Eurost Autos müüdav Discovery II

Ei oska sobivat valida? Küsi julgelt, meie aitame!

Moderaator: landy

Vasta
denver
Unistan offroadist!
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 26, 2012 12:41
Asukoht: Tallinn

Eurost Autos müüdav Discovery II

Postitus Postitas denver »

Hei foorumlased.

Minu esimene postitus on kohe päring :)
Nimelt plaanin oma senise Saab 9-5 Aero välja vahetada suure 4veolise vastu. Silma (nii linnas, kui maal) on jäänud Discovery'd alias Disco. Kriteeriumid oleks: diisel, hele sisu, automaat kast (mõeldes naisele, kes sellega lapsega 90% ajast sõidaks), hea oleks ka 7 kohta, Webasto. Auto24 päring andis sellise vastuse: http://www.auto24.ee/used/1207680
Tahtsingi foorumlaste käest uurida, et kas keegi on juba antud masinat kaemas käinud või on koguni mõne foorumlase eelmine masin.

Piltidelt tundub väga sile ja läikiv, kuid milline on tegelik seis (mootor, sillad jne)? Seoses sellega tahaksingi infot antud aasta mudeli kohta (td5 on teadagi hea mootor), kuid kuidas on lood teiste liikuvosadega, millele eraldi tähelepanu pöörata? Olen natukene ka foorumit uurinud kus Landy ning mõne teise foorumiliikme asjalikud kommentraarid on asjasse selgust toonud.

Olen aru saanud, et korralik koht kuhu ostueelsele ülevaatusele minna, asub Paldiski mnt.-l nn. Pesas. Kuid kas on mõni targem ja kogenum liige on nõus minuga salongi kaasa tulema, et anda esmane hinnang (kas üldse tasub konkreetse masinaga Pesa uksi kulutama hakata).
Tänud vastuste eest! :)
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Panin Disco II kohta pikema kirja e-maili peale. Konkreetse auto kohta kahjuks infot kesiselt.
"Pesas" tasub lasta kindlasti üle vaadata.
Viimati muutis landy, K Dets 26, 2012 15:37, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
denver
Unistan offroadist!
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 26, 2012 12:41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas denver »

Leidsin veel ühe huvi pakkuva masina. Paluks ka selle kohta infot.
http://www.auto24.ee/used/899117

Minu küsimus on, et kui hea ja vastupidav on disco I võrreldes II-ga? Ka sina kiitsid ühes oma eelmises kirja lauses just Disco I. Kuivõrd erinevad on 90kw ning palju kiidetud 102kw? Kuidas on kõik muud jupid sillas, käigukastis, mootoris jne? On pigem mõtet vaadata uuema poole (lähtudes hilisemale müümisele, juppide saadavusele ja hindadele) või on ka Disco I masin, mis oma hinda kenasti hoiab?
Kuidas on lood õhkvedrustusega, kas see on Disco I samuti osadel mudelitel ainult tagasillal?
Tänud :)
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas pirx »

denver kirjutas:Leidsin veel ühe huvi pakkuva masina. Paluks ka selle kohta infot.
http://www.auto24.ee/used/899117

Minu küsimus on, et kui hea ja vastupidav on disco I võrreldes II-ga? Ka sina kiitsid ühes oma eelmises kirja lauses just Disco I. Kuivõrd erinevad on 90kw ning palju kiidetud 102kw? Kuidas on kõik muud jupid sillas, käigukastis, mootoris jne? On pigem mõtet vaadata uuema poole (lähtudes hilisemale müümisele, juppide saadavusele ja hindadele) või on ka Disco I masin, mis oma hinda kenasti hoiab?
Kuidas on lood õhkvedrustusega, kas see on Disco I samuti osadel mudelitel ainult tagasillal?
Tänud :)
Disco I 300 tdi mootor väga hea. Disco II Td5 ka normaalne, aga seal on mõned agad. Disco I on tagumise otsa korrosiooniga hirmsad probleemid. Mina isiklikult soovitaks vaadata vähe värskemat Disco II-te. Discodel on õhkvedrustus ainult tagasillal ja üldiselt on nii, et kui seda ei ole, siis on vähem muret ka.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Disco 1 on odavam pidada kui Disco 2. Võrdle näiteks velgede, rattalaagrite või kütusepumpade hinnavahet.
Korrosioonitõrjega tuleb Disco 1 puhul igal kevadel tegeleda - vanad autod ikkagi. Mädanevad põhiliselt rattakoopad, pagasiruumi tagaserv ja uste alumised servad.
Küllap samad mured ka Dsco 2-te vananedes tabavad.
LR Discovery I 83kW manuaal
Kasutaja avatar
duud
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1023
Liitunud: N Veebr 24, 2011 16:32
Asukoht: Tallinn, Hiiu, Garaaz 55510064
Kontakt:

