Signa ja immo loobusid koostööst

Kui on probleeme 1998-2004a. Discovery II ja IIA-ga (L318)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kolleeg
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: T Okt 27, 2015 12:56

Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas Kolleeg »

Head uut!

Disco2, 2000, Td5, automaat, seisis mõned päevad, võti süütelukus. Ja siis enam käima ei läinud, vilkuva punase ledi järgi nagu immo oleks peal.
Ning võtmelt enam uksi ei ava ega sulge (proovitud mõlema võtmega).

Võtmega keerates uksi kinni-lahti teeb, aga nüüd ka signa peal ja ust avades kukub karjuma.
Sai proovitud akut mõneks ajaks lahti ühendada ja ka EKA koodi sisestada läbi juhi ukseluku edasi tagasi keerates. Kahjuks netist leitud default 1515 kood ei tee midagi, ehk et on vale. Autoga kaasa saadud kood (NOTZUGANGSCODE) on aga kurjam kuukohaline!

Kust ja kuidas edasi arutada ja mida teha?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas landy »

Õige EKA koodi saamiseks saada auto VIN kood kristjan@imedepold.ee, proovime aidata. (Lisaküsimuste jaoks pane telefoninumber ka kaasa.)
Loodeme, et sa autot nö "superlock" staatusesse pole saanud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kolleeg
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: T Okt 27, 2015 12:56

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas Kolleeg »

Tänud Landyle, sain EKA koodi, aga masin loeb valeks.

Viitab nagu BCU, ehk keremoodul on läbi. Andrus MGRoveris ütles, et enne ei saa ka aidata ja arvutiga miskit teha, kui immo maha saab.
Ostsin siis ühe kasutatud BCU, EKA koodiga. Aga see vist ka rikkis - ei lähe üldse EKA koodi sisestamise reziimi, kui võtit lukuaugus vasakul hoida ning signa käitub imelikult. Andrus ütles, et uus moodul peaks kohe ikka tööle hakkama.

Leedust saaks veel BCU mooduleid, aga ei tea, kas äkki jälle ei hakka tööle või on ka rikkis.

Leidsin, et Inglismaal miski mees on spetsialiseerunud BCUde remondile. Tahab BCU ja mootori aju ning võtme enda kätte ja garanteerib, et saab korda. Kui vana keremoodul on lootusetu, siis saadab teise vastu. 200+ saatekulud.

https://callrova.com/land-rover-discovery-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ega Eestis pole mõnda sellist meistrit, kes siin selle töö ära teeks?
Viimati muutis Kolleeg, T Jaan 23, 2018 12:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas martinsl »

Kirjutan P38 kogemuse pealt, ei tea kui palju seal D2 ühist on. EKA koodi sisestamise mitteõnnestumises võib süüdi olla hoopis ukselukk. Ise olen senini alati kuidagi toimima saanud auto ja pole midagi vahetama pidanud.
Esimese P38 oli ka selline kogemus, kus EKA sisestamine ei õnnestunud tundide viisi aga auto ei läinud ka "key code lockout" seisu. Sai paela otsas paarsada meetrit eemale veetud ja esimese korraga võttis koodi sisse ja auto käivitus. Päris mitu kohta on aastate jooksul selgeks saanud, kuhu autot ei ole hea parkida, sest pärast enam signa maha ei saa ja koodi ka ei võta sisse. Lahenduseks on siiani olnud köievedu paarsada meetrit eemale aga on õnnestunud ka EKA sisestamine.
Siin foorumis on ka juttu olnud otse akult starterile voolu andmisest ja see pidi aitama. Auto käivitub ja "engine disabled" kiri läinud.
Kolleeg
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: T Okt 27, 2015 12:56

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas Kolleeg »

Sai proovitud siis starterile otse voolu anda, korraks käis, siis sureb välja. Eka koodi ei õnnestu ikka sisestada, küllap süütelukk jeblab.

