Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Ei oska sobivat valida? Küsi julgelt, meie aitame!

Moderaator: landy

lauri-m
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Mär 28, 2019 11:33

Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas lauri-m »

Tere,

Kuna mind huvitab üks konkreetne auto mis mnt taustakontrolli järgi 5 aastat meie teid kündnud, siis küsin otse. Kas keegi teab sellest masinast midagi? Või on ehk isegi mõne foorumikasutaja auto?

https://www.auto24.ee/used/3075811" onclick="window.open(this.href);return false;

Eelkõige huvitab mind ajalugu, kuidas autot on peetud. Kuulutuses märgitud, et hooldatud ühes kindlas kohas. Kadaka tee 72a Land Roveri Service - on see LR meeste seas tuntud ja mainega koht? Et kui nendega ühendust võtan ja hooldusajalugu pärin, siis kas sealt saab vastuse mida võib uskuda?

Kahjuks juhtusin lugema siit esimesena teemat ikaldumise etalonist. Kui juhtub halvim, siis milliste kulutustega peaks arvestama? Mootorid tõenäoliselt siin kohapeal riiulites ei seisa, et neid 5tk kuus välja saaks vahetada. Varuosad tulevad ikka UK-st. Kuidas LR mehed brexitit kommenteerivad. On praegu üldse mõistlik aeg vana range'i poole vaadata? Varuosa hindades annab see tulevikus kindlasti tunda.

Igasugune info ja arutelu selle konkreetse auto kohta teretulnud.


Lauri
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

Minu ex.
Kadaka pesa on VÄGA hea koht. Kogu selle auto ajalugu on seal.
Ja ka praegune käib seal.
lauri-m
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Mär 28, 2019 11:33

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas lauri-m »

Alates esmasest Eestisse regamisest 2013 aastal pole vahepealseid reg. toiminguid tehtud. Auto praegune omanik sõitis tänaseni Sinule regatud autoga?
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

lauri-m kirjutas:Alates esmasest Eestisse regamisest 2013 aastal pole vahepealseid reg. toiminguid tehtud. Auto praegune omanik sõitis tänaseni Sinule regatud autoga?
Alates toomisest sõitsin ikka mina selle autoga kuni eelmine nädal maha müüsin. Tegelikult täna registreerisin omaniku vahetuse ka ära. Ma arvan et praegune omanik tahab liigsete kulutusteta (riigilõiv jms) auto maha müüa ja uus omanik regab selle kohe endale. Selle miinus on see, et seda ei saa e-teeninduses vormistada aga muidu täitsa ok, annad ARKile paki ostu-müügilepinguid ja tehaksegi ainult üks vormistamine.
lauri-m
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Mär 28, 2019 11:33

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas lauri-m »

Siis on muidugi teine asi, kui alles eelmine nädal maha müüsid. Aga huvitav mis siis praegust omaniku nii kiirelt meelt muutma pani, et pole jõudnud ringigi vormistada kui juba uuesti müüki paiskas.
Kuna sa sellega värskelt sõitsid, siis oskad tõenäoliselt autost rohkem pajatada kui praegune omanik. Ehk viitsid miskit kirja panna? Kuidas hetke sõidukord. Mingeid pisivigu jne? Praegu sul hea rääkida, oled oma raha kätte saanud, võid kõik ausalt välja laduda :mrgreen:
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

lauri-m kirjutas:Siis on muidugi teine asi, kui alles eelmine nädal maha müüsid. Aga huvitav mis siis praegust omaniku nii kiirelt meelt muutma pani, et pole jõudnud ringigi vormistada kui juba uuesti müüki paiskas.
Asi selles, et müüsingi autode ostmise ja müügiga tegelevale firmale. Nende eesmärk ongi see vaheltkasuga maha müüa. Mina müügiga tegeleda ei viitsinud, võtsin telefoni, helistasin, tegin äkilise hinna ja 10 min hiljem oli auto müüdud. Olid veel nii lahked, et viisid mu koju ja ootasid kuni isiklikud asjad välja võtsin :-)
lauri-m
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Mär 28, 2019 11:33

