Käigukastiga jamad

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
moiva
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 14
Liitunud: N Jaan 17, 2008 09:38
Asukoht: Tallinn, Kivimäe

Käigukastiga jamad

Postitus Postitas moiva »

Algas asi siis vahekasti õli vahetusest, keerasin punni alt ja lasin õli välja, kui punni tagasi hakkasin keerama, läks see KÄEGA keerates lihtsalt pooleks umbes 5 mm jupp keeret jäi korgi külge :evil:.

Teine jama tekkis automaatkasti karteri eemaldamisega. Õli oli välja lastud ja plaan oli vahetada ka nn "oil screen", kuid õlivarda toru lahtikeeramine osutus võimatuks. Proovisin heaga ja proovisin kurjaga, soojendasin mutrit ja ei midagi. Lõpuks andis järele karteri ja õlitoru ühendus :oops:.

Nüüd siis mure, kas kellelgi on ülearust vahekasti õli väljalaske korki ja automaatkasti karterit koos õlivarda toruga?

Auto on Disco I 1997 300Tdi.

PS! Selline küsimus veel, automaatkastist tuli välja ca 4 liitrit õli, manuaali järgi peaks seal olema 9,1 liitrit :o ??? Samas küigukast töötas, natuke pikalt vahetas kõrgemaid käike.
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

ZF kasti täidetakse eraldi täiteava kaudu minu mäletamist mööda. Tühja kasti maht koos hüdromufiga on jah ca 9 l. Õlivahetusel kulub väiksem kogus-
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Välja tulebki umbes sellises koguses õli. 9,1 liitrit on kogu süsteemi mahutuvuseks - tehas kulutab 9 liitrit, kui valavad tühja käigukasti täis.
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

Kast peaks olema sama BMW ja Volvoga( olenevalt mudelist 82-95), tasub romulas õlivanne võrrelda ja korgi leidmine võrdlemise teel ei tohiks raske olla.
Raud on tore.
moiva
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 14
Liitunud: N Jaan 17, 2008 09:38
Asukoht: Tallinn, Kivimäe

Postitus Postitas moiva »

OK aitäh, üritan romulatest leida.
moiva
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 14
Liitunud: N Jaan 17, 2008 09:38
Asukoht: Tallinn, Kivimäe

Postitus Postitas moiva »

Käigukasti karterit eraldi ei taha romulatest keegi müüa, aga sain lõpuks õlivarda toru mutri lahti ja stutser, mis karteri küljest ära murdus, kannatab tagasi keevitada.
Kasutaja avatar
inseneer
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 816
Liitunud: R Mär 02, 2007 10:11
Asukoht: Tallinn, Harjumaa 53408157

Postitus Postitas inseneer »

Vahekasti õlipunni võid minu käest saada...
Kasutatud LR varuosadeks kõik põhimudelid 1956-2012, juppide paigaldus.
53408157
www.imedepold.ee
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”