vahekast kuidas see tõõtab?

Kui on mured 1995-2002 mudeliga P38A

Moderaatorid: inseneer, landy

sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

vahekast kuidas see tõõtab?

Postitus Postitas sr50 »

Tere.olen uus kasuta ja uus omanik range roveril masin aastast 1996 ja minu probleem seisneb selles et kui automaat käigukasti asendit muuta ehk siis sinna maastiku asendise panna siis auto ei reageeri sellele muidu peaks tegema piiks ja armatuuris hammasratta märke näitama aga ta ei tee seda? täiesti vaikus.
Viimati muutis sr50, E Mär 20, 2017 17:36, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas landy »

Tavalised asjad - vahekasti servo mootor ära mädanenud või vahekasti juhtaju maha põelnud
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas sr50 »

landy kirjutas:Tavalised asjad - vahekasti servo mootor ära mädanenud või vahekasti juhtaju maha põelnud
Suur äitäh vastmast,aga millest pihta hakata kuidas seda mootorit kontrollida või aju ?
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas sr50 »

sr50 kirjutas:
landy kirjutas:Tavalised asjad - vahekasti servo mootor ära mädanenud või vahekasti juhtaju maha põelnud
Suur äitäh vastmast,aga millest pihta hakata kuidas seda mootorit kontrollida või aju ?
ja kas need mootorid ja ajud on 1996-2000 aastani samad ehk kas nendel autodel on aastakäigust olematta ühed ja samad varuosad kõik?
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas martinsl »

Parem on panna hilisemate aastate aju, kus on olemas jahutusribid. Ühtlasi peaks see olema ka töökindlam vanemast versioonist.
Lülitusmootor kinnitub vahekasti külge 4 poldiga, mille saab lihtsalt maha. Kontrollida saad aku pealt voolu andes.
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas sr50 »

martinsl kirjutas:Parem on panna hilisemate aastate aju, kus on olemas jahutusribid. Ühtlasi peaks see olema ka töökindlam vanemast versioonist.
Lülitusmootor kinnitub vahekasti külge 4 poldiga, mille saab lihtsalt maha. Kontrollida saad aku pealt voolu andes.
Äitäh vastmast aga kus aju asub ? ja kas nendel autodel on kõik jupid 1-1 aasta ei oma vahet ?
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas martinsl »

Kas diisel või bensiin? Automaat või manuaal?
Aju asub juhiistme all. Saab kätte, kui iste täitsa ette lasta ja siis kaks polti lahti keerata, mis neid kinni hoiavad. Mina alustaks sellest ajust.
Kui mootoris peaks asi olema ja uut tarvis siis kirjuta, mul on olemas töötav.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas landy »

sr50 kirjutas:
sr50 kirjutas:
landy kirjutas:Tavalised asjad - vahekasti servo mootor ära mädanenud või vahekasti juhtaju maha põelnud
Suur äitäh vastmast,aga millest pihta hakata kuidas seda mootorit kontrollida või aju ?
ja kas need mootorid ja ajud on 1996-2000 aastani samad ehk kas nendel autodel on aastakäigust olematta ühed ja samad varuosad kõik?
Manuaal ja automaatkasti puhul vahekasti ajud erinevad. Muus osas ei ole tootmisaastal selle vahemikus vahet.
Mootor mädneb reeglina ära, kuna autot pole sihtoststarbeliselt kasutatud, nagu enamike P38 puhul on.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas sr50 »

martinsl kirjutas:Kas diisel või bensiin? Automaat või manuaal?
Aju asub juhiistme all. Saab kätte, kui iste täitsa ette lasta ja siis kaks polti lahti keerata, mis neid kinni hoiavad. Mina alustaks sellest ajust.
Kui mootoris peaks asi olema ja uut tarvis siis kirjuta, mul on olemas töötav.
mis moodi aju kontrollida ? ja mis oleks mootori hind kirjuta mulle ps.
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas martinsl »