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas lauri-m »

Oi oi. Oleksid võinud hoopis mulle helistada. Aga räägi mulle teh. seisukorrast. Midagi tulemas või minemas? :roll:
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

lauri-m kirjutas:Oi oi. Oleksid võinud hoopis mulle helistada. Aga räägi mulle teh. seisukorrast. Midagi tulemas või minemas? :roll:
Sellistel keerulise veermiku ja rohke elektroonikaga vanakestel on kogu aeg midagi minemas ja tulemas. Aga kui regulaarselt hooldada ja kõik ära teha, mis Pesas öeldakse, siis mind pole see auto kunagi teele jätnud. Kõige lihtsam on Pesast küsida, sest nad oskavad juurde seletada. Mõni asi on selline, et selle võib lõpuni sõita, ilma et see mingeid teisi probleeme põhjustaks. Mõni asi on selline, et sõites ei tunne/kuule aga tuleks kohe ära teha enne kui remont 2x kallimaks läheb.

Võimalik, et ka praegune omanik on miskit teinud, sest nad küsisid ka Pesa kontaktid.

Kui soov on, siis võid mulle helistada ka: viis kaheksa kaks kuus kaheksa kaheksa neli null.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas landy »

Land Robveri pesa kontaktid saad siit:
https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... f=18&t=578" onclick="window.open(this.href);return false;
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas martinsl »

Juba see ise välja mõeldud "Luxury+" seal nimes, on piisav põhjus järgmine auto vaadata. Mõtle ise ka vähe, kui auto müüdi kokkuostu siis pole sellega peale puhtaks pesemise ja kallimalt müüki paneku midagi tehtud. Ostad selle auto paberil Virko käest ja sellest tsunftist ei jää mingit märki maha. Kas sa ise müüksid oma praeguse auto kokkuostu, kus saad kõige vähem raha selle eest? Ilmselt, lihtsalt niisama, mitte.
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

martinsl kirjutas:Ostad selle auto paberil Virko käest
Seda autot ei saa ei paberil ega ka muidu Virko käest osta sest Virko on selle juba müünud ettevõttele. Nende käest saab osta ja ostu-müügi leping sõlmitakse uue omaniku ja selle ettevõtte vahel. Seega märk jääb maha ja tehing ei erine tavalisest ostu-müügi tehingust juriidiliselt mitte kuidagi.
Lisaks veel see, et Virko käest ostes poleks olnud mingit garantiid aga ettevõttelt eraisikuna ostes kehtib tarbijakaitse seadus.
martinsl kirjutas:Kas sa ise müüksid oma praeguse auto kokkuostu, kus saad kõige vähem raha selle eest?
Hmm. Nimeta seda kokkuostuks või milleks iganes aga minu jaoks oli see ostu-müügi teenus. Kui ise ei viitsi tegeleda ja aeg on kallim kui raha, siis ratsionaalsed inimesed nii toimivadki.

Sama on, kui viiakse oma vana auto uue sõiduki sissemakseks margiesindusse. Täiesti uskumatu?! Kes see ikka nii teeks ja viiks auto sinna, kus kõige vähem raha selle eest saab?!

Vastan ise: olen ka selline idioot olnud ja auto samasuguse äkkilise hinnaga sissemaksuks andnud, sest nii on mugav ja usu või ära usu, aga minu jaoks ka kasulikum. Seekord sellist võimalust polnud, sest tõin uue ise Rootsist ja pidin selle kohe sullis välja ostma. Sisuliselt tegin siis selle autofirma vahendusel tagantjärgi sama tehingu, mida teised ebanormaalsed igapäev margiesindustes teevad uue auto ostmisel...

Ma usun, et paljud on ostnud midagi kallimalt kui tavaliselt, sest on näiteks kiire ja pole aega otsida ja oodata. Miks siis müügi puhul see nii imelik tundub? Kui järele mõelda, siis mulle ei tundugi.

