Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Ei oska sobivat valida? Küsi julgelt, meie aitame!

Moderaator: landy

Vasta
K.K
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 4
Liitunud: L Mär 11, 2023 13:50

Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas K.K »

Tere

ma ei leidnud kohta kuhu oma küsimused esitada, kuid ehk leian siit abi.
Nimelt olen sunnitud autot vahetama ja tekkis kiusatus LR vastu, kuid kuna pole rikas (ega ka vaene), siis hammas hakkab peale 2010-2012 isenditele.
Hetkel siis valikuid tegemas Discover 4, Range Rover sport ja range rover vahel, kuigi see viimane kipub eelarvest välja minema ja hirmus suured mootorid. Hetkel olen eelarveks pannud 15000. Või kehtib LR kohta ütlus, et kui raha palju pole, siis LRit ära osta :)
Vaatasin siin ära pika video TDV6 mootorite kohta ja lugedes siinset infot, siis päris kenasti hirmutab ära. Praeguse auto sain põrsas kotis ja enam ei taha. Ma mõistan, et kasutatud auto puhul 10+aastat ei saa eeldada uut isendit ja kindlasti võib olla teatud probleeme, kuid pärast poolt aastat kasutamist ei tahaks ka nn mootor kotis teeääres seista vmt.
Ehk annate soovitusi/nõuandeid:
1. Millist mootorit eelistada? Kas 3,6 TDV8 200kw oleks turvalisem valik? Või miskit muud?
2. Kus ja kellel võiks lasta teha ostueelset kontrolli?Tallinnas/Tartus
3. Ilmselgelt saan selle eelarve juures 150000-300000 läbisõiduga isendi? Millised suuremad riskid mida saaks vältida ning enne ostu veenduda?
4. Kui rääkida TDV6 mootorist, siis käis nii videos kui ka siin arutelus läbi, et küsimus pole kas, vaid millal mootor kooleb, siis milline on lahendus. Mitte soetada kasutatud TDV6 mootoriga masinat? Ei tahaks uskuda. Või siis riskida ja ühel hetkel mootori kapremont? Mis see võiks maksma minna?

Ühesõnaga teema lihtne, VAJAN OSTUABI :), et perele sõbralik kaaslane leida ja rohkem end kurssi viia, millega end seon :). LR meeldib juba lapsepõlvest, aga kas tasub riskida või on rohkem peavalu.

Tänan ette!

Kuldar
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas landy »

