Kõrvalistuja poolne esiuks ei tule lahti

Kui on mured 1995-2002 mudeliga P38A

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Kõrvalistuja poolne esiuks ei tule lahti

Postitus Postitas Robinho »

Niisiis, tüüp probleem küll, kuid netist leitud juhendi abil ei saanud ust lahti. Väga kõvasti kangutada ei julgenud. Äkki polnud päris õige koht. Oskab keegi juhtnööre anda, kuidas ust lahti saada ja kuidas pärast korda ka saab, et lahti hakkaks käima?
Range Rover 2.5 DSE
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Selgita nüüd lähemalt! Kas uks ei avane ei välisest ega sisemisest lingist. Kas lukustusnupp liigub? Kas uks kesklukust lukustub?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Robinho »

Uks ei avane ei välisest ega sisemisest lingist. Lukustusnupp minu meelest liikus. Kesklukku pole proovinud.
Range Rover 2.5 DSE
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

sellel autol oli lukk juba enna avriid katki.vähemalt oli selline diagnoos.
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Robinho »

Lukustusnupp ikkagi ei liigu. Ja eelmine omanik ütles jah, et uks enne avariid juba katki oli.
Aga uks oleks sellegipoolest vaja lahti saada. Juhtnööre?
Range Rover 2.5 DSE
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Robinho kirjutas:Lukustusnupp ikkagi ei liigu. Ja eelmine omanik ütles jah, et uks enne avariid juba katki oli.
Aga uks oleks sellegipoolest vaja lahti saada. Juhtnööre?
Egas muud,kui tuleb proovida ukse plster lahti saada ja seest poolt läheneda, ilmselt mõni tross või hoob lahti.

Proovin õhtul ukse lammutamise juhendi netti üles panna.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Robinho »

Landy kirjutas:
Robinho kirjutas:Lukustusnupp ikkagi ei liigu. Ja eelmine omanik ütles jah, et uks enne avariid juba katki oli.
Aga uks oleks sellegipoolest vaja lahti saada. Juhtnööre?
Egas muud,kui tuleb proovida ukse plster lahti saada ja seest poolt läheneda, ilmselt mõni tross või hoob lahti.

Proovin õhtul ukse lammutamise juhendi netti üles panna.
Lasin akna alla ja kangutasin polstri eemale natuke. Ukse sisse on näha mingil määral. Proovisin kruvikaga neid hoobasid seal liigutada, kuid uks sellest ei avanenud.
Miski juhendi ma netis sobrades leidsin, kuid selle järgi lahti ei saanud. Nii, et oleks asjalik juhend abiks küll. :)
Range Rover 2.5 DSE
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Robinho kirjutas:Miski juhendi ma netis sobrades leidsin, kuid selle järgi lahti ei saanud. Nii, et oleks asjalik juhend abiks küll. :)
Mõtled seda:
http://www.landroverclub.ee/est/files/m ... 26ENG).pdf

Vaata alamjaotus "67" ja alates lk "28". Joonis 76M7017 näitab luku konstuktsiooni. Seal asjad 12 ja 14 tunduvad sed lukustust liigutama.

Vaatan, kas mul midagi asjalikumat on. Kui ei, siis peab mõne pädevama kodaniku kaasama.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Robinho »

Nonii, aega läks aga asja sai. Tänu ühele osavnäpule sai uks siis lõpuks lahti. Kõigepealt sai mitu tundi teda igalt poolt näpitud ja solgutatud, kuid ei miskit. Uks ikka kinni. Siis otsustasime, et tuleb lõhkuma asuda ja lõhkusime keskluku mootori ümbert plastiku ära ja seal kotermann oligi. Hammasratas ei lasknud ust lukust lahti. Näpp vahele ja uks nagu naksti lahti. Miinuspoolele tuleb kanda mitmed kriimud ukse peal, mis töö käigus tekkisid aga uks oli vaja lahti saada.
Range Rover 2.5 DSE
Matu
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 185
Liitunud: K Nov 30, 2005 14:29
Asukoht: Tallinn Kadriorg/ Saku

Postitus Postitas Matu »

Ei hakka uut teemat tegema, aga mu masinal jama juhipoolse uksega. Kumbki link ust lahti ei tee. Nuppu liigutades kesklukk rakendub. Võtmega keerates ka kesklukk klõpsub, aga lingid ei tööta. Arvatavasti mõni hoob lahti.
Kellel on ideid, kuidas selle ukse lahti saab, et polster maha võtta ja lukk uuesti toimima panna.
RR P38A autom. 2,5td 98a.
Robinho
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: K Sept 12, 2007 05:45
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Robinho »

Matu kirjutas:Ei hakka uut teemat tegema, aga mu masinal jama juhipoolse uksega. Kumbki link ust lahti ei tee. Nuppu liigutades kesklukk rakendub. Võtmega keerates ka kesklukk klõpsub, aga lingid ei tööta. Arvatavasti mõni hoob lahti.
Kellel on ideid, kuidas selle ukse lahti saab, et polster maha võtta ja lukk uuesti toimima panna.
Sa võid ju polstrid pealt lahti kangutada ja vaadata, kas sealt on näha midagi. Kui lukk ise terve, saad äkki hoobasid liigutada ja ukse lahti. Kui ei saa, siis edu lõhkumisel ja sel juhul ka paraku uut lukku vaja. Vähemalt mina ei tea muud moodust.
Range Rover 2.5 DSE
effert
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 16
Liitunud: K Jaan 23, 2008 17:34
Asukoht: Ilmselt Eesti

Postitus Postitas effert »

Nüüd siis järg minuni jõudnud :( juhiuks ei avane kas on kellegil on tulnud uusi ja häid ideesid kuidas seda lihtsaim taas toimima saada ?
dim70
Unistan offroadist!
Postitusi: 61
Liitunud: T Veebr 10, 2009 17:55
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas dim70 »

kui ma sain selle auto siis kõrvalistuja uks oli kinni, proovisin seestpolt polstri maha võtta kuid see ei andnud tulemust, sest lukk oli ise kinni kiilunud, ainult üks võimalus lukk terveld maha võtta on: tagumine uks maha, siis avaneb võimalus rauasaelehega ettevatlikult lukku vastus katki lõigata ja ongi uks lahti. pärast saab tagasi kokku keevitada. ma ei tea mis lukkul täpselt viga oli, võtsin lahti õlitasin ära ja siiajani töötab. kui sa võttad juhiukse lukku maha siis on vist targem aku kleum maha võtta ja kui tagasi paned siis enne auto käivitamist võtmega uks kinni ja lahti.
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover II”