P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Kui on mured 1995-2002 mudeliga P38A

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
T.T.
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 1
Liitunud: T Mär 25, 2014 08:58
Asukoht: Tallinn

P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas T.T. »

Soovitage mõnda diagnosti mis veakoode lugeda-kustutada mõistaks P38-l (mootor, kast, vedrustus jms).
Delphi jaoks ei ole enam RR 2 olemas ja Bosch-iga mootorist kaugemale ei saa.

Eelnev omanik on suutnud kõvasti juhtmeid räsida ja teibiga asju lappida, süveneks natuke ise seeniori hingeellu...

Mõni mõistlik hinna ja kvaliteedi suhtega aparaatus :?:

Tänud ette!
TT
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas landy »

Mõitliku hinnaklassiga asjad oled sa juba ette lugenud. LR spetiifilised ja pädevad diaganostikaseadmed maksvad RAHA. Kui on kindel huvi kirjuta info@imedepold.ee

Väga pädevad maksavad veel kümentes kordades rohkem.
Minu tööandja tegeleb LR diagnostika teenusega igapäevaselt ja kurb tulevik on see, et 2008 ja edasi autode diaganostika läheb online-sse ja tuleb osta vastav seadmete park ja litsentsid. ( Seadmed ~3000EUR + üle 1500EUR aastas litsentsidele)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 148
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas Erik256 »

Mina soetasin endale Nanocomi (küll Disco 2 ja Puma Defenderi jaoks). Selleks, milleks mina teda kasutan, töötab küll. On võimalik lugeda ja kustutada vigasid, vaadata mootori parameetreid live's, kirjutada mootori tarkvara (Td5-l), kontrollida abiseadmeid, muuta alarmi ja BCU sätteid jne. Inglismaa foorumitest ongi silma jäänud, et selle generatsiooni Land Roverite koduseks diagnostikaks kasutatakse peamiselt Nanocomi või Hawkeyed. CanBus sõidukite jaoks on levinum IIDTool.

Nanocomi lehel (https://www.nanocom-diagnostics.com" onclick="window.open(this.href);return false;) on olemas nö. emulaator. Seal võid vaadata kas tal on sellised võimalused, mida sina vajad. Ega ta üldiselt katkestusi juhtmetes ei näita. Siis lihtsalt ütleb, et vastava mooduliga ei saa kontakti ja kõik.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
Kasutaja avatar
imedepõld
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 857
Liitunud: K Juun 05, 2013 20:40
Asukoht: Harjumaa, Rae vald
Kontakt:

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas imedepõld »

Beramach ametliku maaletoojana saame pakkuda Hawkey Total-it.
Imedepõld Grupp
Kollektiivsed kogemused Land Roveritega aastast 1996.
Inseneri Auto OÜ
info@imedepold.ee +372 56063006 (E-R 9:00-18:00)
https://www.facebook.com/imedepold.ee

MTÜ Tehnikaspordiklubi "Imedepõld"
klubi@imdepold.ee
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas martinsl »

Esiteks pole need seadmed üldse kallid, kui võtta arvesse, mis raha küsitakse ainult garaazi sisse-välja sõidu eest. Selle käigus pannakse juhe järgi, esimese hooga kustutakse kõik vead ära ja siis loetakse uuesti. Väga võimalik, et tühi leht- 0 viga. 50-100 raha on sellega läinud. 4x ära käid siis on nanocomi raha läinud.

Soovitaks Nanocom'i, saad kõik asjad tehtud.

Peale selle võid veel vaadata Faultmate ja RSW unlock V4
https://blackbox-solutions.com/shop/cat ... mate-msv-2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rswsolutions.com/index.php/r ... -unlock-v3" onclick="window.open(this.href);return false;

Hawkeye'ga saad ligi/teha tunduvalt vähem. Mina pole ühtegi positiivset tagasidet näinud selle kohta.
RuC
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 10, 2014 11:13
Asukoht: Padise

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas RuC »

Nanocom on mudeli/mootori pöhine. Kuid suudab töesti köike teha mis peaaegu vöimalik. Igati hea ja soovitatud asi..

Muidu oma 96a p38 peal sain öhkvedrustusele ligi eas unlock suite abil.
ning mootorile auto-com 2011 abil 96a e36 tds tarkvaraga.