Kunagi otsisin siis ei leidnud muud lahendust, kui aju tagumine plaat eemaldada ja vaadata, kas sees on midagi mustaks põlenud.
Mul oli kogu see mittetoimise aeg ees ka kiri "select neutral" ja aju tagant pistiku äratõmbamise järel midagi ei muutunud siis otsisin teise aju ning kõik toimis jälle.
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas sr50 »

martinsl kirjutas:Kunagi otsisin siis ei leidnud muud lahendust, kui aju tagumine plaat eemaldada ja vaadata, kas sees on midagi mustaks põlenud.
Mul oli kogu see mittetoimise aeg ees ka kiri "select neutral" ja aju tagant pistiku äratõmbamise järel midagi ei muutunud siis otsisin teise aju ning kõik toimis jälle.
Kas sa mulle ajust pilte ei leia milline see välja näeb vaatasin istme alla seal mitmeid neid ploke.
markotraks94@gmail.com
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 144
Liitunud: P Veebr 07, 2016 23:37
Asukoht: Võrumaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas markotraks94@gmail.com »

Mul üle üks toimiv aju. Numbriga 6459. Huvi siis kirjuta markotraks94@gmail.com
Mul enda omal oli see täiesti tühjaks põlenud. Täna sain kaks uut kätte, lükkad esi istme hästi ette seal on jalgadele puhkamiseks ventikat toru lased kruvidest lahti ja pistik lahti ning käes. Mul enda oma kolises nagu üllatus muna :) kondekad lahti kõik

Kuna varem sõitmist see ei seganud tahtsin proovida kuudas Low režiim on, siis saigi hakatudjalgi ajama.
Mootor oli ka seest tühjaks põlenud, huvitav et auto maha pole põlenud ise.
TIG,MIG alumiiniumi keevitus.
TIG,MIG,MMA keevitamine.
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõta?

Postitus Postitas sr50 »

markotraks94@gmail.com kirjutas:Mul üle üks toimiv aju. Numbriga 6459. Huvi siis kirjuta markotraks94@gmail.com
Mul enda omal oli see täiesti tühjaks põlenud. Täna sain kaks uut kätte, lükkad esi istme hästi ette seal on jalgadele puhkamiseks ventikat toru lased kruvidest lahti ja pistik lahti ning käes. Mul enda oma kolises nagu üllatus muna :) kondekad lahti kõik

Kuna varem sõitmist see ei seganud tahtsin proovida kuudas Low režiim on, siis saigi hakatudjalgi ajama.
Mootor oli ka seest tühjaks põlenud, huvitav et auto maha pole põlenud ise.
Tere.keerasin aju maha tegin pildi aju kood on AMR5807 seest paistab täita okei,avastasin et aju tagant oli kogu see aeg pistik ära panin pistiku järgi ja lööb armastuur kirja transfer neutraal? aga vahekast ikka ei toimi.

Pilt
markotraks94@gmail.com
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 144
Liitunud: P Veebr 07, 2016 23:37
Asukoht: Võrumaa

Re: vahekast kuidas see tõõtab?

Postitus Postitas markotraks94@gmail.com »

Vaata seal kõrval istuja juures on kaitsme plokk. Võta kaitse f11 välja ja peaks töötama.
TIG,MIG alumiiniumi keevitus.
TIG,MIG,MMA keevitamine.
sr50
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: N Mär 16, 2017 14:51
Asukoht: saaremaa

Re: vahekast kuidas see tõõtab?

Postitus Postitas sr50 »

markotraks94@gmail.com kirjutas:Vaata seal kõrval istuja juures on kaitsme plokk. Võta kaitse f11 välja ja peaks töötama.
Võtsin kaitsme f11 ja siis kadusid armatuurist kõik kirjad ja tuled aga paremaks ei läinud küll midagi panin kaitsme sisse tagasi ja kõik on ikka samasugune.
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover II”