Koduabilise tervislikust seisundist...

Kui on mured 1998-2006 Freelander I (L314) ja 2007-2014 II (L359) põlvkonnaga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Hashi
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 19, 2007 17:06
Asukoht: Kalmemäe talu, Kuusalu vald, Harjumaa

Koduabilise tervislikust seisundist...

Postitus Postitas Hashi »

Heips kõigile land-roveri foorumlastele üle tüki aja!
Elutempo ja tegemised on hoidnud minu pere ja koduabilist(Freelander 2.0D 1999a) nii pingsalt rakkes, et põle olnd mahti mitu aega foorumitki külastada :( Aga see selleks ja mitte seetõttu põle ma täna siin...

Asjalood on siis kujunenud selliseks, et koduabilisel on viimasel ajal hakanud ilmnema "ealistest iseärasustest" tingitud "terviserikkeid". Osad olen "rahvameditsiini vahenditega"(loe: omal jõul) taastanud, kuid osad on sellised, et vajaksid "eriarsti" konsultatsiooni ja/või sekkumist. Mõnda "häiret" ei oska oma talupoja mõistusega isegi diagnoosida :(

Nii-öelda nipet-näpet "nohudega"(taga- ja juhi-ukse klaasitõste trossid) olen iseseisvalt hakkama saanud, kuid purunenud tagumiku-pühkimise liigese(kojamees) asenduseks pole kahjuks mingit "ravivahendit" suutnud leida. Ka "ristluudesse"(loe: kardaanirist) ja "selgroogu"(loe: kardaanil asuv VCU ehk viskosidur) on tal mingid valud sisse löönud ning "puusavalu"(tagasilla reduktori mootoripoolne puks) üle nuriseb koduabiline samuti. Puusavalu õnnestus paksu kummi-junni abil veidi leevendada, ristluude jaoks loodan tuttavalt tohtrilt "valuvaigistit"(uus kardaanirist) saada, kuid seljavalu kohta ei oska minu diletantlikud teadmised midagi arukat välja pakkuda :roll:

Nimelt on selle viskosiduriga paralleelselt veel mingi "trummel", mille kohta ma pole mingit informatsiooni leidnud, et mis ja kuivõrd missiooni-kriitiline see sõlm olla võib. Leidsin sellelt mingeid tähti ja numbreid, kuid ei Sõber-Guugel, Haynes käsiraamat ega ka armastet abikaasi pendel ei suutnud sellele mingit seletust leida.
Igatahes on sellel kirjad: SGF TTR 02-001 404143 ja mingi skalaarne gradueering numbrivahemikus 86...66
kui ma nüüd õieti oma kehva nägemisega tuvastasin. Mis paganama "trumliga" tegu on ja kuivõrd kriitiline see on? Päälmine metall-rõngas on igatahes kummi-jullade küljest lahti ja töllendab niisama. Kas selle peab päris uue hankima või võiks kasutada ka "imede põllult lõigatud" kasutatud vidinat?

Pean ilmselt ka kodanik inseneer'iga konsulteerima - äkki "kasvab" tema "imede-põllul" ka puusavalu rohtu(tagasilla reduktori puks) ning tagumiku-pühkimise liigeseid(tagaukse kojamees) ja ei pea neid hakkama "ränga papi eest" esindusest tellima - MASU vaevab ja käesoleva suve troopika-kuumus on ka saagikusele kehvasti mõjunud ;) :roll:

Niisiis - jään tänulikult teie asjalikke nõuandeid ja juhatust ootama :)
Seniks...
-----
Jätkuuu! :)
Hashi
kontakt: 5211837
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Imdepõllule on paar Freekartulit külvatud küll. Inseneer ise ka Mongoolimaalt tagasi ja annab sügissaadusi hea meelga raha vastu ära.
Mis mainitud "trumlit" puudutab, siis kohe ei tule silme ette millest jutt, pean kodus tarkadest raamatutest järgi vaatama.

