Roolivõimu leke

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Viljar9
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 25
Liitunud: K Apr 11, 2007 17:31
Asukoht: Järvamaa (Türi, Paide)

Roolivõimu leke

Postitus Postitas Viljar9 »

Tere! Täna kergel metsateel kulgedes avastasin ühel hetkel, et rool keerates undab. Jätsin auto seisma ja kohe kaema, et milles asi. Valgel lumel kena punane rida maas. Kapoti alla vaadates osutuski tõeks, et roolivõimu paak oli tühi. Valasin õli sisse ja sõitsin koju. Nüüd ta seal garaažis konutab ja tilgub tasapisi :( ... Kõhu alla vaadates avanes selline pilt (see pole minu auto, vaid netist leitud pilt) http://www.landyzone.co.uk/lz/attachmen ... -landy.jpg . Ja nüüd siis küsimused: Metsas oli rida järgi, nüüd ainult tasapisi tilgub- miks nii? Kas annab mingeid tihendeid vahetada või tuleb kogu kupatus ringi vahetada? Kuna endal pole sooja kohta ja ka kogemusi mitte, siis kes oleks hea tegema?
Autoks Disco 1 300Tdi 94a
Disco1 2,5Tdi.
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Kas roolikarp on ka pealtpoolt märg?Kui on siis tavaliselt on tagasivoolu toru väsinud.Kui ei ole siis võib olla roolikarbist väljatuleva võlli simmer.
Täpsusta enne leke kui mingeid täpsemaid järeldusi saab teha.

W
Viljar9
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 25
Liitunud: K Apr 11, 2007 17:31
Asukoht: Järvamaa (Türi, Paide)

Postitus Postitas Viljar9 »

Voolikuid sai heas lootuses muditud ja näpitud kuid siiski pettumusega järeldatud, et viga ikka mujal. Tundub, et lekib see koht: http://www.album.ee/files/12/918/norm/11712918_EeuM.jpg . See nüüd pilt minu autost. Vabandan kehva kvaliteedi pärast- pilt telefoniga tehtud.
Disco1 2,5Tdi.
mrmrmr
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 46
Liitunud: R Okt 06, 2006 17:57

vastuseks kogemusest

Postitus Postitas mrmrmr »

Minu soovitus on et osta uus karp ja asi tahe. Maksab mingi 12 000 ringis.
Oma discoveril proovisin kasutatud see jooksis ka ning siis uute kasutataud ka see jookseb tänaseni valan aga õli juurde ja edasi uue karbi poole.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Millegipärast on just jamad roolikarbi leketega Disco I peamisteks muredeks. Rokane või lausa avalikult tilkuv roolikarp on saamas üha sagedasemaks nähtuseks.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
mrmrmr
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 46
Liitunud: R Okt 06, 2006 17:57

Postitus Postitas mrmrmr »

Minu auto peaks olema originaal läbisõiduga ning tilkumine algas siis ca 180 000 pealt või veits varem. Tänaseks siis tiksub 200200 seega ilmselt ega nad üle 150 000 tuhande kesta. Mudugi kindlalt leidub ka erandeid. Minu masina karbid vahetatud Georg garaaz Petrooleumi tn lõppus Tallinnas. Arvestama pead ka sellega et roolikarbi peal oleva reguleerimis muter on koos plast koonus tihendiga ning kui roolikarp lahti ja kinni panna võib ka selat läbiajama hakata. Minu poolt esimesel vahetus karbil esines selline viga. Samas võtsin siis vanalt karbilt mutika ning jäi pidama.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Viljar9 kirjutas:Voolikuid sai heas lootuses muditud ja näpitud kuid siiski pettumusega järeldatud, et viga ikka mujal. Tundub, et lekib see koht: http://www.album.ee/files/12/918/norm/11712918_EeuM.jpg . See nüüd pilt minu autost. Vabandan kehva kvaliteedi pärast- pilt telefoniga tehtud.
Ega muud soovitudt pole, kui õli eemaldava pesuaine ja survepesuga roolikarbi,pumba ja voolikute ning käpa ümbrus puhtaks pesta. Siis paistab värske leke kenasti silma.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Viljar9
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 25
Liitunud: K Apr 11, 2007 17:31
Asukoht: Järvamaa (Türi, Paide)

Postitus Postitas Viljar9 »

Tänud vastuste eest. Ilmselt peab siis leppima pideva õli lisamisega, sest seda 12 tuhandet küll praegu kuskilt välja ei võlu. Ja nagu ma aru saan, siis pole olemas ka mingeid roolikarbi remondikomplekte?
Disco1 2,5Tdi.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Viljar9 kirjutas:Tänud vastuste eest. Ilmselt peab siis leppima pideva õli lisamisega, sest seda 12 tuhandet küll praegu kuskilt välja ei võlu. Ja nagu ma aru saan, siis pole olemas ka mingeid roolikarbi remondikomplekte?
Mian arvan, et kui inseneeri "imedepõllul" piisavalt kaua patseerida, siis leiab ka sealt mõne lekkevaba karbi.

P.S. http://www.landroverclub.ee/est/files/m ... /DISCO.htm
LK 14 pakukub isgasugu jublinaid, aga mitte karbi sisse.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Roolikarbid d1 maksavad praegu 10000 kmga. Peab tellima. On võimalik ka remkomplekte saada, tihendid, seibid, teflonrõngad. remkompletide hinnad 200 kuni 700 kr, sõltuvalt kompletsusest
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”