Otsin Disco II TD5

Ei oska sobivat valida? Küsi julgelt, meie aitame!

Moderaator: landy

Vasta
appo
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 23
Liitunud: P Mai 26, 2019 11:42
Asukoht: Elva

Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas appo »

Tere LR foorumi rahvas!
Olen otsimas endale ühte praktilist, mugavat ja nägust masinat ning jõudsin sinnamaale, et just LR discovery II võiks olla auto, mis sobiks minu vajaduste ja rahakotiga. Disco oleks siis sekundaarseks autoks meie peres.

Miks otsustasin LR discovery kasuks?
- mulle meeldib selle klassikaline välimus
- see on päris maastur (olen kolimas maale ja ei soovi leida end olukorras, kus ei pääse lume/pori tõttu kodust välja)
- kandevõime haagisega - hakkan vedama puid/alustega pelleteid, sapakat (hobiauto) jms
- üldiselt on nad hea lisavarustusega
- mahukas - perelisa nõuab vankri jms mahutamist, hea automatkal käia

Kuigi lugedes internetist nende kohta, siis on mul vastakaid mõtteid. Näiteks olen lugenud, et mootori elueaks pakutakse optimistliku stsenaariumi järgi 250k km. Praegu müügis olevad sõidukid on selle ammu ületanud. Teisalt kirjutatakse, et see on üks parimaid maastikusuutlikuid autosid, mida second-hand osta.

Igatahes, ma ei eelda, et LR omamine saab olema ainult puhas lust ning olen valmis panustama selle hooldamisse ja parandamisse. Olen teadlik ja lugenud siitsamast foorumist selle tüüpvigade kohta. Kui saan ka siit foorumist spetsialistidelt pigem positiivse tõuke, et endale LR soetada, siis on asi kindel.

Hetkel müügisolevatest on jäänud kaks autot silma. Mõlemal olen teinud mingil määral taustakontrolli, olen vaadanud, et poleks väga palju omanikuvahetusi, odom näidus kahtlaseid jõnkse ning ülevaatustel märgitud hoiatused olen samuti üle vaadanud.

Kaks potensiaalset on siis järgmised:
https://www.auto24.ee/used/3134155
https://www.auto24.ee/used/3105433

On nad oma hinda väärt?
Teab nende kohta keegi midagi veel rääkida?
Kuhu ostu ajal taskulambiga kindlasti piiluda, et veenduda kere/raami korrasolekus?
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas DreamWalker »

Jõudu!

Ei oska nende antud isendite kohta midagi öelda aga toonitan et nagu iga kasutatud auto puhul siis Land Roveri puhul ERITI
on auto ajalugu / eelmise omaniku kombed kõige olulisemad.

Tehnika kestab kui teda hooldada aga kui "lasta üle" ja kalla ja talla siis järgmised omanikud saavad räige peavalu.

Disco 2 on juba sellises vanuses et rooste just põhiraami küljes on kõige suurem vaenlane - meie kliima ja sool sööb lihtsalt ära raami alt :|
Raami tasuks eriti vaadata just:

Raami tala sisekülg auto keskel kardaani käsipiduri juurest - just sisemised küljed sest väljaspoolt saab survekaga pesta aga ratta alt lendab
sool sisekülgedele ja sealt ei pese/pääse ligi 99% inimesi.
Teine koht on taga vedru/õhkpadja kandurid - head nurgelised kohad kuhu saab igast sopp jääda seisma ja vaikselt järama hakata
ja kindlasti raami nö "keevis" mis jookseb siis alumisel küljel - tasub vaadata eriti just raami tagumist otsa - see saab kõige rohkem soola ja ussitab enamasti kõige ennem ära.
Joonistasin umbes pildile ka:

Pilt
Netist:
Pilt
Pilt
Pilt

Õlileke on LR puhul kahjuks "peaaegu normaalne" aga kindlasti kui on tegemist automaat kastiga siis peab eriti vaatama kas:
1. Lekib AINULT roolikarp (tüüpviga :lol: ) taastamine cirka 160.- saab ilma mootorit maha võtmata kätte aga ilge jebla.
või on automaatkasti toru ühendus kehva(tüüpviga) - mis tuleb kastist ja läheb ette kasti õlijahutusradikasse - see tilgub roolikarbi käpa peale ja "võib tunduda" et roolikarp lekib - tulemus: sõidad õndsalt kuni kast hakkab libisema ja siis kõrbeb kokku sest kast pumpab õli ilusti radikasse(välja) ja temp andur ei anna häiret sest see asub peale liitmikku (üli vägev LR disain :lol: )

TD5 niipalju kui olen kuulnud/näinud siis on pommikindlad - niikaua kui õlipumba kinnitus polt ei tule lahti(tüüpviga :lol: lisa õlirõhu kell kamaluga abiks) kestavad kordades rohkem kui "tänapäeva diislid".
Pool miljonit km pole probleem kui on korrapäraselt õli vahetatud/hooldatud :twisted: :twisted: :lol: :mrgreen:
4HP22 käigukast on ka frugaalselt töökindel kui õli vahetada õigel ajal - kuigi tänapäeva mõistes arhailine pisut :lol:

Üldiselt on uuemad LR probleemsemad minu arust - Disco 2 on veel "vanakooli traktor"i töökindlusega aga olles veel inimlikul määral mugav - vähemalt minu arust. Best of both worlds. 8)

Soovitan enne ostu kindlasti käia huvi pakkuva isendiga Tallinnas LR pesas Kadaka tee 72 või Tartus Fulldrive OÜ-s kontrollis - pädevad mehed märkavad kiirelt probleemseid asju ja võivad rahakoti ja peavalu vähendada tuhatkord 8)

Ei taha oma kardulat kiita ega haipida aga kuna olen enamus kui mitte kõik Disco 2 "tüüpvead" omal nahal ära kogenud siis soovitan enne ostmist läbi lugeda minu õnnetu pilli eluloo: https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =17&t=7079

Disco 2 on ilus ja tore aga "tagantjärgi tarkus" soovitaks ka vaadata Range Rover Classicut - nende väärtus ainult tõuseb ja hiljem vb saab midagi ka tagasi kulutatud rahast - Disco 2 on saavutanud nö "põhja" minu arust ja ei usu et nad ka tõusma hakkaks niipea - kuidagi väga underrated isendid :( :roll:

Just food for thought. :roll: :P

Jõudu ja jaksu/õnne uue 4 rattalise leidmisel :)))
Viimati muutis DreamWalker, T Mai 28, 2019 17:31, muudetud 2 korda kokku.
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
appo
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 23
Liitunud: P Mai 26, 2019 11:42
Asukoht: Elva

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas appo »

Tänud jagatud tarkuste eest @DreamWalker. Sinu teos (foorumi thread) on muljetavaldav. Ma ise otsin pigem sellist autot, millega protsentuaalselt suurema osa ajast saaks sõita võrreldes töökojas viibimise ajaga :) .

Tegutsen ise muidu Tartus, niiet tänud ja töökoja soovituse eest (Y).

Mu eesmärk ei olegi soetada midagi, mis oleks üldsusele hiljem jubedalt hinnaline ja eriline. Pigem iseenda jaoks võiks koguda see masin sentimentaalset väärtust ja pakkuda elamusi sealjuures olles heaks tööloomaks. Minu jaoks on sellises hinnaklassis auto ennast juba ära tasunud, kui ma olen sellega 2 aastat saanud lõbusalt sõita.

Ootan veel foorumlaste arvamusi, samal ajal hakkan ka väljatoodud autode omanikke küsimustega tüütama. 8)
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas DreamWalker »

Tartus müügi eelseks kontrolliks soovitan pöörduda eelmainitud Fulldrive.
Seal Alvar on Disco 2 spets juba 8) :lol: :mrgreen:

Jooksvaid hooldusi/remonte võid küsida/uurida ka Wolfer OÜ-st :wink:

https://www.facebook.com/Autoelektrik-A ... 407665318/

Nemad on minu vanakese suutnud tee peal hoida ja *ptüi* *ptüi* *ptüi* pole kordagi tee peale jäänud ka eelnevalt nii väärkoheldud isend 8) :roll:
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 148
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas Erik256 »

Sinu poolt välja toodud sõidukitest eelistada 2004 aasta ehk facelifti järgset mudelit, kuna sellel on muude uuenduste hulgas ka ihaldusväärne nn. 15p mootor. Googleda Td5 10p vs 15p ja sulle avaldub põhjus. Tänasel päeval on Disco II ainuke tõsiseltvõetav nõrk koht juba mainitud raam. Mootor kestab üldiselt väga hästi. Td5 on kindlasti Land Roveri üks õnnestunuim, kui isegi mitte kõige parem mootor.

Sinu lingil toodud 2004. aasta Discol on üks haruldane lisa, originaal DVD. mängija. Siiski hoiatan, et kuna tegemist sedavõrd vana elektroonikaseadmega siis üldiselt mängib ta umbes 3 DVD-d 10-st, mida sinna sisestad. Näiteks ei mängi ta koopiakaitstud DVD-id. Küsi kuidas ma tean :D . Siiski on tegemist ägeda ja haruldase lisaga mida paljud Land Roveri asjatundjadki pole elusalt näinud.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas landy »