K.K kirjutas: P Mär 12, 2023 12:23 THetkel siis valikuid tegemas Discover 4, Range Rover sport ja range rover vahel, kuigi see viimane kipub eelarvest välja minema ja hirmus suured mootorid. Hetkel olen eelarveks pannud 15000. Või kehtib LR kohta ütlus, et kui raha palju pole, siis LRit ära osta :)
Vaatasin siin ära pika video TDV6 mootorite kohta ja lugedes siinset infot, siis päris kenasti hirmutab ära. Praeguse auto sain põrsas kotis ja enam ei taha. Ma mõistan, et kasutatud auto puhul 10+aastat ei saa eeldada uut isendit ja kindlasti võib olla teatud probleeme, kuid pärast poolt aastat kasutamist ei tahaks ka nn mootor kotis teeääres seista vmt.
Ehk annate soovitusi/nõuandeid:
1. Millist mootorit eelistada? Kas 3,6 TDV8 200kw oleks turvalisem valik? Või miskit muud?
2. Kus ja kellel võiks lasta teha ostueelset kontrolli?Tallinnas/Tartus
3. Ilmselgelt saan selle eelarve juures 150000-300000 läbisõiduga isendi? Millised suuremad riskid mida saaks vältida ning enne ostu veenduda?
4. Kui rääkida TDV6 mootorist, siis käis nii videos kui ka siin arutelus läbi, et küsimus pole kas, vaid millal mootor kooleb, siis milline on lahendus. Mitte soetada kasutatud TDV6 mootoriga masinat? Ei tahaks uskuda. Või siis riskida ja ühel hetkel mootori kapremont? Mis see võiks maksma minna?
Lühikesed vastused:
1)TDV6 mootorist tasub eemale hoida
2)3,6L TDV8 on turvalisem, kui TDV6, ga sellegi oamd kiiksud
3)Üle vaatmise ja diagnistika kohatdest saab soovitada Tartus Fulldive Service
https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =37&t=4932
Tallinnas Ksdaka tee LR pesa
https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... f=18&t=578
4)Lase teha LR spetsidel täieleik otueelne ülevaatus ja diaganostika,sii saad tõese nimekirja, mis konkreetsel isendi head ja vead, sest kõigil neil mudelitel on omad tüüpvead.
5)Täpselt nii ongi- mitte kas vaid milla on küsismuse all TDV6 laiali minek. Laihtsain lahendus on sellist mootorit mitte oamda.
Kuna mootor kukkus välja sitt,siis prooviti sellest korduvalt saia teha ja seega on TDV6 mootorist tehtud mitu prandatud vetsiooni (2,7L mootorist 3 tk ja 3,0L mootporist ka vist 3 tk). See viiame, tootmise lõpu eelne on nüüd natulkke juba tumeda sepiku moodi ja püsib veidi premini koos, aga kõiki vigu ikka parandatud pole.
Kui tahad riskida, osta prem 4,2L SuperSharged bensuaks- sest planeeritava TDV6 mootori vahetuse raha eest saab üsna hea hulga benssu osta ja sõiduelamus on ka garanteeritud.
6)Kõigist neist kolmest soovitaks Päris Range Rover-it, sest RR Sport pole üldse RR-iga suguluses. On hoopis Discovery-ga õde-venda.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
K.K
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 4
Liitunud: L Mär 11, 2023 13:50

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas K.K »

Tänud vastuse eest ja sain TDV6 kohta ammendava vastuse. Palun, kas selgitaksid mulle kui võhikuke oma mõtet 6ndas puntis toodud sugulussidemete kohta ja mis on siis päris Range Rover?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas landy »

K.K kirjutas: P Mär 12, 2023 17:57 Tänud vastuse eest ja sain TDV6 kohta ammendava vastuse. Palun, kas selgitaksid mulle kui võhikuke oma mõtet 6ndas puntis toodud sugulussidemete kohta ja mis on siis päris Range Rover?
Kuna Land Rover on tänaseks loonud tooteperekonnad (Defender, Discovery, Range Rover), siis nende alla on koondatud ükstisega MITTE suguluses olevad erinevad mudeleid.
"Päris" Range Rover antud kontekstis on indeksiga L322 (2002-2012) ja L405 (2013-2022)
Range Rover Sport on indeksiga L320 (2005-2014)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
K.K
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 4
Liitunud: L Mär 11, 2023 13:50

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas K.K »

Olen siin päevi ringi vaadanud ja ega valikut väga ei ole. On mõned TDV8 3.6 TDV8 200kW isendid, kuid tekkis küsimus, milline võiks nende reaalne kütusekulu olla. Ühed kuulutused väidavad, et Kütusekulu linnas:11.5 l/100 km , Kütusekulu maanteel:8.2 l/100 km, Kütusekulu keskmine:9.4 l/100 km. Teised aga, et Kütusekulu linnas:14.7 l/100 km, Kütusekulu maanteel:9 l/100 km, Kütusekulu keskmine:11.1 l/100 km.
Saan aru, et ei ole tegemist säästlike masinatega, aga kus peitub tõde? Gaasiseadet vist diislitele ei panda ja ei anna ka vist tulemust isegi kui pannakse?
Olen aru saanud, et ega see Range Rover praktilise inimese auto ei ole ja kas peabki alati praktiline olema :). Samas linnas rohkem sõitu ja 14 liitrit sajale teeks mu tänase kütusekulu peaaegu kahekordseks.
Tänastest valikutest, milleks Chrysler Grand Voyager 3,6l bensiin+LPG, Jeep Grand Cherocee 3,0 diisel ja Range Rover TDV8 3.6 on just see viimane lemmik oma olemusega, kuid kas oskab keegi nõu anda, kas on liiga hulljulge, et Range Roverit piidlen nende teiste kõrval. Loomulikult saan aru Land Roveri foorumis ehk veidi loll küsimus, aga siiski :)
Brr
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 6
Liitunud: N Juul 29, 2021 12:54
Asukoht: Harju

