Disco I lekitab voolu

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
sokk
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 30
Liitunud: R Mai 25, 2007 04:03
Asukoht: Tallinn

Disco I lekitab voolu

Postitus Postitas sokk »

Saaga algas sellest, et geneka laagrid kriuksusid. Carservice võttis generaatori maha (ja tegi auto juures muud nipet-näpet tööd) ning saatis selle spetsialistide juurde remonti. Laagrid vahetati, vahetati ka riknenud diood ning saadeti genekas Carservice'sse tagasi, kus see jälle auto külge pandi. Tahhomeeter, mille osuti oli enne remonti kaunis hüplevaks ja ebaobjektiivseks muutunud, käitus jälle korrektselt. Tore. Ainult et paari päeva pärast ei teinud auto hommikul uksi lahti, sest aku tühi.
Laadisin aku ja viisin auto Mustamäele Raja tn-le kus öeldi, et leke on generaatorist. Genekas sai uuesti lastud maha võtta ja samas remondikohas üle kontrollida - kõik peaks justkui korras olema. Mõõdeti ka lekkevoolu, seda korraks oli (miskit 3-4 A vahel) ja siis ühtäkki jälle leket pole! Meister mõõdab ja mõõdab ja no ei ole enam leket! Ütles, et mõnikord võib ergutusvool peale jääda ja see siis aku tühjaks vedada. Kuna tema aga praegu leket ei näe, siis aidata ei oska. Mõtlesin siis, et ehk oli tegu iseparanduva anomaaliaga ja olen probleemist lahti, aga ei tuhkagi. :cry:
Minu teadmised elektrist on kaunis pinnapealsed, aga katsetasin igaksjuhuks oma peaga asja üle: ühendasin multimeetri vooluahelasse, see näitas lekkevooluks natuke üle 3A. Kakkusin ükshaaval kaitsmeid välja, ainus mis midagi muutis ja lekke peatas, oli mootoriruumis asuva 100A generaatori kaitsme eemaldamine.
Kas oskab keegi pakkuda mis võiks olla probleemiks kui eeldada, et generaator on korras ja korrektselt auto küljes? Laadimispinge on nõutud piirides. Ja kui keegi viitsib lühidalt seletada, siis misasi on ergutusvool ja kuidas temaga võidelda? :)
Praegune süsteem mulle väga ei istu - hommikul ühendan kaitsme külge ja sõidan tööle. Seal ühendan kaitsme päevaks lahti ja õhtul jälle külge tagasi, et koju sõita. Kodus muidugi kaitse taas maha, et auto hommikul käima läheks. Jube tüütu, muideks... :roll:

terv, sokk
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Ergutus vool on see mis paneb nii öelda generaatori tööle.See tuleb süütelukust siis kui süüde on sees.Muidu on generaator puhkeasends kuni sealt juhtmest vool tuleb.Pakuks välja,et üks diood laseb voolu ka teisele poole aeg-ajalt.See on suhteliselt väheesinev generaator seal.Parim mis teha võiks on kõik dioodid välja vahetada.

V
Taisto
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 106
Liitunud: T Mär 20, 2007 08:47
Asukoht: Vanamõisa, Harjumaa

Jahaa

Postitus Postitas Taisto »

Nojah natuke teine maailm, aga samalaadne jama oli läinud nädalal Nissan Primera 1,6 bensukaga. Tehti genekas korda ja laeti aku ära - nüüd on hästi.
Maailm keerleb kui Discokera!
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Avastasin ka enda Landlordi hommikul tühja akuga. Ega vahepeal pole selgunud kuhu siis see elekter "lekib"?
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
sokk
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 30
Liitunud: R Mai 25, 2007 04:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sokk »

Selgus küll. Masin juba mõnda aega sõidus, aga pole olnud mahti siia kirjutada. :oops: Vigaseks osutus geneka relee ja ma ei tea miks see viga just peale geneka maha-lahtivõtmist-laagritevahetust tekkis. Üks tähelepanek kaa: kui relee peetis oli, siis armatuuris laadimishoiatuse tuluke (või mismoodi nimetada seda "akutuld"?) süüte sissekeeramisel ega ka mingil muul ajal ei süttinud. Ehk on sellest teadmisest abi... :roll:

terv, sokk
Myller
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 150
Liitunud: T Juul 05, 2005 14:34
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Myller »

sokk kirjutas: Üks tähelepanek kaa: kui relee peetis oli, siis armatuuris laadimishoiatuse tuluke (või mismoodi nimetada seda "akutuld"?) süüte sissekeeramisel ega ka mingil muul ajal ei süttinud. Ehk on sellest teadmisest abi... :roll:
Kui mu disco genekal laager vaikselt laiali läks, siis ka ükski tuli armatuuris põlema ei läinud kuni masin ühel suvalisel hetkel keset linna ära tahtis kustuda. Külalp sealt genekast siis piisavalt palju voolu välja imbus, et hoiatustuld kustus hoida, aga mitte niipalju, et kõiki kelli ja vilesid toita.
Kalev
Kasutaja avatar
sokk
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 30
Liitunud: R Mai 25, 2007 04:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sokk »

Myller kirjutas:Kui mu disco genekal laager vaikselt laiali läks, siis ka ükski tuli armatuuris põlema ei läinud
Nojahh, aga mul muud armatuurituled särasid rõõmsalt, ainult laadimistuli oli vait. :? Laadimispinge oli normi piires ja puha...
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”