Disco 2 puhul on A ja O raam, raam ja veelkord raam.
Kõik muu on remonditav - mootor. käigu-ja vahekast, veermik, roolisüsteem, aga raami tema konstrukstiooniliste iseärasuste tõttu ei remondi. (Mõistuspärase hinnaga).
Td5 on viimane Land Roveri enda konstrueeritud ja toodetud mootor, mis on tänapäeval jah juba "vanakooli", kui Land Roveri jaoks suur progress olles esimene pumppihustitega ja kõrgsurvepumbata mootor ning pealegi 5 silndriga. kasutusle nii Defenderil ( 90 kW) ja Diso 2 ( 102 ja 119 kW) peal. Vägagi töökindel, sest tänaseks on kõik lastehigused läbi põetud ja nõragd isendid ammu surnud. Tüüpvead on hästi dokumenteeritud ja teada.
Sõltuvalat tootmisaastas on seda mootorit tehtud kolme erinevat versiooni - 10P, 15P and 16P
Manuaal käigukast on R380 ja tüüpveks peamiselt vanadusest tingitud sünkronisaatorite väsimine.
Automaatkäiguakstiks ZF-i 4HP22, mis tehtud ümber eletroonilise suhtlemise peale ja seega ongi see pisike eletroonia tükk mille nimi kangi asendi andur kõige nõrgem lüli. Peamised vaead tingitud füüsilislet kulumusest, kuid kast on edukalt remonditav.
Vahekastiks vanakooli LT 230,mid aon thatud sõltuvalat tootmisaasast lahte versiooni keksdifri lukuga ja ilma. Loomulikult tasub eelistada viimast.
Peamisteks vigadeks õlilekked millede kõrvaldamine eeldab reeglina lisaks simmeritle vahetusle ka ostakaane pesa freesimiat.
Sildades pole tehase polt laagrite vahetsust ette nähtud,vahetatakse koos rummuga ja seega tavapärasest laagrist kallim tükk.
Tehniliselt saab laagrit vahetada, kuid on väga kerukas ning ajmahuaks ja eeldab abivahendeid,mida keskmises kodus/garaažis ei ole.

Muudest vanaduse vigadest võin telefontistsi pikemalt rääkida.

Lisaküsimuste korral helista jugelt 5010599 ja vastan kõigle küsimustele.

Kokuvõttes hea vanakooli masin.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
appo
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 23
Liitunud: P Mai 26, 2019 11:42
Asukoht: Elva

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas appo »

Helistasin siis omanikele ja uurisin asja lähemalt.

1999 aasta disco kohta https://www.auto24.ee/used/3134155:

Sõitnud suhteliselt vähe (ka maanteametis registreeritud) ~3000km aastas. Käidud Muhumaal, talvel minimaalselt. Mootoris/kastis lekkeid ei pidavat olema. Käinud ka just enne müüki (väidetavalt eelmine reede) imedepõllul kontrollis ja seal auto seisukorda kiideti. Müüja ise tundub ka väga pädev ja hoolitsev autoomanik olevat - iga aasta õlivahetus ja hooldus. Müügi kirjeldusest ka juba näha mõned tüüpvead, mis parandatud on. Katuseluugid läbi ei aja, kuna juba Saksamaal kinni liimitud. Raam pidi korras olema. Hinda ei tingi (3400€).

2004 aasta disco kohta https://www.auto24.ee/used/3134155:

Raami kohta nii palju, et kui 2016 aastal masin Eestis osteti siis oli seal mingi roostetõrje tehtud (ma ise eeldan, et mingi asi oli peale kantud, et roostet välja ei paistaks??). Hiljuti aga ülevaatusel oli öeldud, et paar kohta kuskil tagapool raamil vajavad tugevdamist (suht suur ohumärk vist?). Muidu on sõitnud aastaringi igapäevaselt. Õlilekete kohta ei osatud öelda muud, kui et õlikadu ei ole ja loike auto all ei näe. Hind on samas tingitav (5200€).

----

Eelneva jutu kohaselt eelistaksin 1999 aasta masinat, kuna + hind on odavam, + ilmselt raam on korralikumas seisus, + masin on hästi hoitud. Probleem on hetkel aga selles, et see auto on juba broneeritud, keegi pidi nv vaatamas käima ja siis pidavat omanik minuga uuesti ühendust võtma..
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas landy »

appo kirjutas: N Mai 30, 2019 17:24 Helistasin siis omanikele ja uurisin asja lähemalt.

1999 aasta disco kohta https://www.auto24.ee/used/3134155:

Sõitnud suhteliselt vähe (ka maanteametis registreeritud) ~3000km aastas. Käidud Muhumaal, talvel minimaalselt. Mootoris/kastis lekkeid ei pidavat olema. Käinud ka just enne müüki (väidetavalt eelmine reede) imedepõllul kontrollis ja seal auto seisukorda kiideti. Müüja ise tundub ka väga pädev ja hoolitsev autoomanik olevat - iga aasta õlivahetus ja hooldus. Müügi kirjeldusest ka juba näha mõned tüüpvead, mis parandatud on. Katuseluugid läbi ei aja, kuna juba Saksamaal kinni liimitud. Raam pidi korras olema. Hinda ei tingi (3400€).
Käis jah Imedepõllul . vahetasime õhulgeja veel miskist nipet-näpet ära. Käisin teist pärast õues vaatamas- paitas suilma küll- seest ja väjast äitsa bro masin tundus. Aaastaarvu kohta hästi säilinud ja haruildasel konbel oli ees olev hehme kängururaud isegi suuremate vigastusteta.
Kui soovi, tule koos omanuikuga Imedepõllult läbi - teeme ostueelse diganostikla ja ülevaatuse.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
appo
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 23
Liitunud: P Mai 26, 2019 11:42
Asukoht: Elva

Re: Otsin Disco II TD5

Postitus Postitas appo »

Vasta