Launch-i kollane pea saab ühendust samuti mootori ja easiga kuid annab täiesti segast infot, ehk ei tööta..

delphiga vöid lingukivi mängida, ta on küll "sama mis autocom jne" kuid reaalsuses m57n pihusteid ei kodeeri ning raud on lahjem sees.

kellelgi veel mönd kogemust?

aga küsiks sedapidi et kellel nanocom oleks tagasihoidliku tasu eest laenata ja kus eesti otsas, ning mis versj
tahaks möne funksiooni sisse lülitada jne...


ning need seadmed on kuradikallid kui tahad nö töökojana alustada ning katta suure hunniku vöimalusi ja mudeleid
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 148
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas Erik256 »

Mina laenan meeleldi foorumlasele oma Nanocomi, ainult, et mul ei ole P38 koode. On vaid Td5 ja Puma Defender ning Disco II. Nanocomil saab ühele seadmele soetada mitme erineva mudeli tarvara (õigemini tarkvara on juba seal olemas aga töötamiseks on ta vaja no. lahti lukustada). Kuna mul endal kahjuks P38 ei ole (kuigi ka see LR meeldib mulle väga aga ruumi lihtsalt pole) siis endale ma neid koode vaevalt, et soetan. Nanocomi lehelt vaatasin, et Boschi EDC mootori tarvara maksab 61.88€ ja ülejäänud süsteemid (EAS, ABS, airbag, HEVAC jne) maksavad 121.38€. Lisaks on vaja täiendavat OBD kaablit, ka 61.88€. Ehk kokku tuleks 245€. Komplektina koos seadmega osta maksab 474.81€ + transa.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas martinsl »

Siin foorumis kasutajal: Absolute, oli varasemalt olemas nanocom ja koos diisli tarkvaraga. Kas ka endiselt, seda pead uurima.
Kasutaja avatar
Absolute
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 38
Liitunud: N Juul 04, 2013 09:33
Asukoht: Pärnu

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas Absolute »

Nanocom ikka olemas aga viimasel ajal palju probleeme sellega...lõpetas EASiga suhtlemise-trans läbi, vahetasin ära ja korras, aga selle tegevuse käigus läks puutekas metsa, kuu aega ootamist hiinast ja sai selle ka korda, nüüd viskas nano endal pildi kotti ja ajan juba kuu aega probleemi põhjust taga. VB järgmine nädal kui komponendid saabuvad saab tööle aga 100% kindel ei ole. Olnud on ta mul umbes 5-6 aastat vist ja peaks ütlema et selle aja jooksul on ta oma raha mitmekordselt vist tagasi teeninud.
Väga hea seade kuniks katki läheb, siis on vaja kas suurt rahakotti või häid teadmisi elektroonikast.

Terv.
Ron
Meil: roncom2@hotmail.com
Tel: 58210292
Kasutaja avatar
v2ikevenna
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 11
Liitunud: E Juul 23, 2018 08:05

Re: P38 diganostika tarkvara, soovitusi?

Postitus Postitas v2ikevenna »

Ma just see nädal jändasin selle diagnostikaga 4,6l V8 juures. Minul endal on olemas mingi hiinakas (Delphi tarkvara kasutab see) mis on lugenud kõiki autosid peale ühe õnnetu Galandi ja ühel päevast päeva autodega tegeleval tuttaval on mingi muu väidetavalt korralik seade - kumbki ei saanud arugi et üldse juhe autole külge oleks pandud. Interneti avarustest lugesin, et junn nimega ELM327 töötab selle auto peal. Proovisin siis kusagilt kastist leitud ELM327 (v. 1.4) junni millel USB juhe taga ja see sai ühendust nii mootori kui ka käigukasti ajuga . Seda proovisin siis Windowsi all ja kolmest suvalisest programmist kaks sai ühendust. Ühenust sai ka Xtrons poolt toodetud bluetooth junn (OBD02) mida proovisin androidiga (erinevad appid). Mõlemad võimaldasid veakoode lugeda ja live datat, kuid see live data õigsus pole igas kohas kuigi usaldatav (androidi arvates saan ühe paagitäiega sõita lausa 73000 km :D).

Täiendan natukene (paar kuud on juba proovitud). Püsivalt OBDII augus istub Xtronsi toode. Veakoode just nagu näitab kui mõni üles hüppab. Viimati kaebas auto näiteks käigukasti võlli kiiruse üle ja see veakood oli näha. Kuid live datast on usaldusväärsed ainult auto kiirus ja mootori töötemperatuur. Hetkel mul kahtlus et lambda andur(id) näo sisse panevad, kuid sellise keerulisema info diagnoosimisel kasutu junn see pulk.
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover II”