab kasutada tõesti ka 19 ja 18 tolli rattaid kuid liiga palju mugavust ja kütuse kokkuhoidu ei maksaks oodata.
Range Rover Vogue 13
Range Rover Autobiography 11
Range Rover Vogue 06
Range Rover Vogue 07
Range Rover Vogue 06
Range Rover p38 99
Range Rover p38 00

Mine “Kasutajate autod”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist