Kui kiiresti Disco I liigub? 2,5 TD 83kw.

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Kui kiiresti Disco I liigub? 2,5 TD 83kw.

Postitus Postitas Rein »

Et siis maanteel oli tarvis möödasõita, mis muidugi ei ole kohustuslik manööver, aga kui 100 km/h alas liigub ees sõitev auto 85-92 km tunnis ja vahepeal, vaata, et ei teki vajadust juba 4 nda käigu järele, siis kilomeetreid nii läbides teeb tusaseks küll väheke. Esimese hooga ei õnnestunudki mööda saada, kuna kiirus kasvas 120 km/h tunnis ja ei jõudnud veel ees sõitja küljeni, kui tuli teine vastu ja pidin oma vööndisse tagasi võtma.Sõit jätkus jälle siis 85-ga. Kui tee läks korraks 2 realiseks siis õnnestus parempoolse rea kaudu rünnata eesliikujat ja möödasõit lõppes kiirusel 135-140 km/h. See oli ka lagi disco jaoks, rohkem ei läinud. Eks ta polegi kihutamise auto ning ma polnud ka proovinud lõpp kiirust varem, siis oleks huvitav teada, et kas õnnestus lagi kätte saada, või on mootor lahti sõitmata, endised omanikud olid ikkagi suht koht vanad inimesed.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

135-140km/h on selle moootorile küll üsna ülemine piir. Min ei julgeks Discoga küll kiiremini lennata. Ega see masin tõeti eriline rakett ei ole, kuid äkki on sõiduvõtted veel lihvimist vajavad? :roll:
Minu LR 90 on varustatud läbi aegade esimese LR turbodiiselmootorga (sinu omast 2 põlkonda tagasi), millel tehases 63kW sisse puhutud. Praeguseks 300k km läbinud mootor on olulise osa sellest kaotanud ja vastustuulega ei kipu üldse üle 100km liikuma. Sellest hoolimata on siiani kõik maanteesõidud saadud tehtud ja piisava vaba ruumi korral ka hädapärased möödasõidud õnnestunud.

P.S. Isegi oma "Tindiplekiga", mis 0-100km kiirendab 56(!) sekundiga olen 70km/h liikuvaist masinatest maanteel mööda saanud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ei ei vaja nad midagi lihvimist :lol: . Lihtsalt ei arvestanud ise sellega, et keegi hakkab oma kiirendamisega möödasõitu takistama. (isehakanud liikluspolitseinik) Ja kindlasti enamik inimesi ei tea ka oma auto tegelikku kiirust vaid sõidavad spido järgi ja igaks juhuks veel 5 km aeglasemalt ja nii nad toppama jäävadki. Muidugi naise Subaru Tribeca kõrval, või 4,5 liitrise Cadilac De Ville pealt ümber kolimine on nagu tõeline paigal seis :), rääkimata tsiklilt discole ümber istumisest.
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Äkki oli su mootorivalik natuke vale oleks pidanud võtma v8 disco`? See liigub küll täiesti arvestatavalt.
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ei ole mul kiiret kuskile. Liigub piisavalt see ka. Ökonoomne ka. Kihutamiseks ka auto olemas :) http://pilt.delfi.ee/picture/2131911/
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Rein kirjutas:Ei ei vaja nad midagi lihvimist :lol:
Kihutamiseks ka auto olemas Smile http://pilt.delfi.ee/picture/2131911/
Sorry, kui kui liigategin! :cry:
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

8) No vast saaab ikka kuidagi hakkama :oops: . :lol: :lol:
Eks ma sellepärast kirjutasingi pika selgitava loo, et miks mul vaja oli lõpp kiirust teada, ikka asja pärast, mitte kiirendamise pärast.
prt
Unistan offroadist!
Postitusi: 62
Liitunud: T Aug 07, 2007 16:27
Asukoht: KAUSALA

Postitus Postitas prt »

Ei ole Disco kiirendusel häda miskit. Lihtsalt möödasõidud tuleb arvestada veits pikema teekonna peale ja tahhomeeter ei tohiks kah olla alla 1800rpm. Ega üle 110kmh polegi päris normaalne sõita. :wink:
DISCO III ja jalamees
It Is Not Broken It Is British
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”