D-II kütusepaagi mahutavus

Kui on probleeme 1998-2004a. Discovery II ja IIA-ga (L318)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una »

Kütuse keskmist kulu ei näidata, kui ohutuluke süttib siis, kui diisleautol on paagis alla9 liitri kütust. (bensukal 14L).
Ma vaidleksin vastu, aga see võib olla ka autost sõltuv.

Minu Disco II (aut. diisel) paneb kütusenäidiku tule põlema umbes siis kui paaki mahub juurde veel umbes 66 liitrit kütust. Kuna siiani arvasin, et selle auto kütusepaak (kui kaelani täis panna) on 85 liitrit - siis leidsin selle eriti hea olevat - 19 liitrit enne paagi tühjenemist annab auto juba teada, et peaks tankima.

Viimase nädala avastus on aga see - sõitsin päleva tulega mitu päeva linnas ringi ja kui lõpuks tankima jõudsin, siis mahtus paaki 91 liitrit kütust. Seega võib öelda, et lausa 25 liitrit enne paagi tühjenemist hakkab tuluke põlema.


ÕPETUSSÕNAD
: Auto kütusepump lõpetas enne jõule töölepingu ning sai vahetatud (tänud kiire töö eest Harku järve äärde). Veiko õpetus selle kohta oli, et ärge laske Disco II paaki tühjaks, vaid hoidke vähemalt veerand paagi jagu kütet alati sees - see jahutab kütusepumpa ja pikendab selle eluiga.
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Una kirjutas: ÕPETUSSÕNAD[/b]: Auto kütusepump lõpetas enne jõule töölepingu ning sai vahetatud (tänud kiire töö eest Harku järve äärde). Veiko õpetus selle kohta oli, et ärge laske Disco II paaki tühjaks, vaid hoidke vähemalt veerand paagi jagu kütet alati sees - see jahutab kütusepumpa ja pikendab selle eluiga.
Kas RRII'el ja Disco II'el on sama kütusepump?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Una kirjutas:
Kütuse keskmist kulu ei näidata, kui ohutuluke süttib siis, kui diisleautol on paagis alla9 liitri kütust. (bensukal 14L).
Ma vaidleksin vastu, aga see võib olla ka autost sõltuv.
Ei ole eelnev tsitaat minu väljamõeldis, vaid pärinev tehase manualist (võid ju ise kodus vasatva lehekülje ette võtta ja järgi kontrollida.)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Diisliga

Postitus Postitas Kalamees »

D2 diislil kaheldav see tulukese ja manuaali suhe, Sama lugu kui tuluke süttib siis tankides üle 75 paaki ei õnnestu kallata.
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una »

Tankimise koha pealt oskan veel niipalju lisada, et sügisest vahetasin Neste tanklad Statoili omade vastu ja sel lihtsal põhjusel, et Nestes tankides lõi alati püstoli lukku umbes 10-15 liitrit enne seda kui paak tegelikult täis sai. Lihtsalt hirmsasti vahtu oli ja jube nõme oli seda viimast otsa sinna paaki igakord tilgutada.

Statoilis seda muret pole - kütus vahutab oluliselt vähem ja paak jookseb kenasti kaelani täis. Viimast otsa on ehk 2-3 liitri jagu peale seda kui püstoli lukku lööb.

Ma ei oska midagi kosta kütuse kvaliteedi kohta neis kahes kohas, kuid minu elukvaliteet paranes pärast Statoili kasutamist oluliselt (vähemalt mulle tundub nii) :)
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
Kasutaja avatar
bisdauskas
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 23
Liitunud: P Dets 07, 2008 12:46
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas bisdauskas »

Julgen vastu vaielda,vahutab disla igal pool olgu see statoil,neste või midagi muud.Mul RR II diisel,tartus statoilis üritasin 85 le liitrile juurde toppia-ühesõnaga paras k..p oli,sama asi tlna nestes!Asi selles,et kütuse- näidik ei tööta üritan paaki täis hoida ja sellest ka kogemused!
Una
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 47
Liitunud: E Juul 11, 2005 12:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una »

No ja mis sa arvasid, et mul pole omad kogemused või :)

Mina ei tea millest see kinni on - võibolla on asi tankuris mitte diislis, võibolla püstolis, võibolla surves, millega see kütus tankurist välja aetakse - kurat seda teab. :roll:
Una

In Mud We Trust ____________________________________

Land Rover Series III STW `79
Land Rover 90 V8 `85
Land Rover Discovery II Td5 `01
Inglisilm Babe Defender V8 `05
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

tankimine

Postitus Postitas Kalamees »

Nestes ja ka Statoilis kasutan võimalusel veoautode tankurit. Seal pole täheldanud sellist suurt vahutamist. JA pealegi saab paagi kiirelt täis, muidu nende külmadega külmub ise ära kui see 70-80 liitrit ära tiksub.
HeikiLumi
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 27
Liitunud: T Dets 09, 2008 01:24
Asukoht: Saue

kogemus

Postitus Postitas HeikiLumi »

Tuli veel ei põlenud, kuid oli lähenemas 0-le. Paaki mahtus 89 l.
Heiki
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Una kirjutas:Veiko õpetus selle kohta oli, et ärge laske Disco II paaki tühjaks, vaid hoidke vähemalt veerand paagi jagu kütet alati sees - see jahutab kütusepumpa ja pikendab selle eluiga.
Kas sama kehtib ka Disco I kohta?
Disco I ES, 300Tdi
Kasutaja avatar
inseneer
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 816
Liitunud: R Mär 02, 2007 10:11
Asukoht: Tallinn, Harjumaa 53408157

Postitus Postitas inseneer »

49ZIA kirjutas:
Una kirjutas:Veiko õpetus selle kohta oli, et ärge laske Disco II paaki tühjaks, vaid hoidke vähemalt veerand paagi jagu kütet alati sees - see jahutab kütusepumpa ja pikendab selle eluiga.
Kas sama kehtib ka Disco I kohta?
Ei kehti, disco 1 on mehhaanilise etteande pumbaga, mis asub mootori küljes. Kuigi ei ole paagi tühjaks sõitmine kasulik ühegi küttesüsteemi puhul. :wink:
Kasutatud LR varuosadeks kõik põhimudelid 1956-2012, juppide paigaldus.
53408157
www.imedepold.ee
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery II”