Edaise koduhooldus ehõlbustamiseks peks siit
http://www.kriso.ee/cgi-bin/shop/search ... freelander
leidma kindlasti Hynese raamatule hea täienduse.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Hashi
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 19, 2007 17:06
Asukoht: Kalmemäe talu, Kuusalu vald, Harjumaa

Postitus Postitas Hashi »

landy kirjutas:Imdepõllule on paar Freekartulit külvatud küll. Inseneer ise ka Mongoolimaalt tagasi ja annab sügissaadusi hea meelga raha vastu ära.
Mis mainitud "trumlit" puudutab, siis kohe ei tule silme ette millest jutt, pean kodus tarkadest raamatutest järgi vaatama.

Edaise koduhoolduse hõlbustamiseks peaks siit
http://www.kriso.ee/cgi-bin/shop/search ... freelander
leidma kindlasti Hynese raamatule hea täienduse.
Tänud reageerimast! :)
Kirjutasin juba kodanik inseneer'ile ja palusin temalt saagikuse-aruannet ning vahetuskursi suhte suurust ;)

See paganama "trummel" näib minu talupoja-mõistusele nigu mingi "tõuke-põrke-tõmbe-leevendi" - mille muu pärast see poltidega viskosiduri otsiku külge on aheldatud ja mingi kummimanseti vahendusel ning kardaani-jätku kaudu tagumise sillaga ühenduses on. Igatahes tegi koduabiline järsematel manöövritel "brrr" juba mõnda aega ning nüüd olukorda analüüsides tundub, et need kummi-manseti otsad tegid ehk hoopis seda häält-heli, kui nad metall-võru sees "libastusid" või "üle viskasid" :roll:

Tjaaa... ma pian enne mitu tonni kurke turule viima, kui saan koduhoolduse hõlbustamise käsiraamatu hankida :(
Aga tänud viitamas-vihjamast :)

EDIT:
landy kirjutas:Mis mainitud "trumlit" puudutab, siis kohe ei tule silme ette millest jutt, pean kodus tarkadest raamatutest järgi vaatama.
Eee... ega su targad raamatud põle selle trumli kohta miskit arukat öelnud? :roll:

EDIT1: Leidsin "Kuuglist" selle trumli asjus ühe klipi. Mul loksub see trummel samamoodi :(
Klipi juures olevate kommentaaride põhjal võib oletada, et tegu on mingi vibratsiooni-stabilisaatoriga või -summutiga(antivibraator :?: :roll: :lol: )
Its the damper ring. It stops vibration from the VCU. Its knackerd and you need a new one.
Kuugli tõlk kirjutas:Tema siiber ringi. Ta peatub vibratsioon laeva mahutavusühiku. Tema knackerd ja sa pead uue.
:lol:
Seega võib oletada, et tegu pole küll "karjuvalt (häda-)vajaliku" vidinaga, kuid koduabilise tervise seisukohast oleks ta siiski vajalik. Kuigi mõne leitud klipi puhul(klipp1, klipp2) ma sellist trumlit VCU(viskosidur) juures ei märganud. Klipid on küll võrdlemisi kehva kvaliteediga, kuid minu silm neil VCU kõrval trumlit ei tähelda - vbolla mõnede mudelite puhul seda (veel või enam) ei kasutata(gi) :roll: :?:

Härra inseneer on vist ilmastiku halvenedes-külmenedes soojale Egiptimaale lennanud - igatahes mu palvekirjale pole ta siiani vastanud :cry:

Igatahes ootab mu koduabiline kannatamatult "arstiabi", et porisele ja lumisele aasta-ajale väärikusega vastu astuda. Ristluudele leidsin juba rohtu - jaapanlaste firma GMB toode tehasemärgiga 016-GU50, loodetavasti sama vastupidav, kui samurai mõõk ;) Maksis teine aint sadakond(~110 kr) kronu, inglaste analoogne vidin maksis samas 3...4 korda rohkem :shock:

Niisiis, eelnevatele klippidele tuginedes, paluks teie ekspert-hinnangut - kas võtta see trummel üldse küljest ära(kui võimalik) või ... [täida lünk] :?: :roll:
Seniks...
-----
Jätkuuu! :)
Hashi
kontakt: 5211837
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Freelander”