I-Bus, K-Bus ja "Resleri adapter" - lahendatud

Kui on mured 2002- 2010 Range Rover III (L322) mudeliga.

Moderaator: landy

Vasta
Snakeman
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 9
Liitunud: E Veebr 15, 2016 02:14
Asukoht: tallinn

I-Bus, K-Bus ja "Resleri adapter" - lahendatud

Postitus Postitas Snakeman »

Hei,

enne kui ise sügavamale kaevun tahaks teada kas kellelgi on varasemaid kogemusi Range Rover I-Bus ja K-Bus signaalide kuulamise/rääkimisega?

Mure järgnev -

Resleri USB adapter toimib I-bus peal kenasti. Navcoder loeb signaale ja suudab neid ka saata (on jah fun arvutist akent avada või tulesid vilgutada :) ). Ühendamiseks kasutasin navi pistikut kuna navi mul autost väljas ja seal sinise pistiku peal kõik vajalikud otsad olemas.
Teistele infoks siis -
Navi sinine pistik:
1. +12
3. I-bus
10. Maa

K-bus peal aga on näha et data liigub kuid navcoder asjast aru ei saa. Kuigi BMW puhul peaks ta suutma ka seal lugeda. Samas BMW-l tihtilugu I/K-bus koos, Range puhul kaks eraldi ahelat. K-bus-le lähenemiseks kasutasin vihmasensori otsa kuna seda mu autole paigaldatud ei ole (juhe samas on kenasti olemas) Otsad seal:

EDIT:

Raske on ikka loll olla. Kohe kontrollin aga tundub et leidsin vea põhjuse:
1. +12
2. Maa
3. K-bus
4. Maa - 4. on sensori väljund. Kui seda maana kasutada siis tõesti ei peagi töötama.
Electric librarys on värvused tähistatud NB ja NG. Loomulikult vaatasin pistiku pildil valesti.

Ehk siis 20 min. pärast uus update ... 20 minutit möödas ja kõik OK.
Samuti ei suuda Webasto Thermo Test ei 2.14 ega 2.16.1 sealtkaudu webastole läheneda, kuigi idee järgi peaks antud masina webasto just 2. otsa pidi K-bus peal elama.

Ehk siis - I-bus-ga kõik hästi aga K-bus suhtleb pisut imelikult.

Kui otsad õigesti ühendada toimivad nii NavCoder kui Webasto Thermo Test.
2002 (03MY) Range Rover HSE
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover III”