Roolisammas

Kui on mured 2002- 2010 Range Rover III (L322) mudeliga.

Moderaator: landy

Vasta
Torm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Okt 12, 2019 21:46
Asukoht: Viljandi

Roolisammas

Postitus Postitas Torm »

Tervist,

Uue kasutajana teeks kohe ka ühe mureteema, äkki keegi oskab aidata.

Nimelt sai siis selle aasta augustis soetatud RR l322 3-se diiselmootoriga aastast 2003. Ostsin juba murega, et roolisammas ei liigu ehk üles-alla liigutamise detail murdunud, nagu siit pildilt näha: https://www.google.com/search?q=range+r ... rauErx619M:

Minu mure selles, et üle-eelmine omanik oli võtnud voolu roolisamba liigutamiselt niimoodi maha, et ka juhiistme mälu ei toimi. Eelmine omanik ütles, et leidis kunagi mingi kaabli, mille kuhugi ära ühendas ja sai asja liikuma, kuid ühendas uuesti lahti ja enam ei mäleta ka, mida täpselt tegi. Mina igatahes mingit lahtist kaablit kuskil ei leia. Vaatasin,et roolisamba mootoritel on kaablid küljes ja ka kõigel muul, seega peab kuskilt eemalt vist olema lahti ühendatud. Äkki keegi oskab suunata, kust kohast viga otsida? Muidu kõik muud funktsioonid nii roolil kui ka istmetel toimivad.

Väga suured tänud ette.
L322 otsingul
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Roolisammas

Postitus Postitas landy »

1. Nii roolismaba mootorite väsimine, kui istmete juhtplokkide rikked on vanusest tulevalt tavalised. Nad on nagu sukk ja saabas, siis kui üks kahest ei toimi ongi jama majas.
2. Esmalt tuleks diganostika taha panna ja vaadata ka saab ühendust roolismba andurite ja istme juhtplokiga, kui ei saa, siis tuleb hakta füüsilislet jälgi ajama.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Torm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Okt 12, 2019 21:46
Asukoht: Viljandi

Re: Roolisammas

Postitus Postitas Torm »

Kas ma saan õigesti aru, et seal vahel on ka oma relee? Kui see mingil põhjusel enam ei toimi, kas saab ka samad sümptomid?
L322 otsingul
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Roolisammas

Postitus Postitas landy »

Torm kirjutas: E Okt 14, 2019 13:15 Kas ma saan õigesti aru, et seal vahel on ka oma relee? Kui see mingil põhjusel enam ei toimi, kas saab ka samad sümptomid?
Ise ei ole autodiagnostik-elektrik, kuid tegu üsna seotud süsteemiga. Soovitan pöörduda lähima LR spetialiseerunud ettevõtte poole- FullDrive Service Tartus. Kohvipaksu pealt ennustades selle auto remondiga kaugele ei jõua.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Torm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Okt 12, 2019 21:46
Asukoht: Viljandi

Re: Roolisammas

Postitus Postitas Torm »

Suured tänud kiirete vastuste eest. Võtan Tartuga ühendust.
L322 otsingul
Torm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Okt 12, 2019 21:46
Asukoht: Viljandi

Re: Roolisammas

Postitus Postitas Torm »

Tartus diagnostis käidud. Paraku ei osatud suurt öelda, lihtsalt nii palju, et kang ise annab signaali välja, kuid midagi ei liigu. Samuti ei saanud istmeplokiga ühendust, seega võimalik, et seal asi hoopis.
Kontrollisin ühe roolisamba mootorile minevat kaablit ja 12v täitsa olemas. Kuna seal on kolmas juhe signaali edastamiseks istmeplokist, siis suure tõenäosusega selles asi. Võtsin täna ploki ka lahti, lootes, et äkki mõni kaabel vigane või lahti, kuid ei.
Kas kellelgi on äkki istmeplokki pakkuda? Saaks esialgu proovida ning vea kas tuvastada või välistada.

Tänud ette.
L322 otsingul
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Roolisammas

Postitus Postitas landy »

Torm kirjutas: P Nov 03, 2019 18:37 Kas kellelgi on äkki istmeplokki pakkuda? Saaks esialgu proovida ning vea kas tuvastada või välistada.
Sellele autole on "kõigest" 5 erinevat istme jutplokki toodetud, seega paluks auto VIN koodi või ploki pealt Land Rover-i tootekoodi
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Torm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Okt 12, 2019 21:46
Asukoht: Viljandi

Re: Roolisammas

Postitus Postitas Torm »

Kood selline: bmw 61.31-7 119 867
Illustreeriv pilt ka
https://www.google.com/search?q=bmw+61. ... SQTFCTQBDM
L322 otsingul
Torm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Okt 12, 2019 21:46
Asukoht: Viljandi

Re: Roolisammas

Postitus Postitas Torm »

Tere jälle,

Sain roolisamba liikuma ja mälud ka tagasi 🙂 seda kõike tänu kasutajale martinsl, kes mulle uue istmemooduli müüs.
Nüüd vaja see välja progeda, et rool süüte sisse-välja keeramisel ei liiguks.
Tänud kõigile, kes lahendust aitasid leida.
L322 otsingul
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover III”