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas Brr »

Sõltub stiilist, auto keskmist näitab mul 15.
Maanteel mul alla 11,5 ei kuku.
Samas linnarehviga näitas kunagi ammu ka 9,.. rahulikul päeval linnas sõites (3.6 tdv8)
RR L322 2008
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas landy »

K.K kirjutas: K Mär 15, 2023 11:43 Olen aru saanud, et ega see Range Rover praktilise inimese auto ei ole ja kas peabki alati praktiline olema :). Samas linnas rohkem sõitu ja 14 liitrit sajale teeks mu tänase kütusekulu peaaegu kahekordseks.
See on väga praktilise inimese auto.
*Võtab nurinata 3,5t haagise sappa ja veab kuhu vaja,
*Salong mahutab palju, kuna põrand muutub iste kokkulappamisel siledaks palju ja vajadusel ka raskeid asju. Lisk son kompletis kubveoruumi turvavaõrk, mida saab ka ette paigaldada.
*Kuna pakiruumi pind on sile, siis saab lühem inimene taga ka magada.Või pikem inimene ehitada sisse kokku käiva mahgamisaseme:Pilt
või ehitada sisse praktilised panipigad (matakavarustusele)
Pilt
*Lisks saab tagumisel luugil istuda ja mugavalt kummikuid vahetada või kasutada matakal olles lauana.
*L322 on maastikul lumes väga võimeks masin, kui õige rehv alal panna - seal kus Defenderid vintsisid, Range Rover-id sõitsid:
Proovin meie klubi talvesürituse video üles leida.

Üks kunde kasutas L332-te kunagi veoaautona ja kiitis väga praktiliseks - taga rippuspidevlat suur haagis haljastsustarktoritega ning "pikendatud" pakiruumis olid kütekanistrid, varuosad, tööriistad, jne. Olevat väga mugav töövahend olnud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
K.K
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 4
Liitunud: L Mär 11, 2023 13:50

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas K.K »

Jaa, selles osas on Sul õigus! Just oma ruumikuse ja võimsuse jmt pärast ta mulle meeldibki. Ma pidasin pigem irooniaga silmas majanduslikku praktilisust, sest 14l keskmise järgi 20000 aastase läbisõiduga 4700 eurit kütuse peale + hooldused- ei ole eriti praktiline otsus, aga kui auto nii hea on, siis äkki unustab selle pisiasja ehk raha ära :)
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tere kõikidele ja ehk leiab siit abi!?

Postitus Postitas landy »

K.K kirjutas: K Mär 15, 2023 13:25 Jaa, selles osas on Sul õigus! Just oma ruumikuse ja võimsuse jmt pärast ta mulle meeldibki. Ma pidasin pigem irooniaga silmas majanduslikku praktilisust, sest 14l keskmise järgi 20000 aastase läbisõiduga 4700 eurit kütuse peale + hooldused- ei ole eriti praktiline otsus, aga kui auto nii hea on, siis äkki unustab selle pisiasja ehk raha ära :)
Tegu on siiski suheteliselt suure ja raske ning automaatkastiga ja pideva nelikeoga sõidukiga, ning erilist õkonoomsust sealt taga jada pole mõtet.
Linnas lühikeste otste töristsamiseks on jah kallis valik, pikkade maanteeostse puhul hulu hoois teine.
Kui soovid ökonoomset Land Rover-it, vaata vande 300Tdi nootoritega autode poole.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta