Võtmeküsimus RR 1999a 4,6L omanikult

Kui on mured 1995-2002 mudeliga P38A

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
Sass
Unistan offroadist!
Postitusi: 54
Liitunud: N Dets 04, 2008 21:55
Asukoht: Tallinn

Võtmeküsimus RR 1999a 4,6L omanikult

Postitus Postitas Sass »

Tervist teile kõigile,

Olen verivärske vana Range Roveri omanik, varem sõitnud väikeste autodega, kuid nüüd raskete aegade kiuste ostsin sellise poissmeheauto:

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Kes teab midagi öelda selle masina ajaloo kohta, olen huviga kuulamas. Ise läksin pimesi tehingusse olles täitsa teadlik, et naljakaid elektrivigu on palju. Eks näis mis saama hakkab. Õhtud garaažis ja õhuke rahakott on juba plaani võetud. Aga selle kõige taustal võiks sõidurõõmu ka jätkuda.

Praegu on selline lõbus asi, et kui tuled peale jätad ja süüte välja keerad, jääb mootor tööle. seepeale tuled maha keerates sureb välja. Udukad ei põle ja keskkonsooli juures ka pooled tuled ning raadio ei tööta:)

Aga küsimus hoopis selline - hetkel on ainult üks võti - kas saaksin kuidagi tellida ka varuvõtme ja mis hinnaga see oleks?:)

Tänud kõikvõimalike nõuannete eest, sest RR maailmas olen alles esimest päeva.

Sass
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Loodan, et sa käisid sellega ennem ostmist ikkagi diagnostikas :roll:
Kusjuures mingi X-aega tagasi mäletan, et Landy sisestas siia ühe hoiatuse ... ka ühe kahtlase RR'i kohta ... aga ei leia seda hetkel.
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

voh leidsin:
http://www.landroverclub.ee/foorum/view ... stuhoiatus

Ei ole sama auto vist ikkagi.

Eks kõige nõrgemaks kohaks sellel autol oleksidki EAS (padjad, klapid, kompressor jne), elektroonika ja diisel mootorid.
Muu peaks olema suhteliselt vastupidav (kindlasti on erandeid)
Kasutaja avatar
Sass
Unistan offroadist!
Postitusi: 54
Liitunud: N Dets 04, 2008 21:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sass »

Tere ja tänud vastuste eest,

Ma olen selles suhtes üsna rumal ja usaldav, et diagnostikasse ei läinud - pole elult veel petta saanud. aga üks eelmine huviline, kes selle masinaga olevat diagnostis käinud, kuulnud umbes järgmist infot:

kunagi eemaldati autol immo, aga tehti seda käpardlikult ja see halvas mõned elektrisüsteemi talitused - püsikiirusehoidja ei tööta, tulede põlema jäädes ei jää mootor seisma, ühesõnaga täpset viga ei öeldud vms.

praegu benssu võttes ja linnapeal esimesi kilomeetreid katsetades tunnen, et pidurdades kipub rooli kiskuma vasakule. ilmselt klotsid? ja muidugi rüübe on mehine, 28/100le, äkki filtrid, õlid vahetamiseks.

Aga diagnosti lähen kindlasti lähihetkel. uudishimu vigade vastu on suur:)

Sass
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Mine MG Roverisse - ei maksa end koheselt vaeseks ning teenindus võiks olla Inchcapest inimlikum.
Auto tehniliseks (kõik, mis jääb elektrist üle) diagnostikaks, mine Inchi ning lase teha nimekiri asjadest (koos hindadega), mis vajavad vahetamist või tähelepanu.
Härra Utkini käest saad uurida alternatiivsed hinnad.
Ning kui huvi on siis vahetamisega võib ka ise hakkama saada - sedasi õpid autot ise ka paremini tundma 8)
Kuid Landide teenindusega Tallinnas vist eriti probleeme ka pole - teadjad spetsialiste on piisavalt.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Varuosi, hooldus ja diagnostika:
http://www.landroverclub.ee/foorum/viewforum.php?f=18

Auto on ostetud uuest peast Eestist. Ilmslet ASC-st .
Kahjuks eelmiste omanike kohta mul info puudub.
Viimati muutis landy, R Dets 05, 2008 23:05, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Selle auto Eesti ajalugu on pikk.Vahetanud on see vist omanikku 4 või 5 korda.Inchcapes sai sellel ka korralik remont tehtud.Isegi plokikaane tihendid peaks sellel uued olema.Seda ma ei mäleta kas vända tagumine simmer sai uus või ei.
W
Kasutaja avatar
Sass
Unistan offroadist!
Postitusi: 54
Liitunud: N Dets 04, 2008 21:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sass »

Inchcape-st sain ka hinna, et kui tahan varuvõtit koos puldiga maksab see 5027.-

Hetkel jääb see vist ostmata, ma arvan:D

Sass
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Sass kirjutas:Inchcape-st sain ka hinna, et kui tahan varuvõtit koos puldiga maksab see 5027.-

Hetkel jääb see vist ostmata, ma arvan:D
Vist on odavam eradetktiiv palgata ja eelmised omanikud üles otsida ning paluda neil kapid-sahtlid läbi otsida.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Uut võtit saaks hinnaga ca 3000 krooni,kui se hind tunduks konkurentsivõimeline Inchcapeiga.
Kasutaja avatar
Sass
Unistan offroadist!
Postitusi: 54
Liitunud: N Dets 04, 2008 21:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sass »

tänud normaalsema pakkumise eest - võibolla uuel aastal, kui ma oma alginvesteeringu ja ostupohmelliga kaasnevatest kulutustest toibunud olen, kõlab see 3000 väga hästi. aga praegu mul lihtsalt füüsiliselt pole seda raha kuskilt võtta.

Siiski tänud ja jätan kontakti meelde, sest vaesetele aegadele järgnevate jõukate aegade eest pole keegi õnneks kaitstud:)

Mis skeemiga see hinnaerinevus tekib, kui tohib küsida?:)
RR Vogue 3,0 2003
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Sass kirjutas: Mis skeemiga see hinnaerinevus tekib, kui tohib küsida?:)
Vahe tekib väga lihtslat Inskaabu on esindus ja seal koosneb hind paljudest komponentidest, üks suur osa sellet on esinduse juurdehindlus.

On nähtud varuosi(täpselt sama A-osa) mille letihind on Hr. Utkini juures (kasutja RV8) 60% odavam kui esinduses. Kusjuures www.allmakes.ee ei ole heatevusorgannistsioon vaid äriettevõte.

Järeldused tee ise... :roll:
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover II”