"kõõksuv" vahekast(?)

Kui on probleeme 1998-2004a. Discovery II ja IIA-ga (L318)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Rändsell
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 108
Liitunud: T Nov 20, 2007 23:45
Asukoht: Lääne-Virumaa

"kõõksuv" vahekast(?)

Postitus Postitas Rändsell »

Tere

Auto Discovery II TD5 manuaal 2001. Probleem järgmine: auto külmalt käivitades kostub käik sees (eriti tagurpidikäiguga) ja sidurit lahutades paigalt võttes kõhu alt kõõksuv heli. Kusagilt vahekasti piirkonnast, sellest ka postituse küsimärgiga pealkiri. Masina soojenedes probleemi ei esine. Samuti muutub suveperioodil pika sõidu ajal käiguvahetus raskemaks, tuleb anda vahegaasi 1. -3. käigu puhul, et sujuvalt vahetada. Talvel seda muret ei olnud. Kas tegemist on normaalse Discovery eripäraga või on mingisugune üllatus tulemas. Kõõksumine on kestnud ca aasta ning pisut progresseeruva iseloomuga. Kastides on mahlad sees, kuna ise pole vahetanud, siis ei tea täpselt, mis sees on. Eeltatavalt õige kraam, kuna eelmine omanik käis viimases täishoolduses selle autoga Eesti LR esinduses.

Palun kommentaare neilt, kelle on kogemusi samasuguse probleemiga.

Päikest!

Rändsell
ruut
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 87
Liitunud: N Sept 22, 2005 08:08
Asukoht: Harju

Re: "kõõksuv" vahekast(?)

Postitus Postitas ruut »

Rändsell kirjutas:Samuti muutub suveperioodil pika sõidu ajal käiguvahetus raskemaks, tuleb anda vahegaasi 1. -3. käigu puhul, et sujuvalt vahetada. Talvel seda muret ei olnud. Kas tegemist on normaalse Discovery eripäraga või on mingisugune üllatus tulemas.
Olen selle probleemiga esindust mitmel korral tüüdanud aga nad pole mingit mõistusepärast seletust andnud. Masin on nende käes ka testimisel olnud aga tulemusteta. Lõpuks lõin käega. Kast hetkel üle 200 tuh sõitnud ja erilist probleemi süvenemist pole täheldanud.
sancs
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 1
Liitunud: P Juul 13, 2008 10:01
Asukoht: Tln
Kontakt:

Postitus Postitas sancs »

See kõõksumine on suht kindlalt siduri survelaager. Vahetus 2-3k eeku. Tundub, et väga levinud viga Disco II puhul.
põdramaja
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Veebr 23, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas põdramaja »

Ei ole uurinud DII siduri ehitust aga kirjeldus väga sarnane sellele kuidas käitus Disco I sidur kui ära koolema hakkas. Toona läksid nii survelaager korv kui ka ketas. Viimane olevat olnud veel miski muu massina oma.
Rändsell
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 108
Liitunud: T Nov 20, 2007 23:45
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas Rändsell »

Tere

Olen vahepeal jõudnud kõõksumisest tingitud melomaania käigus (uks lahti ja pea võimalikult maalähedasse asendisse) samuti järeldusele, et tegemist on siduri piirkonnast tuleva häälega. Samas on probleem viimase kahe nädala jooksul kadunud iseenesest - enam ei kõõksu hommikuti. Ja kõik toimib normaalselt.

Siit ka küsimus - kas peaksin mõtlema kohesele survelaagri vahetusele või ootama järjekordseid häälitsusi kõhu alt? Ja kas on kusagil mõni tark töökoda või meistrimees, kes suudaks probleemi adekvaatselt analüüsida enne kui kogu asi laiali lendab?

Rändsell
kristian
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 29
Liitunud: K Juul 23, 2008 22:59
Asukoht: Vilivere
Kontakt:

Postitus Postitas kristian »

Arvestades Murphy seadusi siis võib oletada, et järgmine pauk tuleb ootamatult.
Seega - vaheta parem kohe ära, sa ei tea, kus sa oled, kui litter käib.
Eeldamine on kõigi per**ekeeramiste ema!
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una »

Arvestades Land Roveri seadusi - ära remondi midagi enne kui see katki on.

Seda soovitust ei pea muidugi täie tõsidusega võtma, kuid omajagu Land Roveri kogemust mul on, et seda soovitada.
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery II”