PS: Off topic aga muu ebavajaliku kola müün osta.ee oksjonil ALATI 1€ alghinnaga. Otsi teist sellist poolearust! Ja varsti tulevad sinna müüki Spordile sobivad Good Year suvekad. 1€ kogu ring... Mõned aga ilmselt müütavad neid mitu hooaega, et seda viimast senti kokku ajada - inimesed on erinevad.
Viimati muutis Virko, N Mär 28, 2019 21:32, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

martinsl kirjutas:Juba see ise välja mõeldud "Luxury+" seal nimes...
Eks seal ole teisigi liialdusi nagu astmelauad, spoilerring jms... Selles osas peab jah kainet mõistust omama ning ostma seda mida näed ja katsud aga mitte lingvistilisi liialdusi kuulutuses....
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas landy »

Virko kirjutas:
martinsl kirjutas:Juba see ise välja mõeldud "Luxury+" seal nimes...
Eks seal ole teisigi liialdusi nagu astmelauad, spoilerring jms... Selles osas peab jah kainet mõistust omama ning ostma seda mida näed ja katsud aga mitte lingvistilisi liialdusi kuulutuses....
Kui uuel ostaja on soov, saan vVIN koodi alusel anda täpse nimekirja tehase varsustuset nagu ta liinilt maha tuli.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

landy kirjutas:
Virko kirjutas:
martinsl kirjutas:Juba see ise välja mõeldud "Luxury+" seal nimes...
Eks seal ole teisigi liialdusi nagu astmelauad, spoilerring jms... Selles osas peab jah kainet mõistust omama ning ostma seda mida näed ja katsud aga mitte lingvistilisi liialdusi kuulutuses....
Kui uuel ostaja on soov, saan vVIN koodi alusel anda täpse nimekirja tehase varsustuset nagu ta liinilt maha tuli.
Landy võib üle kontrollida aga miskit sellist tal oli:

TEHNIKA
* 2,7L V6 190hp turbo diisel (2720cc V6 Cylinder 190 hp Turbo Diesel Engine)
* 6-käiguline automaatkast, CommandShift ZF 6HP26 (6-Speed 'CommandShift' ZF Automatic Gearbox)
* Karterikaitse
* reguleeritav õhkvedrustus: kõrgus (Electronic Air Suspension)
* Brembo pidurid (Brembo front brakes),
* 20" veljed (20" Range Rover 10-V-spoke alloy),
* 50/50 püsiv nelikvedu erinevate seadistustega (Terrain Response system 4-wheel drive)
* lukustatav keskdiferentsiaal (electronically locking center diferential)
* lukustatav tagadiferentsiaal (electronically locking rear diferential)
* aeglusti (transfer gearbox)
* mägipidur (hill descent control - HDC)
* tõusul stardiabi
* Haagise max mass 3500kg

TURVA- JA OHUTUSVARUSTUS
* pidurdusabi (Electronic Brake Assist - EBA)
* pidurdusjõu automaatne jagamine (Electronic Brake Force Distribution - EBD)
* elektriline käsipidur (electrically operated handbrake - EPB)
* roolivõimendi (power steering)
* ABS pidurid (4-channel 4-wheel all-terrain anti-lock brakes ABS)
* külglibisemise vastane seade (Dynamic stability control - DSC)
* stabiilsuskontroll (Active Roll Mitigation - ARM)
* pidurdusjõukontroll (Electronic brakeforce distribution - EBD, Emergency brake assist - EBA, Cornering brake control - CBC)
* LED lisapidurituli (LED stop light)
* turvavööde eelpingutid esiistmetel
* el.soojendusega esiklaas (Heated Windscreen)
* el.soojendusega pesurid (Heated Washer Jets)
* turvapadi 8x
* lapselukud tagumistel ustel ja akendel (Child locks for rear doors/windows)
* ISOFIX lasteistme kinnitused + ankrukohad (taga) + LATCH Lower Anchor & Tether for child seat attachment
* signalisatsioon, kaldeanduriga (Remote Central Locking with Ultrasonic Alarm)
* immobilisaator (immobilizer)
* kaubakinnituse konksud
----
pole originaal RRS varustus aga kui pilte vaadata siis peegli juures on väga väike aga väga hea kvaliteediga full HD kaamera, mis salvestab viimased u 5-6h sõitu. Kaamerat pole praktiliselt ei seest ega väljast näha, pole ühtegi juhet näha. Käivitub automaatselt.

