Hakkan ostma range roverit....

Ei oska sobivat valida? Küsi julgelt, meie aitame!

Moderaator: landy

haier
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: P Veebr 03, 2013 16:58
Asukoht: Saaremaa

Hakkan ostma range roverit....

Postitus Postitas haier »

Nii, kuna on plaan osta antud isend http://www.auto24.ee/used/914606 Siis sooviks kuulda mõne sellise auto omaniku arvamust. Head ja vead on teretulnud. Autoga on tehtud juba proovisõit, kõik psitis toimivat ja igati mõnus mugav auto. Eelkõige tahaks teada, kelle juurde minna tegema ostueelset kontrolli ja diagnostikat, panna siis soovitused siia. Ette tänades.
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas pirx »

Esimene ja põhiline küsimus võiks olla, kas käigukast vahetatud/remonditud? Siis peaks kontrollima, kas istme/rooli elektroonika ja mälud töötavad. Kas kliima töötab korralikult ja kas vent suudab normaalselt puhuda. Kas mootori kõik filtrid vahetatud. Rohkem nagu ei teagi. Selle masina väljatoodud kütusekulus julgen küll väga kahelda või on minu omal midagi väga pekkis. Üldiselt on tegu väga mõnusa ja mugava masinaga. Mina enda omaga väga rahul. Esisilla osad ei pea ainult vastu- ikka ja jälle hakkab mõni asi kolisema. Ostueelne kontroll Paldiski mnt. Land Roveri Pesas. Vaadatakse masin korralikult üle- see on oluliselt odavam, kui hakata 500.- euroseid juppe hulgi ostma.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
haier
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: P Veebr 03, 2013 16:58
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas haier »

Sooja puhus korralikult, õlivahetus oli kleepsu järgi hiljuti tehtud, kus, seda ei ole uurind veel. Kliimat ei saa kontrollida vist miinuskraadidega? Istmemälusi ja asju tahaks kontrollida kellegagi, kes tunneb seda autot. Ehk siis tehnilisel ülevaatusel kuskil. Mis selle pesa täpne aadress on ja äkki on tel nr ka saada.
LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Postitus Postitas LR90 »

haier
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: P Veebr 03, 2013 16:58
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas haier »

Tänud, järgmine esmaspäev saab auto üle kontrollida ja võibolla siiis juba õhtuks saan tunda ennast uhke omanikuna :D
LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Postitus Postitas LR90 »

haier kirjutas:Tänud, järgmine esmaspäev saab auto üle kontrollida ja võibolla siiis juba õhtuks saan tunda ennast uhke omanikuna :D
Edu Sulle 8)
haier
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: P Veebr 03, 2013 16:58
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas haier »

Edu on vaja, möned päevad veel...
haier
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: P Veebr 03, 2013 16:58
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas haier »

Sai siis täna käidud diagnostikas ja üldse logistati auto korralikult läbi. Seis oli autol nutusem kui ma lootsin ise. Vigu tuli siit ja sealt. Enamus muidugi pisivead ja pole väga keeruline jagu saada. Suurematest vigadest oli siiski see, et auto rool ei liigu elektriliselt kuskile poole ja kompressor ei suuda enam piisavalt öhku toota amortidele. Puudu on ka tagavararatas.....kui on kellegil midagi pakkuda, siis olen pakkumistele avatud. Auto toon ilmselt koju järgmine esmaspäev.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Kõike mida saab tellida võib minult julgelt küsida.
Saada "ostunimekiri" landrover@jrmotors.ee ja saad peagi pakkumise.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas pirx »

haier kirjutas:Sai siis täna käidud diagnostikas ja üldse logistati auto korralikult läbi. Seis oli autol nutusem kui ma lootsin ise. Vigu tuli siit ja sealt. Enamus muidugi pisivead ja pole väga keeruline jagu saada. Suurematest vigadest oli siiski see, et auto rool ei liigu elektriliselt kuskile poole ja kompressor ei suuda enam piisavalt öhku toota amortidele. Puudu on ka tagavararatas.....kui on kellegil midagi pakkuda, siis olen pakkumistele avatud. Auto toon ilmselt koju järgmine esmaspäev.
Hoolimata sellest, et kõik on pekkis, tood auto koju???? Kas odavam ei oleks natuke rohkem maksta ja kohe korralik masin osta???? Kui sellel masinal on vahetamata käigukast, siis see kohe läheb ja maksab kuskil 1500 eur. Kui ei ole elektrooniline viga ja pekkis on roolisammas, siis on tegu juba üle 2000 eurose väljaminekuga. Kompressor kohe õhtal- seda hinda ma peast ei mäleta+ veel pisivead-no mingi 1500 eurot kindlasti. See teeb siis ostuhinnale minimaalselt juurde 3000-4000 eurot+varuratas. Mina arvan, et vaata vähe paremas korras masin, kahetsed hiljem vähem- sest kahetsed nagunii. Hind kukub kolinal ja varuosad on suht soolase hinnaga. Ja ikkagi jätkuvalt olen seisukohal, et RR võiks ollakorraliku varustusega, ehk siis lisadest punnis- vogue näiteks, no navi vähemalt.
Näiteks´, kui mina oma RR III-e otsisin, käisin kokku vaatamas vähemalt 10-t autot. 10-dal oli ka hulgi pisivigu, aga noh, kõik ülejäänud 9 ei kõlvanud kuhugi.
Viimati muutis pirx, T Veebr 12, 2013 11:44, muudetud 1 kord kokku.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
Kasutaja avatar
mihkelsoo
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 103
Liitunud: E Juun 11, 2012 14:48

