Discovery 300tdi õlifilter

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Discovery 300tdi õlifilter

Postitus Postitas RV8 »

Viimasel ajal on olnud mitu juhust, kus õlivahetuse käigus on 300 tdi mootorile paigaldatud mittesobilik ülifilter. Nimelt filter on oluliselt pikem kui peaks olema. Tagajärg on see, et filtrikorpus läheb roolivarda vastu puruks, õli kaob j.n.e. Üks mootor on juba kokkulastud kah. Vale filtri valiku põhjus on ilmselt viga mingis kataloogis ja samuti õlivahetajate hoolimatuses, kes ei pane ohtliku olukorda tähele.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Panin enda omale Mann filtri, ja on ka pihta saanud. Mõlkis, aga puruks ei ole.
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Re: Discovery 300tdi õlifilter

Postitus Postitas Discovery »

RV8 kirjutas:Viimasel ajal on olnud mitu juhust, kus õlivahetuse käigus on 300 tdi mootorile paigaldatud mittesobilik ülifilter. Nimelt filter on oluliselt pikem kui peaks olema. Tagajärg on see, et filtrikorpus läheb roolivarda vastu puruks, õli kaob j.n.e. Üks mootor on juba kokkulastud kah. Vale filtri valiku põhjus on ilmselt viga mingis kataloogis ja samuti õlivahetajate hoolimatuses, kes ei pane ohtliku olukorda tähele.
Mis siis õige max. pikkus peaks olema?
Disco I ES, 300Tdi
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Seda, et saksast tulles oli ka Mann ja see polnud mõlkis. Ilmselt siis maastiku oludes võivad mõjuda ka väsinud padjad ja vedrud.
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

mul pandi ka liiga pikk alla. mõlkis oli aga õnneks sellega piirdus. aga see pikem on ikka kaks korda pikem kui see mis peaks olema, imelik, et õlivahetajates küsimusi ei teki.
Pilt
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Sobiliku filtri välisläbimõõt on natuke väiksem kui selle kõrgus. Siin eelmises postitus toodud link Manni filrtile ei selete iseenest midagi. Filter nagu filter ikka. Küsimus on selles, kudas selle konkreetse filtri valikuni jõuti? Selinne pikk filter sobiks 2,5 td VM (Itaalia) mootriiga RRCL le.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... _mrksl=189
Saksast tulles oli ka sama filter küljes.
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

300 TDI tdi mootorile pakutud lingi järgi valides peaks sobima Manni filter W930/20. Tabelis näidatud korpuse kõrgus on 114 mm, läbimõõt mõnevõrra väiksem, nagu ma juba varem kirjutasin. See filter peaks mõõtude poolest õige olema. Filter W940/1 on kõrgusega 142 mm, see ei peaks õige valik olema, kuigi kataloog lubab seda mingitele 83 kwh mootoritele. Samuti on nendel kahel filtril erinev reduktsiooni klappi avamissurve.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Mul selle W930/20 lõigi mõlki. :roll:
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”