Autol pole jõudu

Kui on mured 2002- 2010 Range Rover III (L322) mudeliga.

Moderaator: landy

Vasta
Range Rover L322
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: N Juul 18, 2019 23:59
Asukoht: Tallinn

Autol pole jõudu

Postitus Postitas Range Rover L322 »

Tere!

Tekkis mure autoga...autol kadus äkitselt seistes jõud ära.
Käisin diagnostis ja tuvastati EGR mure.
Vahetasin EGR'i ära, kuid kahjuks muutust ei tekkinud....ning samuti ei taha pärast seda termostaat töötada. Oskab keegi äkki nõu anda!
Land Rover Discovery 3 S
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas landy »

Info mootori ja tootmisaasta kohta oleks abiks.

P.S. Palun lisa ka profiili oma asukoht, siis lihtsam lähima pädeva abistaja juurde juhatada.
https://foorum.landroverclub.ee/ucp.php?i=178
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Range Rover L322
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: N Juul 18, 2019 23:59
Asukoht: Tallinn

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas Range Rover L322 »

Tegemist, siis 2002 2.9 130kw' ga.
Land Rover Discovery 3 S
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas DreamWalker »

Soovitaks pöörduda pädevate LR remondimeeste poole LR pesas Kadaka teel :roll:

Puusalt pakkudes võib vigu palju - nagu minu mehaanik ütleb - 1. Lae aku täis ja siis vaata edasi :roll:
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
Range Rover L322
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: N Juul 18, 2019 23:59
Asukoht: Tallinn

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas Range Rover L322 »

Tundub, et ega muud üle ei jää...lootsin küll, et saab äkki ise hakkama kui kellegil sarnane probleem olnud aga tundub, et see vist miskit uut☺️
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas DreamWalker »

See läheb pmst sinna "auku" et kogemustega/pädev mehhaanik hoiab raha, aega ja närvikulu kokku.

Ikka tuleb ette et diagnost ei ole ka 100% täpne või siis tuvastab vale vea - seal tulevadki kogemused mängu kes
vaatab silmaga peale ja ütleb kohe ära milles tegelikult viga ja mis abiks :roll:

Pädevatele meestele tulebki maksta - nad on kulda väärt 8)
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
Range Rover L322
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: N Juul 18, 2019 23:59
Asukoht: Tallinn

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas Range Rover L322 »

Pean nõustuma Sinuga.
Hetkel loodan vaid, et saavad aidata kiiremini kui kuuke kuna üks transport on juba peres remondis ning jalutamine kahjuks ei tule arvesse😂
Land Rover Discovery 3 S
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas landy »

Range Rover L322 kirjutas: L Veebr 29, 2020 12:52 Tegemist, siis 2002 2.9 130kw' ga.
3 liitrisel BMW mootoril spetiifilisi tüüpvigu ei ole. Tuleb arvuti spetialistide juures sappa panna ja vaadata, mis juttu masin räägib.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Range Rover L322
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: N Juul 18, 2019 23:59
Asukoht: Tallinn

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas Range Rover L322 »

Ega keegi oska öelda, et kas pihusti võib tekitada uimasust?
Land Rover Discovery 3 S
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas landy »

Range Rover L322 kirjutas: L Veebr 29, 2020 17:46 Ega keegi oska öelda, et kas pihusti võib tekitada uimasust?
Kõik on võimalik.
Otsiks siiski põhjust kusagilt elektroonika poolelt pigem - mõni andur, õhulugeja, vms.
Kohvipaksu pealt ennustamise asemel lase juhe masinale sappa panna.
Imedepõllul maksab dagnostika 36 raha ja RR L322 hingeeluga ollakse väga hästi kursis.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Äll
Unistan offroadist!
Postitusi: 53
Liitunud: R Dets 15, 2017 19:54
Asukoht: Tartu

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas Äll »

