Külmade saabudes,saabusid ka mured!

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Mjahi
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Nov 14, 2005 20:40
Asukoht: lääne viruma

Külmade saabudes,saabusid ka mured!

Postitus Postitas Mjahi »

Olen suht värske Discoveri1 omanik.Autoks täpsemalt 97-nda aasta 2,5 TDI.
Mure siis seisneb selles,et masin läks külmade saabudes aina raskemalt käima.No vaatasin,et nats lahja aku peal ja sai eile ära vahetatud.Õnneks muidugi pani see tänases 18kraadises külmas ikke masina vaevu käima.(Eile sai ainult tõmmates hääled sisse.)
Täna hommikul sai nagu häält kuulates ikke tiba aru,et vist lonkab.
(Varem seda tähele ei pannud)

Nüüd siis küsimused,et kas viga siis eelsüüte küünaldes?See ju üsna tõenäoline aga süüdet keerates laseb kogu aeg märgutuld põleda päris kaua ja varem ei pannud ma lonkamist tähele ka.Kas see ka neil masinatel normaalne?Uuematel releed vahel ja sooja mootoriga küünlaid ei põleta aga LR kogu aeg.
Teiseks kas viga võib olla pihusti otstes?Masin nimelt ülevaatusel ka pisut liialt tahma tagant ajab.
Kolmandaks veel neil soendusest.Kui neil armatuuris temperatuuri näidik vaid vaevu sooja näitab ja sooja tiba vähe ka puhub.Kas siis vaid termostaadi vahetamisest aitab?

Olen omanud opeli 2,3td.See oli LR sarnase käima minemisega(-5 enam ei läinudki) ja mootor ei läinud samuti soojaks.
VW vento 1,9GTD jätis ikke põhjamaa auto mulje nii soojaks,kui käima minemises.
Mitsu L300 jätis mootori poolest aga väga hea mulje.Üks eelsoendus küünalde relee kül nöökis -15 kraadi juures aga nii,kui küünlad järgi sai ka käis.Soojaks läks samuti väga hästi.
Jutt tuli küll nüüd tiba pikk aga proovige aru saada.
:?
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

kõigepealt vaataks eelsüüteküünlaid. Pihusti otsi kui varuosa pole sellele mootorile. Seal on kaheastmelised pihustid, tehase eelhäälestusega ja mittelahtivõetavad. Boschi toode. Müüb neid BAKT kaubandus Pärnu mntl.
eeldatav hind tuhandeid kroone tk. Üldiselt on need väga töökindlad olnud, nagu ka kogu see 2,5 d üldse. Ja õhufilter vaadake kah üle!
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”