MUGAVUSVARUSTUS
* nahkpolster
* 4x istmesoojendused (all seats heated)
* elektriliselt reguleeritavad istmed mäludega (Electrically Adjustable [Heated] Front Seats with Memory)
* kahe tsooniline kliimaautomaatik (Dual Zone Climate Control and Air Conditioning)
* juhiistmel põlvede ventilatsioon (drivers lap ventilation)
* 4x elektrilised akende tõstukid (4x Electric Windows)
* elektrilised välispeeglid soojendusega, kokkuklapitavad, mäluga (Electric Heated 'Powerfold' Door Mirrors with memory)
* sisepeegel automaatselt tumenev (Auto-dimming rearview mirror)
* püsikiiruse hoidja (Cruise Control)
* parkimisandurid ees, taga (Front and Rear Park Distance Control)
* B-piilarist tehases tumendatud klaasid - ei ole kiletatud (Rear Privacy Glasses)
* pardaarvuti (Trip Computer)
* välistemperatuuri näidik
* automaatne Webasto sõidusoojendi/lisasoojendi (Webasto automatic preheating)
* Range Rover teisaldatava veokonksu valmidus
* topsihoidjad ees, taga (front/rear cupholders)
* peeglid päikesesirmides, valgustusega
* kohtvalgustid ees, taga
* sisenemisvalgustid ustes nii ees kui ka taga (Puddle/footwell lamps)
* jalaruumi valgustid ees
* keskkonsooli öine LED-valgus (Low-level night-time illumination)
* kahes osas avatav pagasiluuk
* kesklukustus puldiga, seadistavad funktsioonid (tagaluugi avamine, tagaluugi ülemise osa avamine, vedrustus seadmine, follow me home tuled)
* Kuni 3-e erineva puldi mälu (2 pulti kaasas)
* 3x 12V pesad (ees, taga, pagasiruumis)
* vihmasensor muudetava tundlikusega (Rain Sensor Wipers with sensitivity adjustment)
* automaatselt lülituv tagaklaasi puhasti (automatic with revers gear)
* istmete alused panipaigad

SISUSTUS:
* tagaistme seljatugi allaklapitav (Split Folding Rear Seat) - tegelikult saab sileda põhjalise pagasiruumi, kuhu 2-kesi matkamisel olen suure madratsi pannud ja saab mõnuga magada nagu kodus. Mu uuel L322-l käivad istmed vastu esimesi ja ruumi nii palju kahjuks pole - seda jään igatsema
* nahkkattega rool (leather steering wheel)
* multifunktsionaalne rool (Multifunction steering wheel)
* reguleeritav roolisammas, kõrgus ja sügavus (Adjustable Steering Wheel)
* reguleeritavad käetoed ees, laekaga (Front adjustable armrests)
* käetugi taga (Rear Armrest)
* originaal veluur jalamatid ees ja taga (Range Rover originaal)
* pagasikate (Rear Load Space Cover)
* taskud esiistmete seljatugedes (Front seatback storage pockets)
* kaubakinnituse konksud


AUDIO, NAVIGATSIOON JA KOMMUNIKATSIOON
* originaal Harman Kardon stereo, 6 kõlarit + subwoofer, helivõimedi (Harmon Kardon Superior Sound System with 6 Speakers and subwoofer plus 550W amplifier)
* 6x CD-Box keskkonsoolis (CD, MP3)
* navigatsiooniseade, eraldi DVD lugejaga, eesti kaardiga, hääljuhtimisega (Premium Navigation System)
* käed vabad süsteem, hääljuhtimine
* AUX sisend
* tagaistmetel eraldi reguleeritav audiosüsteem (Rear Audio controls)
* rataste asendi, vedrustuse ja maastiku kuvamine (4x4 terrain display)
* kompass (compass)
* off-road navigatsioon (off-road navigation)

