Hinnangud Land Rover Discovery 3 osas (plaanin osta)

Ei oska sobivat valida? Küsi julgelt, meie aitame!

Moderaator: landy

kaokas
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 5
Liitunud: L Aug 15, 2009 15:13
Asukoht: Eesti, Harjumaa

Hinnangud Land Rover Discovery 3 osas (plaanin osta)

Postitus Postitas kaokas »

Tere,

Kuna ma ei ole jõudnud ennast veel LR'te tehnilise poolega väga kurssi viia, siis küsin targemate nõuandeid sellise auto kohta: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php ... b4a09ef9c0 (on plaan osta):

1) Kas sellistel autodel ja aastakäigul võib olla tüüpilisi vigasid, millest oleks hea enne ostmist teada (kontrollida, kas sellel autol esineb, kas seoses vanuse ja kilometraazhiga võib varsti tulla tõsine remont/arve jne.)
2) Kas sellises vanuses ja läbisõiduga Discoverilt võiks üldiselt eeldada "muretut" sõitu kuni 200 tuh. km.-ni või kauemgi (korralised hooldused loomulikult) või pigem peab arvestama järgmise 100 tuhande läbimiseks oluliste kulutustega remondile
3) Kas Inschape ametliku esindajana on ainuke koht kus Tallinnas ja selle ümbruses saab LR hooldada/remontida või milllised on teised alternatiivid (töö peaks siiski olema kvaliteetne, kas on erinevust varuosade hindades/saadavuses)
4) Foorumitest on läbi käinud teema, et varuosasid tuleb kaua oodata - kas on reaalne mure või pigem juhtub aeg-ajalt. Kas selles osas on erinevatel hoolduse/remondi tegijatel erinev tase?
5) Mida hinnast arvate - kas tundub normaalne või kas oleks mõtet otsida mujalt riikidest ja oleks lootust oluliselt odavamalt saada?

Tänud ette, kes viitsivad nõu anda.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Punktidele 3 ja 4 annab vastuse:
http://www.landroverclub.ee/foorum/viewforum.php?f=18

ehk teisisõnu on olemas reaaalne alternatiiv kust saad abi ning seda kiiremini ja kavaliteetsemalt kui Tartu mnt. äärsel põllul asuvast ehitisest. Varuosade müügi ja Land Roveri hooldamise kogemusi sealsetel inimestel üle kümne aasta.

Land Roveri Pesa Paldiski mnt. ääres pakub nii originaal-kui B-osasid, lisvarustust, hoolduse ja remondi võimalusi ning diagnostika ja elektritööd

Sama koht annab ka punt 1 osas meeldi vastuse, ehk saab teha ostu eelse ülevaatuse ja kamaluga häid soovitus ning nõuandeid ka kaasa.
Viimati muutis landy, E Aug 17, 2009 20:55, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Pole teist isegi mitte proovinud (hmmm, aga peaks ...) aga jutud mida nii siin kui sealpool piiri olen omanike käest kuulnud on väga positiivsed. Ausalt öeldes mõlgutan ka ise mõttes plaani asja uurida kui praeguse "ametiauto" liising otsa saab. Samas, minu kuuldud info ei pretendeeri absoluutse tõe allikaks olemist.

Disco 3 omanikud võiksid oma kogemusi jagada. Kuidas ikka sellega on?
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Kalju, sa jäid pühapäeval ilma harukordsest kogemuset, kuidas D3 klubi ürituse trassil railenaki ja selle järgnevat mudarada forseeris. Respect! Kõik kolmetähelised lühendid koostöös BFG AT rehviga liigutasid seda 2,7 tonni luksust ülltavat elegantselt edasi.

Väike videoklipp tuleb ka sellet peagi.

Tüüpvigasest võiks Veiko aka. Must Luik siin pajatada.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

LR3

Postitus Postitas Kalamees »

Suve algul oli Veikoga sel teemal juttu, ja ta soovitas eelistada LR3 ja RR3 alates 2006. Siis tulnud masinatel paljud tüüp vead kõrvaldatud.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Sellel konkreetsel isendil pidid tahtma tagasillapuksid ringi pistmist.
kaokas
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 5
Liitunud: L Aug 15, 2009 15:13
Asukoht: Eesti, Harjumaa

Postitus Postitas kaokas »

Tänud kõigile, kes on kommentaare jaganud.

