Disco II armatuuris põlevad lambid

Kui on probleeme 1998-2004a. Discovery II ja IIA-ga (L318)

Moderaatorid: inseneer, landy

yksikryytel
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: E Apr 07, 2008 20:06
Asukoht: Tallinn

Disco II armatuuris põlevad lambid

Postitus Postitas yksikryytel »

Sain laupäeval DiscoII omanikuks, auto saksast, muidu oli kõik korras, väljaarvatud üks esimene ketas oli klotsi puudumisel ära rikutud. Täna sai Disco uued esikettad ja klotsid aga probleemiks armatuuris põlevad tuled ABS; TC ja mägipidur vist(see millel auto pilt kallakul ja taga hüüumärk) Need hakkasid siis põlema kui klots muutus puhtaks metalliks.
Kust otsast alustada põhjuse otsimist.
Auto automaat, hüdraulikaga, enamus lisadega. vl aasta juuli 99.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Eks ikka sealt samast kust juba viga otsisid. Ilmslet ABS-i andur seal tuksis.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
yksikryytel
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: E Apr 07, 2008 20:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas yksikryytel »

Kas viga on siis parempoolses ABS anduris, mis sellega juhtuda sai.
Põlema hakkas siis kui raud vastu rauda käis.Esimene kord kui autot proovisin, ei põlenud ükski tuli. See kellelt aauto ostsin sõitis niipalju,et võttis arvele ja kõik. Nüüd kõik uued kettad, klotsid, tuled ei kustunud. Müüa ütles, et kustuvad ära kui klotsid vahetan. Paraku null muutus.
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Parem ja odavam

Postitus Postitas Kalamees »

Mine MGRoverisse las vaatab arvutist järgi, võib ka olla et on vaja ainult veateated kustutada. Või saad teada täpselt milline andur jupsib, või muu mure. Mul selline olnud, tagumine õhkpadi oli eelmisel omanikul pikalt läbi. oli tekkinud 7-8 veateadet selle suhtes ja viskab need tulukesed ka põlema.
Alvarez
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 18
Liitunud: P Juun 08, 2008 21:13
Asukoht: Tallinn

Yksikyytel, kuidas see asi lahenes tookord - mul sama seis

Postitus Postitas Alvarez »

Hommik!

Minu Disco II´l tekkis eile samasugune märgutulede kombinatsioon. Keset sõitu hoiatav piiks ja süttisid mägipidur, abs ja TC tuled. Piduritega probleeme ei tohiks olla, enne auto ostu sai ülevaadatud. Küll oli auto ajaloos stendis näha, et ühe ABSi anduriga oli kommunikatsiooniviga aga see sai tookord aku tagant ära käimise "arvele kirjutatud". Edasi sõites ABS töötas ja piduradamisel probleeme ei tekkinud. Keegi mainis kunagi, et Discol töötavat ka ABS edasi ka kolme anduriga kui üks ära langeb.
Targemad pead, mis võib veel sama sümptomi kombinatsiooni anda teie kogemusel? Miskit sellist mida lihtne ise dignoosida ka?
Kas võimalik, et "error" kuidagi niiskusega seotud - eile sai ju jaanipäevalikult korralikku "survepesu" taveast. Kuidas seda testida?

Alvar
56620009
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

Selle pulli võib panna ka niiske ilma pähe. Ise olen tõdenud, et sellise ilmaga hakkavad tekkima igasugu naljakad ühendused.
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Rändsell
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 108
Liitunud: T Nov 20, 2007 23:45
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas Rändsell »

Minul juhtus selline lugu, kui üks tagumine pidurisupport kinni roostetas ja keeldus koostööd tegemast. Armatuuris viskas põlema ABS ja TRC tuled. Asja sai elustada roostesurma ja kruustangide abiga. Klots kulus maani maha. Vea leiab üles selle järgi kui peale sõitu mõni ratastest on teistest kuumem (paned käe ketta juurde ja tunned kuidas õhkab). Profülaktikaks on aegajalt KORRALIKULT pidurdada.
Alvarez
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 18
Liitunud: P Juun 08, 2008 21:13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Alvarez »

Tänud nõuannete eest! Täna tuled veel põlesid. Ootan siis kuivemat ilma ja pidurdan plokki vahelduseks;)
Tehnokontrollis olid pidurite näitajad ühtlaselt head, amortidele ka - v.a esimene vasak, mis teitest vähe nõrgem. Meenub, et sama külje abs´i andur oli ka see "kommunikatsiooniveaga".

Alvarez
Ojala
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 135
Liitunud: L Juun 07, 2008 10:25
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ojala »

mul nüüd endal ka sama mure tuled põlevad armatuuris.
Oleks huvitav teada et mis siis edasi sai, kas nüüd kõik ok ja mis teha oli vaja ?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Ma üldse ei imesta. Ilmselt on sul mõni andur muda ja veo leotises kätte ära minestanud või pistik ei anna enam ühendust.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

Minul näiteks lähevad äkilisel pidurdamisel TC ABS ja kässari tuled põlema korraga. Peale mootori väljasuretamist antud tulukesed kustuvad jälle ära. ABS tuli järgneval käivitamisel põleb ca 20 sek ja siis kustub ka see ära. Tänagi oli selline juhus.
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una »

Mina sain asja pärast sharniiride vahetust korda nii, et kontrolliti lihtsalt pistikud üle ja vajutati korralikult kinni.

Tegemist oli siis parempoolse esiratta ABS anduriga, mis pani põlema ABS, TC ja mägipiduri tuled armatuuris. Ühtlasi tegi see olukord pea võimatuks kohapealt tagurpidi stardi, sest auto hakkas lihtsalt pidurama. Eriti tüütu oli kuskil parklas ennast teiste autode vahelt välja tagurdada kui ABS või TC või mägipidur (ma ei tea täpselt milline neist) üritab meeleheitlikult pidurdada.

Seda ma väga ei usu, et muda ja vesi seal anduri juures mingit rolli mängiks. Aga kui muidugi andur tuksis on, siis see pistikute ülekontrollimine sind ei aita.
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
Ojala
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 135
Liitunud: L Juun 07, 2008 10:25
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ojala »

minul andis kõige pealt ABS märku ja peale seda lõi TC peale nii et autoga ei jsaksand võidu ajada kumb peale ja nüüd siis kõik tuled põlemas.
Puuduvad ABS, TC ja MÄGIPIDUr, aga mis juhtub kuio ära nullida kõik,'. ABS ei ole vajalik aga TC?
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

ABS

Postitus Postitas Kalamees »

Abs võib olla andur, juhe mis läheb andusrist esimesse pistikusse ( see tihti jäetakse teenindustes tilpnema) ja sealt järgmise pistiku juurde, on esinenud juhtme vigastusi (tehase poolsed) ja siis kõduneb metalll sees ära. Veel on olnud et laagri sees hammasvöö kaotab magnetismi. Seda ravitakse sedasi et andur välja ja mingi jäme polt sisse ja selle külge magnet ühe poolusega, mida vängem seda ägedam tulemus, ( vana arvuti kõvaketta sees on eriti jõulised magnetid). On saadud et poolis tekkiv vool on tõusnud 0,4V . Kuskil vene foorumis oli pikemalt sellest juttu kuidas seda tehti. Kui kellelgi väga häda eks andke teada, otsin lingi ülesse.
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Re: ABS

Postitus Postitas tt »

Kalamees kirjutas: Kui kellelgi väga häda eks andke teada, otsin lingi ülesse.
vaataks sportikust huvist :D
Pilt
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery II”