Aga õnneks, õnneks, sai masina käima vana BCU mooduli ja teise doonori signa puldi vastvõtu anduriga!
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas martinsl »

Väga hea, et jälle toimib :D
See vastuvõtu andur peaks olema selle jaoks, et pult distantsi pealt töötaks. Kui juhtme tagant tõmbad siis töötab pult ainult auto kõrval seistes aga samas ei püüa ka enam igasugu muid raadiosignaale, mis ajavad immo segadusse. P38 müüakse muidu sellist uuendatud varianti, mis peaks välistama selle "pult ei tööta ja tuli ainult vilgub" probleemi.
RSW nanocom seade peaks suutma ka aidata sellistes olukordades pluss veel see, et sellega saab kogu diagnostika ise tehtud.
Rägavere
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 4
Liitunud: E Apr 05, 2010 10:09
Asukoht: Rägavere küla, Lääne-Virumaa

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas Rägavere »

Ma tegelen täpselt sama asjaga praegu. Minu auto Disco II on manual. Eile ma proovisid uus Mikrolüliti pultis panna, sest oli ammu kadunud, aga nüüd pult lahti nupp ka ei tööta. Ma rääkisid koos see inglane mis oli mainitud kooleegi posti. Tore vestlus oli. Ta soovitas esialgu diagnostika panna enne kui bcg remontima (300euro). Ta soovitas cyprus firma *Black Box* diagnostika tarkvara(400euro). Mul on niikuinii vaja remontima vahekast, aeg on Jaanuar 9, aga kuidagi vaja kaime panna enne seda. Akki see EKA koodi?
Farmerid Lääne-Virumaalt
Kasutaja avatar
ürgöölõvi
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 3
Liitunud: P Veebr 26, 2023 18:58
Asukoht: Harjumaa;

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas ürgöölõvi »

Tere.

Mul on üks enamuse ajast seisev Discovery II Td5 manuaal.
Vean temaga aega ajalt puid metsast välja. Üleeile auto käivitus nagu ikka viimased 15 a.
Eile enam ei käivitunud. Kõik tuled näidikute plokis süttivad kui võtit keerata.
Starteri asendis kustub kella valgustus ja kõik. Samuti ei reageeri auto kummagi võtmega uste lukustamise
või lahti lukustamise käskudele. Kui võtit keerata ukse lukus siis kesklukk toimib. .
Vaatasin oma autoga kaasa antud dokumentide paki läbi, mingit EKA (emergency key access) koodi mulle küll müüja kaasa pole andnud.
Kas on mingeid soovitusi?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas landy »

Tänsel päeval saab EKA koodi esindusest vaid raha eest ( varem aitähi eest) tahtsid vist miski 35 raha nende nelja numbri arvutist vaatamise eest.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
ürgöölõvi
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 3
Liitunud: P Veebr 26, 2023 18:58
Asukoht: Harjumaa;

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas ürgöölõvi »

Tänan vastuse eest.

Milline asjaolu täpselt sellele viitab, et nüüd on vaja EKA koodi üldse kasutada/sisestada.
Võib ju olla ka mingi signaali vastuvõtja või mõni muu probleem.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas landy »

ürgöölõvi kirjutas: L Mär 04, 2023 14:58 Tänan vastuse eest.

Milline asjaolu täpselt sellele viitab, et nüüd on vaja EKA koodi üldse kasutada/sisestada.
Võib ju olla ka mingi signaali vastuvõtja või mõni muu probleem.
Üldised sümptomid viitavad selle, et immo on peale läinud (käivitus ja lukustus blokeeritud) ja maha ei tule.

Kuima õigesti mäeltan, siis D2 kesluku vatuvõtja antenn oli vist salongsi lae all keskmise peegli koha all laes.
Ni antenni/vastuvõtja, kui immo rõnga (roolisamabal) ved on reeglian üsna harvad ja reeglian avldusvad muude ükiskute,mitte kopleks vigadena.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
ürgöölõvi
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 3
Liitunud: P Veebr 26, 2023 18:58
Asukoht: Harjumaa;

Re: Signa ja immo loobusid koostööst

Postitus Postitas ürgöölõvi »

Helistasin ühele tuttavale LR Halewoodi tarneahelajuhile.
Ütles, et individuaalsete koodide teema ei ole päris selline nagu välja näeb.
Keegi ei hakka tootmisliinil mingeid personaalseid koode progema ja autot ning erinevate tarnijate komponente kokku mängima.
Käskis süütevõtit juhiukse lukus sõidusuunas keerata nii kaua kui immo tuli armatuuris lihtsalt ära kustub.
Keerasin ca 20 korda ja tuli kustuski ära.
Auto läks käima.
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery II”