Sain selle auto hoolduse/remondi ajaloo ja perioodil veebruar 2006 - veebruar 2009 (kuni läbisõiduni 87 tuhat) on hoolduste/remontide peale kulunud keskmiselt 27 tuh. eeki aastas. Siia ei ole arvestatud kuumide ostmisi jms. vaid ikka puhtalt hooldused ja remondid. Osad remontidest on tehtud Inchape Finland'i poolt - ilmselt garantii tööd. Kui seda numbrit vaadata, siis tekib küsimus küll, et kas see on tavaline tase (ehk siis peaksin liisingule arvestama 2 tuhat kuus "remondifondi" otsa) või pigem konkreetse isendi probleem? Oma osa võib kindlasti olla ka Inschape'i hindadel aga ka remondis käimise sagedus ei ole just väike - ca. 5-6 korda aastas keskmiselt ehk iga 6 tuhande km tagant?

Oskab keegi hinnast ka midagi arvata - kas võrreldes teiste riikide hinnatasemega tundub see hind pigem kallis/odav või sama.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Kas on ka teada mida seal täpsemlat remonditi/hooldati? Kas oli tegu korduvate vigadega või iga kord uute sõlmedega?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kas mitte kolm veerand sellest summast ei ole mitte tunni hinna eest küsitud raha. Ja hooldus tarvikute tavapoodide leti hinnad korruta ka veel kahega ja klaasipesu vedelik neljaga ja nii see tuleb.
Kasutaja avatar
tyybel
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 187
Liitunud: N Mär 27, 2008 12:18
Asukoht: Tallinn Pirita/mõnikord ka Viljandi

Postitus Postitas tyybel »

Rein kirjutas:Kas mitte kolm veerand sellest summast ei ole mitte tunni hinna eest küsitud raha. Ja hooldus tarvikute tavapoodide leti hinnad korruta ka veel kahega ja klaasipesu vedelik neljaga ja nii see tuleb.
Kui garantii on läbi (ja 2006 masinal peaks ju olema) siis ei ole erilist uba soomlasi nuumata vaid tuleb ikka Imedepõllu imeliselt osavate käte ringi või Paldiski mnt pesa poole pöörduda. Seal on vist enamikku eletroonikat ka võimalik näppida. Hinnad kukuvad mürinal. Seega küsimus rohkem, et kui tihti tuleb Paldiski mnt vahet vurada?
"olematu auto" +372 5074010
Pilt
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

LR3

Postitus Postitas Kalamees »

Parim asi võta antud paberid kaasa ja lase Veikol asi lahti seletada. Mis korduvad vead, mis teeninduse/tehase praak. Ja asi võib ka selles olla et selleks ajaks pea kõik tehase apsakad vahetatud kui masin sinu kätte jõuab. Kindlasti lase kas ametlikus või veel parem veikol masin üle vaadata ja tefektid kirja panna ja see siis kaubelda ka hinnast maha. Kui vaatasin oma D2 ajalugu siis oli ikke üpris huvitavid leide mida oli garantii ajal vahetatud.
kaokas
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 5
Liitunud: L Aug 15, 2009 15:13
Asukoht: Eesti, Harjumaa

Postitus Postitas kaokas »

landy kirjutas:Kas on ka teada mida seal täpsemlat remonditi/hooldati? Kas oli tegu korduvate vigadega või iga kord uute sõlmedega?
Tegemist oli rohkem ikka erinevate sõlmede/vigadega aga kui on aega pilk peale visata, siis võin ajaloo e-mail'ga saata.
kaokas
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 5
Liitunud: L Aug 15, 2009 15:13
Asukoht: Eesti, Harjumaa

Re: LR3

Postitus Postitas kaokas »

Kalamees kirjutas:Parim asi võta antud paberid kaasa ja lase Veikol asi lahti seletada. Mis korduvad vead, mis teeninduse/tehase praak. Ja asi võib ka selles olla et selleks ajaks pea kõik tehase apsakad vahetatud kui masin sinu kätte jõuab. Kindlasti lase kas ametlikus või veel parem veikol masin üle vaadata ja tefektid kirja panna ja see siis kaubelda ka hinnast maha. Kui vaatasin oma D2 ajalugu siis oli ikke üpris huvitavid leide mida oli garantii ajal vahetatud.
Veiko on siis Veiko Varik (http://www.luige-team.ee/?page=team.php) ?
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Jah, Veiko on Veiko Varik.
Disco I ES, 300Tdi
Kasutaja avatar
cala
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 26, 2008 23:26
Asukoht: ENSV

Re: LR3

Postitus Postitas cala »

Kalamees kirjutas:Suve algul oli Veikoga sel teemal juttu, ja ta soovitas eelistada LR3 ja RR3 alates 2006. Siis tulnud masinatel paljud tüüp vead kõrvaldatud.
veiko soovitas mul (olin mõni aeg täpselt samas asendis) jälgida VIN koodi järgi, et võiks olla vähemalt 2006 mudeliaasta. autosid hakati tootma 2005 ndal juba;)
Ära sõida minu järel, minu tee lõppeb m.....ni lumes
Vasta