Süütevõti

Kui on probleeme 1998-2004a. Discovery II ja IIA-ga (L318)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Lemps
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 19, 2014 08:12
Asukoht: Lääne - Virumaa

Süütevõti

Postitus Postitas Lemps »

Tere
Minul siis selline mure:
Disco II-l 2000 aasta oli ostes kaasas ainult üks süütevõti ja seegi on ilmselt viga saanud või kulunud - süüte sisselülitamine toimib veel hästi, kuid süütevõtmega starteri käivitamine on juba äärmiselt raskendatud. Kaua see süütevõti enam selliselt vastu ei pea.
Eelnevast siis selline küsimus, kas üldse ja kui siis kuidas oleks tehniliselt võimalik installeerida autosse selline starterinupp (olen selliseid müügil näinud). Sellisel juhul peaks süütevõti ilmselt veel aastaid vastu.
Kas keegi oskaks nõu anda millist värvi juhtmele(tele) süütelukus sellise lüliti saaks vaghele ühendada.
Vabandan, kui liiga rumal mõte minu poolt.
Ette tänades.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Saan aru, et süütelukk, kui selline on kulunud?
Kas probleem on füüsiline (võti ei kereera) või elektriline (kontakt halb?)
Mõlema probleemi (luku pesa või luku põhi) lahendamiseks leiab Imedepõllult osasid.

Kui paned nupu, siis oliline, et olemasolevat võtit, õigemini selle korpust ära ei kaotaks, seal sees on immo andur.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Lemps
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 19, 2014 08:12
Asukoht: Lääne - Virumaa

Postitus Postitas Lemps »

Probleem on füüsiline, st. võti ise ei keera.
Süüteluku jätaks muidugi alles - lihtsalt vajalike juhtmete külge ühendaks starteri nupu.
Kasutaja avatar
duud
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1023
Liitunud: N Veebr 24, 2011 16:32
Asukoht: Tallinn, Hiiu, Garaaz 55510064
Kontakt:

Postitus Postitas duud »

kui veel disco oli siis tahtsin teha võtme asemele ainult nupud ja pult käiks väiksesse auku sisse, mille ümber on immo rõngas. siis taskus ainult pult....
asjad on kõik olemas aga nüüd on teine auto ning seal see tegemine ei ole enam nii lihtne... :D
Kasutaja avatar
tyyp07
Off-Road entusiast
Off-Road entusiast
Postitusi: 484
Liitunud: L Mär 05, 2011 01:40
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Postitus Postitas tyyp07 »

Ka minul oli defekaga sama mure. Lahendasin asja süüte lüliti ja satrteri nupuga. Füüsiline süütelukk jäi alles kuna siis säilis ka roolilukk ja immo.
Defender 110, 2000a
Suzuki Samurai 413, 1990.
http://www.rgb.ee
Kert
53449661
Lemps
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 19, 2014 08:12
Asukoht: Lääne - Virumaa

Postitus Postitas Lemps »

Vot - vot selliselt tahaksingi teha, aga kuhu ja millise juhtme vahele see nupp ühendada?
Kasutaja avatar
tyyp07
Off-Road entusiast
Off-Road entusiast
Postitusi: 484
Liitunud: L Mär 05, 2011 01:40
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Postitus Postitas tyyp07 »

Kuna ise seda reaalselt ei teostanud siis täpselt öelda ei oska. Aga kui nüüd tuletama hakata siis mul oli süütelukus 4 juhet. Starteri+ ,- ja kaks nn lisavidinate juhet. Soendus makkk jne.
Kokku oli vaja ühendada vist - ja lisavidinad ning siis starteri+ särtsu anda. Ehk siis loogiline jätk asjale oleks see, et lüliti alla - ning lisavidinada ja siis sealt 1 juhe nupu alla kuhu jookseb peale starteri+. Niikaua kuni nuppu alla hoiad jookse starteri + peale ja käivitab auto. Lülitist maha võttes sureb auto välja.
Päris tõele ei pretendeeri ja loodan, et mõni targem kinnitab jutu.
Defender 110, 2000a
Suzuki Samurai 413, 1990.
http://www.rgb.ee
Kert
53449661
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery II”