ABS paneb tuled vilkuma.

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

ABS paneb tuled vilkuma.

Postitus Postitas Rein »

Mure selles, et kui auto käib kohapeal on kõik OK. Hakkan sõitma, hakkab inge kõikuma ja tuled lausa silmnähtavalt vilkuma. Kuna jama on ainult sõiduajal oli 2 varjanti. Spido või ABS. Peale ABS i kaitsma eemaldamist probleemi pole ja pole ka loomulikult enam ABS i. :) Kas võib olla viga anduris, mis on läinud vastu hammas vööd, ja annab sealt lühist. Või midagi muud? MG Roveris ei saadud taga parema anduriga paar kuud tagasi kuidagi jutule.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Mõõtsin andurid üle, kõigil üks sama takistus. Panin kaitsme tagasi, nüüd ei vilgu tuled enam :roll: . Las ta siis olla järgmise korrani.
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Viga võib olla hoopiski rattallagris. Kui laagris on suur lõtk, siis vahetevahel ABS andur enam "ei näe" hammasvõru, millelt signaali loetakse. Siis tuleb kah viga. Ja mõnikord on võru nii roostes, et abs andur ei loe signaali enam.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Rattalaagrid ja esimeste pealuude puksid, laagrid tihendid siiani vahetamata :(. Tuleb kunagi ette võtta see töö.
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Esisilla puhul vist rattallager abs andurit üldse ei mõjuta, kuna andur loeb püsikkirusliigendi pealt signaaali. Andur asetseb "pealuu" ülemises puksis. seega pealuu pukside lõtk lööb signaali lugemise sassi. Seevastu tagaratalaagri lõtk võib tagumes abs anduri tööd mölutada küll. Laagrite ja pukside korrastamiseks on märksa esmatähtsamaid põhjuseid kui abs töö.
Myller
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 150
Liitunud: T Juul 05, 2005 14:34
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Myller »

Paigalseisva auto puhul anduri takistuse mõõtmine ei anna erilist tarka infot. Parema pildi saab, kui ratas pöörleb ja andurile oss järgi panna. Siis on näha, kas takistus muutub või ei, ja kuidas muutub.
Ja kui tagumist piduriketast vahetama hakata, siis peab ABS-rõngani jõudes varuma palju kannatust ja WD40-t. Sai seda just õpitud kallil koolitusel (tõlk: omal nahal).

Kalev
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Et unustasin lisada, probleem oli kehvas massis.
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”