P38 vahekasti kala.

Kui on mured 1995-2002 mudeliga P38A

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
marekb
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 2
Liitunud: T Sept 22, 2020 14:48

P38 vahekasti kala.

Postitus Postitas marekb »

Tere kõigile, liitusin kah siis foorumiga ära.
Mitu pead on ikka mitu pead. Õnneks v kahjuks olen mina p38 omanik, masinal südameks vana hea 2.5tds ja käike ise vahetama ei pea.
Mure seisneb sis selles, et vahekast minuga koostööd ei tee.
Lükkad neutraali(pidur all) liigutad low range peale ja vaikus, miskit ei toimu.
Videotest uurisin sis low peale pannes peaks armatuuris hakkama särama hammasratas, kostuma iseloomulikku piiksumist ja tabloole kiri ala low v midagi säärast. Keskonsooli osa peaks ka paar korda vilkuma.
Minul aga ta ei tee mitte kui midagi, low peale lylitades on naw tavaline kkast(kõrged käigud)
Googel lahti ja hakkasin uurima- vahekasti aju, vahekasti mootor tyypvead.
No selge aju ei viitsinud välja konkida ja lammutasin maha vahekasti mootori( puhastasin klemmid ara, votsin korpuse lahti, pesin labi ja uus maare sisse) mootor kaib ringi aku jõul.
Kas ja kui tõenäoline on , et aju on jahe omadega? miskit jäi silma veel, et keti kiiruse andur, neutral switch ja juhtmestik voib seda pohjustada.
Homme yritan oma testri yles leida ja aju ning mootori vahelise juhtmepuntra labi helistada.
Kellel head nõu pakkuda, kuskihast alustada sis andke aga tuld
Kena õhtu jätku🙂
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P38 vahekasti kala.

Postitus Postitas landy »

Kõik ülesloetud vead ongi võimlikud, lisaks mõni oksüdeerunud/mädnaneud ühendus/kelmm mis voolu mootorisse ei lase.
Kas diagnostika mõnd viga ei näita?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P38 vahekasti kala.

Postitus Postitas landy »

Tasub kontrollida ka keremooduli juures kaitsmepokki
Pilt

ja pistikut
Pilt
ega pole korrodeerumst märgata? (Contact cleaner abils)

Pole välistataud ka kõige kehvem varainat, et keremoodul ise on hapuks läinud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: P38 vahekasti kala.

Postitus Postitas martinsl »

Kui lülitusmootor liigub aku pealt siis selles asi pole.
Ühel p38 on läinud vkasti aju tuksi. Kuna ta jäi aga aeglusti peale ja selleks, et saaks normaalselt sõita, sai pandud manuaalselt tava(high) peale. Peensusteni ei mäleta aga siis hakkas kasti ümber oleva valgustus vilkuma ja select neutral põles( oli mingi muu teade) armatuuris. Aga minu arust oli see vilkumine ka siis alles, kui kangi liigutasid ja reaalselt midagi ei toimunud. Mul läks ta tuksi nii, et eelmine õhtu kõik toimis ja hommikul enam mitte :D Oli ka select neutral või select low vms kiri ees kohe peale käivitamist.
Kui sul täielik vaikus-vaikus siis ilmselt on keegi seal midagi teinud, et nii see oleks. Alustaks kaitsmete/releede kontrolliga.
marekb
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 2
Liitunud: T Sept 22, 2020 14:48

Re: P38 vahekasti kala.

Postitus Postitas marekb »

kaitsmed tundusik koik ok, becm voib kyll mul nahkas olla, kesklukk teeb tsirkust ja armatuuri valgust taob valja. Becm juures ja yleyldiselt igalpool on tehtud next level elektrikutööd. Pean lihtsalt kusagilt otsast alustama.
Diagnostikaga yritasin ligi saada, tulutult. Myidugi tegemist nende odava otsa hiinlastega aga jah. Uurisin et roverile pidigi koige paremini ligi saama vastava diagnostiga(moeldud sis uk s toodetud masinatele/rover , jaguar jne) vb on selles asi.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P38 vahekasti kala.

Postitus Postitas landy »

Kui dignostikaga ühendamise peale auto üldse "toru ei tõsta" võib keremoodul tõesti pekkis olla.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover II”