REHVID JA VELJED
* originaal 20" kümne V-kodaraga valuveljed (20" Ten-spoke Range-Rover Alloys)
* täismõõdus valuveljega tagavara rehv
* original porilapid ees ja taga (Front and Rear Mud Flaps)

TULED
* Bi-Xenon (Xenon Headlamps)
* päevasõidutuledeja sisevalgususe automaatne lülitamine (Automatic Headlamps with automatic interior illumination)
* soojendusega esitulede pesurid (Headlamp Heated Power Wash System)
* udutuled eesmised, tagumised (Front and rear Fog Lamps)
* automaatne tulede korrektor
* LED parkimistuled ees
* Follow-me-home tuled
* LED Interior lights

AUDIO
=============
Harman Kardon high-performance DSP amplifier with 550-watt total output. DSP with discrete Logic 7® audio processing and Speed Dependent Volume Control (SDVC), mounted under right side front seat. The speed-dependent equalisation is optimised for each media.
--
14 Harman Kardon® high-performance speakers positioned around the car for optimum effect.
* 5 × 100 mm metal-matrix midrange speakers, Center dashboard, front doors and rear ceiling
* 4 × 25 mm metal-matrix tweeters, front and rear doors
* 2 × 165 mm poly-composite woofer, front door
* 2 × 165 mm metal-matrix woofers, rear door
* 1 × 260 mm poly-composite subwoofer, in the rear tailgate
--
* Center dashboard
100 mm metal-matrix midrange speaker
* Front doors
25 mm metal-matrix tweeter
100 mm metal-matrix midrange speaker
165 mm poly-composite woofer
* Rear doors
25 mm metal-matrix tweeter
165 mm metal-matrix woofer
* Rear ceiling
100 mm metal-matrix midrange speaker
* Rear tailgate
260 mm poly-composite subwoofer
--
Formats:
* Audio CD
* MP3 on CD (at least 128 kBit/s)
* MP4
* WAV
Excellent performance. The Harman Kardon® Logic 7® surround sound system is tailored to the RRS and precisely designed with its specific interior in mind. The result is acoustic precision and exceptional sound balance.

360-degree musical pleasure. The Harman Kardon multi-channel surround sound technology, taking the original recording as its benchmark, uses a sophisticated matrix and specially developed digital algorithms to transform normal two-channel stereo recordings into realistic, atmospheric multi-channel surround sound - whether playing back stereo or 5.1 recordings or CDs.

Authentic and uncompromising. Instruments and voices are reproduced with an impressive sharpness, richness and precision, allowing even the finest details to be heard. The aim is always to reproduce the original recordings as faithfully as possible.

Continuous listening pleasure. The Speed Dependent Volume Control (SDVC) ensures that the sound heard by the listener remains the same, thanks to the continuous adaptation of the volume to the vehicle's speed.

Ref: http://www.harmankardon.com/estore/hk/u ... ery#detail" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Virko
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 118
Liitunud: R Sept 06, 2013 20:54
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus: hetkel müügis RR Sport

Postitus Postitas Virko »

lauri-m kirjutas:Kahjuks juhtusin lugema siit esimesena teemat ikaldumise etalonist.
Siin kohal lähevad minu, ja julgen peetud vestluste alusel arvata, et ka Pesa meeste, arvamused lahku (ärgu Landy nüüd pahandagu).
Ma olen seda meelt, et kui ikka õli 7-10 tkm järgi vahetada ja mootori eest hoolt kanda, siis on selle vea avaldumise tõenäosus mitte suurem kui teistel markidel. Landy on selle kohta eelnevalt kirjutanud, et puhas õnn. Mina sellega nõus pole. Aga selle jaoks on juba eraldi teema avatud ja mul pole soovi seda lõputut vaidlust ka siin jätkata. Lihtsalt panin mõlema osapoole arvamused siia kirja. Ise otsutad.
Vasta