Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Kui on mured 2002- 2010 Range Rover III (L322) mudeliga.

Moderaator: landy

Vasta
Martkarme
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 2
Liitunud: L Dets 25, 2021 22:50

Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Postitus Postitas Martkarme »

Nimelt maanteel sõites 120kmh läheb salong soojaks, võttes kiirus maha näiteks 60kmh. Hakkab kohe külma puhuma. Linnas sõites pole see talv auto veel sooja puhuma hakanud.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Postitus Postitas landy »

Martkarme kirjutas: P Dets 26, 2021 07:59 Nimelt maanteel sõites 120kmh läheb salong soojaks, võttes kiirus maha näiteks 60kmh. Hakkab kohe külma puhuma. Linnas sõites pole see talv auto veel sooja puhuma hakanud.
Mootori temeperatuur erinevatel kiirustel?
Webasto käivitub ja töötab normaalslet?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Martkarme
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 2
Liitunud: L Dets 25, 2021 22:50

Re: Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Postitus Postitas Martkarme »

Mootori temp pidevalt 90. Täna oli vastupidi. Seistes läks soojaks ja maantel külmaks. Webasto kohta ma ei oska öelda kas tal üldse on?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Postitus Postitas landy »

Martkarme kirjutas: P Dets 26, 2021 18:00 Mootori temp pidevalt 90. Täna oli vastupidi. Seistes läks soojaks ja maantel külmaks. Webasto kohta ma ei oska öelda kas tal üldse on?
Teed kapoti lahati ja vaatad kas on olemas ( Kui ei ole just Araabiasse müüdud masin, siis on olemas). Alla +5 käivitaub automaatselt ja siis saad ka kuulda kas töötab
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
jaguar3
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 84
Liitunud: T Sept 21, 2021 19:23

Re: Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Postitus Postitas jaguar3 »

Miski piirab/ei lase sooja vett läbi. Seal on 2 klappi, üks on bypass (selleks et Webasto ja salong mootorist eraldada), teine on salongi temperatuuri reguleerimiseks. Lisaks on kaks elektrilist veepumba (üks on Webasto enda oma ja teine lisapump). Pumbad veevoolu ei takista, isegi kui nad on rikkis ja ei tööta. Sõidu ajal peab soe liikuma ilma igasuguste lisapumpadeta. Jäävad ainult klapid. Proovi leida need (mootoriruumis nad on). Võta kõigilt pistik ära (elektrita nad on vaikimisi lahti ja temp. maksimumis). Vaata mis siis teeb, aga isegi see ei pruugi aidata, kuna nendes kappides kummitihendid sees mis vananedes paisuvad ja takistavad nii kolvi liikumist kui ka veevoolu.
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: Tere. L322 supercharger ei puhu sooja

Postitus Postitas martinsl »

SC võib vabalt olla ilma webastota. Eriti kui 4.2
Oletades, et sul on 4.2 siis jutu põhjal võiks vaadata soojaventiili. Samasugune peaks olema kõigil L322 kuni 2010 aastani vb ka peale seda. seisad nöoga auto poole siis paremal rattakoopa lähedal.
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover III”