Postitus Postitas duud »

D1 kindlasti. 300tdi mootor on lollikindel ja töötab nn. "igal ajal ja igal pool".
teiseks on englandiast juppe tellides kindlasti soodsam D1 kui D2...
kolmandaks on D1-e ise lihtsam remontida kui D2-e...
neljandaks ma oman D1-e :twisted: - kas just sellepärast kiidan aga rahul ja hetkeseisuga pole asja mis pole välja vahetatud või pole uuendamisel mu diskol. <- jõle kahemõtteline värk. :P

kokkuvõttes ikkagi soovitan.
Kasutaja avatar
petros
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 151
Liitunud: T Okt 03, 2006 10:48
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas petros »

eks iga li..s kiida oma v...u :twisted:

aga kui lugeda,et...
Kriteeriumid oleks: diisel, hele sisu, automaat kast (mõeldes naisele, kes sellega lapsega 90% ajast sõidaks), hea oleks ka 7 kohta, Webasto.

... siis soovitaks ikka disco II'te. Natuke vähem traktor ja ka turvalisem!
from disco 2 disco
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

denver, Disco I ja Disco II on kaks täiesti erinevat autot. Disco II on nullist uuesti projekteeritud. Disco I kasutab sisuliselt RR Classicu raami (nagu Defendergi) ja Defenderi agerkaate. Lihtsalt kong on kaasegsem ja inimlikum. Dico I valides kindlasti 1994. nov alates vaadata (II modifikatsioon). Disco II jällegi oluliselt turvalisem (esimene 100% arvutis modelleeritud ja kõik turvatestid läbinud Land Rover) mille all kokkupõrke energiat neelav raam.
Saadan sulle ka Disco I tutvustuse mailile.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Aga järsku paned ikka need tutvustavad kirjad üles 1 ja 2 alla :) Tahaks ka lugeda ;)
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

petros kirjutas
... siis soovitaks ikka disco II'te. Natuke vähem traktor ja ka turvalisem!
Täislastis maanteel 90-ga sõites on 98-nda aasta disco 1 sujuvuselt 200-se mersuga samas klassis, aga tänase ilmaga Tallinna kesklinnas ja Lasnamäel tiirutades oli mõnus "traktori" tunne, millele teised jalgu jäid.
P.S. Metsas päris traktori mõõtu välja ei anna, kuna rattad väikesed, aga suvel lohistasin korraga välja 5 neljameetrist palki diameetriga 15..20 cm. Väikese asja pärast teisi appi kutsuma ei pea.
LR Discovery I 83kW manuaal
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

petros kirjutas
Tubiniit, vabanda kui solvasin aga DI ja II on ikka parajad trakatsid Smile Seda nii heas kui halvas!
Ei solvunud. Igaüks võiks oma neljarattalisse sõpra realistlikult võtta ja kriitikasse asjalikult suhtuda. Minu vanuse ja sissetulekute juures on D1 300Tdi mootoriga parim, mida endale lubada saan.
LR Discovery I 83kW manuaal
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Tere.
Minu mäletamist mööda on Järvamaalt pärit autoga ja see oli viimati suht korras.Seal oli õli leke käigukastist ja midagi veel. Aga igal juhul ei midagi hullu.
Mu küsimus on hoopis see kas sa sõitmas oled sellega käinud?See on kõige alus varu umbes 30 min ja tee üks proovi sõit. Peale seda on mõtet alles auto alla vaatata.

Edu
Veiko
Vasta