Discovery II starter (läheb huumori valdkonda)

Kui on probleeme 1998-2004a. Discovery II ja IIA-ga (L318)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Discovery II starter (läheb huumori valdkonda)

Postitus Postitas Una »

Eile lõunapaiku käivitades, tegi starter väga imelikku häält - umbes sellist nagu olek liiga kaua süütevõtit keeranud ja väikse kolksu lõpetuseks. Korraks mõtlesin sellele, aga siis sõitsin kontori ette parklasse. Helistasin veel Veikole ja rääkisime sellest, et peaks starteri maha keerama ja vaatama sinna sisse.

Õhtul koju sättides keerasin süütevõtit ja loomulikult ei juhtunud selle peale suurt midagi - vaikne sirin. Kõne Veikole - jah on olemas uus starter riiulis. Igaks juhuk veel kõne inseneerile - imedepõllul odavamat alternatiivi kahjuks polnud.

Sain kontori taga olevast remonditöökojast mehed nõusse, et täna hommikul kell 10 võtavad ette kui tulen uue starteriga.

Tänane päev algas käiguga hr. Utkini juurde (neil on nüüd päris kontor - nahksohvaga ja puha) ning uus starter näpus taksoga kontori juurde.

Auto tõstukile. Mis selgus -starter polnud mitte katki vaid sisuliselt tolknes jämeda voolukaabli otsas. Kinnitusmuter oli kadunud ning poldid end välja logistanud. Tund aega nikerdamist ja oligi starter korraks maha võetud, kasitud ja uuesti paigaldatud.

Seega on esmaspäeval tuttuus Td5 starter taas Hr. Utkini riiulil, ootamas mõnda teist klienti. Seekord siis sedapsi.

Õpetussõna - kui te oma auto küljes selliseid pudinaid maha ja peale keerate, kasutage keermeliimi.
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
villy
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 18
Liitunud: K Mai 02, 2007 17:25
Asukoht: tallinn-habaja

sama lugu!

Postitus Postitas villy »

Mu V8discol ütles ka kevadel starter üles - alul tegi jubedat häält, hiljem ei sedagi. ühesõnaga, peale erinevaid konsultatsioone ja kümnete kilomeetrite pikkuseid pukseerimisi selgus, et starter oli lihtsalt lahti!
ühest küljest ajab vihale, et siuke pisiasi tekitab jube palju probleeme (2 korda olen ka rikkis kaitsme õnge läinud), teisalt oli seekord lausa lust odavalt pääseda:)
villy
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una »

Nii ta paraku on - heameel kui odavalt pääsed ja meele teeb mõruks kui asjatult raha kulutad.

Mina remontisin kevade poole oma Disco ACE-d nii, et alustasin uue anduri ostuga, sest kõik asjaolud ja diagnostika vihjas sellele, et andur on tuksis. Lõppes sellega, et elektrik jootis natuke ja keeras isoleeri ümber juhtmele, mis kapoti alt läbi kere salongi tuleb ning oli juhtme isolatsiooni katki hõõrunud. Kulud kokku olid kordades suuremad kui reaalselt vaja oleks olnud.

Teine näide suvest kui olin juba ostmas uut ABSi andurit. Taaskord oli lihtsalt vaja üks pistik korralikult kokku suruda.

Jama on selles, et viimasel ajal ei pööra enam eriti tähelepanu nendele tulukestele, mis vahest armatuuris vilguvad ning seega natuke hirm kui ükskord tõesti peaks midagi olulist juhtuma.
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery II”