Postitus Postitas mihkelsoo »

pirx kirjutas:Näiteks´, kui mina oma RR III-e otsisin, käisin kokku vaatamas vähemalt 10-t autot. 10-dal oli ka hulgi pisivigu, aga noh, kõik ülejäänud 9 ei kõlvanud kuhugi.
Käisin vaatamas 13 D3. Mul oli endale tehtud leht, kuhu märkisin autot üle vaadates erinevatesse kategooriatesse plusse-miinuseid. Kategooriaid oli 35. Otsustasin, et kui autol on 30 plussi, siis tasub osta. Kahjuks enamus neist ei küündinud kahekümnenigi...
Kolmeteistkümnenda auto ostsin ära. Sellel oli 32 plussi 35-st. Miinuse said rehvide seisukord, värvitäkked ja osaliselt puuduv ajalugu. Ülejäänud oli super.

Sinu juttu kuulates tundub, et taaskord siuke 20 kanti auto... Ma ei ostaks.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Roolisamba mitte liikumise põhjuseks võib olla algusaastate autode tüüpviga - sülle murduv roolismmas puruneud kinnituse tõttu. Äkki on sammas selle purunemise tõttu lihtsalt jäigalt kuidagi kinni pandud? Kui nii, võib remont üsna kulukaks minna.

Kus ülevaatuse tegid? Pesas?
Pika vigade nimekirjaga masina puhul peab olema hind ikka VÄGA soodne, et tasuks korda remontida ja seejärel pikalt enda käes hoida. RR ei hoia hinda ja remondiraha ei saa kunagi tagasi. Pole tegu ju kinnisvaraga nagu Defender.
Viimati muutis landy, T Veebr 12, 2013 15:47, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
haier
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: P Veebr 03, 2013 16:58
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas haier »

Miks arvad, et kast kohe läheb? Söites tundus ilusti käike vahetavat. Ja hind lasti alla minu jaoks piisavalt.

pirx kirjutas:
haier kirjutas:Sai siis täna käidud diagnostikas ja üldse logistati auto korralikult läbi. Seis oli autol nutusem kui ma lootsin ise. Vigu tuli siit ja sealt. Enamus muidugi pisivead ja pole väga keeruline jagu saada. Suurematest vigadest oli siiski see, et auto rool ei liigu elektriliselt kuskile poole ja kompressor ei suuda enam piisavalt öhku toota amortidele. Puudu on ka tagavararatas.....kui on kellegil midagi pakkuda, siis olen pakkumistele avatud. Auto toon ilmselt koju järgmine esmaspäev.
Hoolimata sellest, et kõik on pekkis, tood auto koju???? Kas odavam ei oleks natuke rohkem maksta ja kohe korralik masin osta???? Kui sellel masinal on vahetamata käigukast, siis see kohe läheb ja maksab kuskil 1500 eur. Kui ei ole elektrooniline viga ja pekkis on roolisammas, siis on tegu juba üle 2000 eurose väljaminekuga. Kompressor kohe õhtal- seda hinda ma peast ei mäleta+ veel pisivead-no mingi 1500 eurot kindlasti. See teeb siis ostuhinnale minimaalselt juurde 3000-4000 eurot+varuratas. Mina arvan, et vaata vähe paremas korras masin, kahetsed hiljem vähem- sest kahetsed nagunii. Hind kukub kolinal ja varuosad on suht soolase hinnaga. Ja ikkagi jätkuvalt olen seisukohal, et RR võiks ollakorraliku varustusega, ehk siis lisadest punnis- vogue näiteks, no navi vähemalt.
Näiteks´, kui mina oma RR III-e otsisin, käisin kokku vaatamas vähemalt 10-t autot. 10-dal oli ka hulgi pisivigu, aga noh, kõik ülejäänud 9 ei kõlvanud kuhugi.
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas pirx »

Lihtsalt selle mootori ja käigukasti kooslus lõpetab käigukasti ära kuskil 150-250 tuh. vahel- üldjuhul 180-220 tuh. Midagi ei ole teha- see on 135kw x5-l , 135-142kw 500 bmw-l ja on nii ka RR III-l. Turbo lõppeb ära kuskil 250 + tuh.kilomeetril- see oleneb muidugi kuidas filtreid vahetatud on. Roolisammas ei pruugi peetis olla, seda saab kontrollida samba katte eemaldamisel, kes need kinnituskõrvad on terved, viga võib olla ka istme mälubloki töös- kui see ära lõppeb, siis ei tööta istme mälud ja rooli elektroonika. Kui iste ise töötab elektriliselt, siis ilmselt viga blokis, mis on suht kergelt remonditav. Minu soovitus: otsi võimalikult heas korras ja võimalikult rikkaliku varustusega masin, siis kannatab sinu rahakott kõige vähem, nii remondi kui ka varuosade soetuse mõttes ning kunagi hiljem on võimalik võibolla ka kellegile maha müüa.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Kogu raha ja osta parem auto.
See ei ole oma hinda väärt.

Edu
Veiko
Vasta