Egri viga,siis vaata kas egril vaakum taga olemas.Sai ise ka maadeldud ja polnud vaakumit.Viga siis vanades ja väsinud vaakumi voolikutes,mis sisselaske kollektori all asuvad.Peres oli vahepeal kolm sellist masinat,siis kõigil oli sama häda,et voolikud pudedad.
RR III TD6 2005
RuC
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 10, 2014 11:13
Asukoht: Padise

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas RuC »

Kas käisid päris diagnostiku juures? vöi lasid lasnamäel diimal koode kustutada 5euriga.. :roll:


Puusalt lastes hetkel, kuna ma kohvipaksupealt rohkem ei ennusta, siis saad näha õhulugeja reaalaja väärtust graafiliselt vaadeldes, ajupoolt eeldatud õhukoguse väärtust... egr asendit reaalselt ja egr soovitud ajupoolt asendit. Vaadelda ja hinnata nende pealt päris täpselt, et mis toimub. (egr tõõkorda kontrollitakse ja jälgitakse ajus õhulugeja väärtuste kaudu, egr voolavus mõjutab õhulugejast läbivoolava õhukogeuse lugemit)
Ning lisaks antud pillil võimalik anda käsk avada ja sulgeda egr klappi arvutiga.. :idea:

Või siis on ka alati võimalus, et landrover tegi mootori ajuga suhtlemisele arvutiga oma piiiderduse vahele ja ei ole sama võimekust mis bmw küljes ültsegi lihtne saavutada(vajab vägakallist spetsiifilist margipõhilist seadet mida leiad kohtades mis reaalselt ka landroveritega tegelevad) ..

A ja vaadata torusse sisse, et mis klapp päriselt teeb ka naeruvääärselt lihtne tal.. et arvutitta juba teha järeldusi, näiteks vaakumit sundides, otse varastamisega jne...

seda köike vaadeldes on päris uskumatu kui palju erinevaid probleeme võid lõpuks leida mis põhjustavad egr probleemi. Õigeid vastuseid võib olla sadu... :oops:


:shock: Termostaadi kohapealt tekib tõsine küsimus mis teeb murelikuks... :shock:
egr vahetamise all mötled mida... ka egr jahutit... ehk lasid dosooli välja ja sisse tagasi panid "täpselt samapalju kui välja tuli?"
Või on nüüd süsteemis õhk mida ei saa kätte ja keerad aaanusesse selle mootori varsti...


ning sama alatooniga jätkates... Milles sul pihusti nüüd järsku süüdi on.... lambist neid vahetama hakkad siis ära vanu ära viska, anna mulle parem. Sellele kes neid lambist vahetada käsib, ära küll anna :twisted:
Talvel kuulsin, et järgmist talve 1-2tk mul ei näe, väike lootus, et sobivad :mrgreen:

pihustitel samuti testid millega läheneda. :wink:
Ning hetkel ma ei tea mis klass pihustid tal kasutuses.. võimalik on, et lausa vaja ajusse sisse kirjutada uus/uued. Muidu võidki unistama jääda, et kunagi veel edasi astub viisakalt... :!:
Range Rover L322
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: N Juul 18, 2019 23:59
Asukoht: Tallinn

Re: Autol pole jõudu

Postitus Postitas Range Rover L322 »

Hei! Viga tuvastatud ja parandatud st tegemist oli hoopis lõdvikute aegumisega, mis ei andnud turbole õhku:) ega seda poleks tõtanud ennem tegema aga sain korra sõita nagu lennukiga mis kohe, kohe hakkab turbiinist õhku tõusma...õudne heli🤣aga õnneks läks kõiks hästi ja seoses sellega sai lastid vahetada ka esimesed j tagumised puksid, mis tegid sõitmise taas mugavamaks.
Nüüd hakkan järgmisete vigadega tegelema st sõites turtsub ning kerge värin sees😁
Kui on soovitusi, et millest alustada siis olen avatud!🤠
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover III”