Välisõhu temperatuuri andur

Kui on mured 1995-2002 mudeliga P38A

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Black66
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Jaan 31, 2011 19:41
Asukoht: Märjamaa

Välisõhu temperatuuri andur

Postitus Postitas Black66 »

Tundub, et selline asi saba andnud. Nimelt käima pannes näitas kahe päeval alguses õues sooja umbes 20 kraadijagu, sõitmise peale langes 15 kraadi kanti. Muud häda polegi, aga kllima automaat hakkab segast panema ja ei taha enam sooja puhkuda, õues ju ikkagi tema arvates soe.

Tuulasin natukene ringi, ning ei leidnud koheselt, kus see asi üldse asuda võiks. Jupi enda ilmselt leidsin, peaks välja nägema selline.
Pilt

Ehk keegi targem oskab öelda, kus see asub ning kas tegemist õige tükiga?
Tegemist on diiselmootoriga, 2.5TD

Edit: Niipalju veel, et tegemist on 98 aasta autoga. Samuti kuvas ta mulle eile teist temperatuuri, kui sõitu alustasin, oli see 11 kraadi. Kõigi väljas oli 2-3 kraadi sooja. Lõpuks näitas 6 kraadi. Täna siis oli 21 kraadi ja kui sõidu lõpetasin, näitas 12 kraadi. Kuigi tegelikuses võis väljas olla 5 kraadi ringis.

Peeter
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Andur.

Postitus Postitas Kalamees »

Enamasti on sellised andurid ees iluvõre taga, või mõne teise ees asuva avause taga, eeldusel et sõiduajal jookseb õhk vabalt peale.
LR Discovery 2 "Konstruktor"
Black66
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Jaan 31, 2011 19:41
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Black66 »

Loogiline oleks. Googledasin eile õhtul ringi kah, kogu jutt käib ainult AC Control Uniti ehk kliima juhtbloki ümber, kuid selle variandi ma välistaks. Niipalju kui lugesin selle kohta, siis peaks juhtbloki korral ees olema käivitades 32 kraadi, vähemalt väga väga paljudel nii oli. Minul on aga igakord isenumbrid ja temperatuur muutub ka üsna kiiresti, juhtbloki korral ei pidavat muutuma või muutub ainult paari kraadi võrra. Seega alustaks ikkagi välisõhu temp andurist.
Italianpower
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 33
Liitunud: R Veebr 11, 2011 14:07
Asukoht: Saku

Postitus Postitas Italianpower »

Mul täpselt sama nali alates üleeilsest :-)
Minu P38 on 2000 aasta oma ja sellel asub see andur radika välimises vasakus nurgas. Kui iluvõre ära võtta siis seda veel kätte ei saa aga näha juba küll. Tundub, et tuleb esistange eest ära võtta siis saab ilusti ligi. Näha saab ka auto alt, kui ronid peatpidi vasaku nurga alla ja vaatad radika väliskülge.
Ise vahetasin just ventikat ja osa jahutusvedelikust jooksis välja. Lugesin inglismaa foorumist, et ka vähene jahutusvedeliku kogus võib välist temperatuuri näitu mõjutada, ei tea kuidas aga nii väideti. Kallan juurde ja annan teada kas mõjus või tuleb andur ära vahetada. Andur ise maksab uuena mingi 15,- eurot (muidugi mitte Eestis).
Black66
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Jaan 31, 2011 19:41
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Black66 »

Anduri hinnaga tutvusin juba, siiani kõik jupid Inglismaalt tellinud. Peab endal kah kapotiall jahutusvedeliku taseme üle vaatama, kuigi viimati sellega probleeme ei olnud.
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Andur

Postitus Postitas Kalamees »

Ehk proovi alustuseks seda pistikut liigutada või lahti võtta ja uuesti ühendada. Kontakt kehva ja panebki pada. On küll teiste masinatega seda olnud.
LR Discovery 2 "Konstruktor"
Black66
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Jaan 31, 2011 19:41
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Black66 »

Kindlasti teen ka seda, ega siis koheselt ei torma ostma uut andurit.
Italianpower
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 33
Liitunud: R Veebr 11, 2011 14:07
Asukoht: Saku

Postitus Postitas Italianpower »

Annan siis tagasisidet nagu lubatud. Minu autol piisas jahutusvedeliku lisamist normini ja näidik hakkaski õiget temperatuuri näitama. Ise küll kahtlesin, et sellest abi saan aga nii oli Inglismaaa foorumis kirjas ja oligi abi :)
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover II”