Amortide "kulumine"

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Amortide "kulumine"

Postitus Postitas Discovery »

Sai äsja, ca 2 kuud tagasi amordid ära vahetatud. Alla panin odavaimad Allmakesi amordid. Nüüd aga hakkab masin taas vaikselt "puuvankristuma". On kellelgi sama kogemus Allmakesi odavate amortidega, et nii kiiresti läbi lähevad? Sõitnud peamiselt vaid linnateedel (need Tallinna omad....)

P.S. Järgmine kord panen juba väheke kallimad alla
Disco I ES, 300Tdi
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Kogemus odavate Monroe amortidega on sellinne,et need kestsid poolteist kuud ja siis läksid prügikasti.Kasuta korralike amorte ja saad hea mitu aastat sõita ilma muredeta.
W
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

Siinkohal pean kohe ka mainima, et VAID Tallinna teedel oled sõitnud?? :lol: Sellepärast nad ongi sul läbi.
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Must Luik kirjutas:Kogemus odavate Monroe amortidega on sellinne,et need kestsid poolteist kuud ja siis läksid prügikasti.Kasuta korralike amorte ja saad hea mitu aastat sõita ilma muredeta.
W
Monroe amortidel ju 3A garantiid. Seega prügikast vale aadress. Minul Monroe 4x4 Adveture gaasikad kahel LR-ilalla ja seni igati rahul.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

007 kirjutas:Siinkohal pean kohe ka mainima, et VAID Tallinna teedel oled sõitnud?? :lol: Sellepärast nad ongi sul läbi.
PEAMISELT vaid Tallinna tänavatel. Eks ma olen ka maal oma talu ümbruses tiirutanud :wink:
Disco I ES, 300Tdi
rass
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 36
Liitunud: K Okt 10, 2007 20:42
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Postitus Postitas rass »

Landy kirjutas:
Must Luik kirjutas:Kogemus odavate Monroe amortidega on sellinne,et need kestsid poolteist kuud ja siis läksid prügikasti.Kasuta korralike amorte ja saad hea mitu aastat sõita ilma muredeta.
W
Monroe amortidel ju 3A garantiid. Seega prügikast vale aadress. Minul Monroe 4x4 Adveture gaasikad kahel LR-ilalla ja seni igati rahul.
Chevy bussi all kestsid Monroe gaasikad täpselt nädala.
See garantii võib ju olla kolm aastat, mina isiklikult küll ei viitsi iga kahe kuu tagant nende amortidega garantii vahelt joosta ja uusi nõuda. Meeldib ikka nii, et panen alla ja sõidan muretult. Ja kui on veel inimene, kellel pole endal võimalus neid vahetada, peab ta ise iga vahetuse kinni maksma, sest garantii korvab ainult uut amorti, vahetust mitte. Tüütu ja tülikas. Nagu Veiko ütles, kasuta korralikke amorte ja liikled pikalt ilma muredeta "puuvankri" pärast. :wink:
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Minul on järelikult nende Monreo amortidega lihtsalt vedanud ja ei seega ei suuda nende kirumist kuidagi mõista.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Üldiselt pole jarelturi odvaiamate amortidega probleeme olnud. Paari juhust kindlat tean, kis väideti, et "sõidab ainult maantel" jne., samas autol olid mudakummid ja muu, viitav intensiivsele offroad kasutusele. Amardil aga murdsid kõrvad otsast. Seal need odavad amordid ei ole parimad jah. Võiks ikkagi pöörduda varuosa muujua poole. Üldiselt on lugu selline, et kui tahad head ja odavat, siis osta alguses odav ja siis hea. Mina isklikult püüjan alati kasutajale silgitada neid asjaolusi.
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

RV8 kirjutas:Mina isklikult püüjan alati kasutajale silgitada neid asjaolusi.
Tõsi, et Peeter ja Toomas püüdsid mulle kohe häid amorte müüa, selgitades tagamaid, aga hetkel ei olnud suurema summa väljakäimine võimalik.

Et siis tahtsingi lihtsalt teada teiste kogemusi odavama otsa amortidega.
Disco I ES, 300Tdi
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

Kas see puuvankri teema ilmas kinni ei ole? Külmaga õli paksem ja amort jäigem. Kui amort hakkab otsi andma, peaks rohkem laevastuma, st. õõtsuma hakkama.
Raud on tore.
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Olen ka ise ilmateguri peale mõtelnud, aga ilmad ei ole ka nii külmad olnud (va viimased päevad).
Aga amortide kulumine õõtsumist ei peaks tekitama,nende ülesanne on ju väiksemaid lööke pehmendada. Enne amortide vahetust oli tõeline puuvanker, peale vahetust oli väga mõnus sõita. Õõtsumisega siin midagi pistmist ei olnud.
Disco I ES, 300Tdi
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Surnud amaortidega auto on nagu kiikhobu. Saad kiireti merehige tunde kätte.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Ju siis on amortide kulumisel kahesugune efekt.

Muide, minu auto eelmine omanik oli osanud panna alla esiamordid, mille peale ei jäänud Veikol muud üle kui silmi pööritada - nagu oleks sõiduauto omad olnud.
Disco I ES, 300Tdi
prt
Unistan offroadist!
Postitusi: 62
Liitunud: T Aug 07, 2007 16:27
Asukoht: KAUSALA

Postitus Postitas prt »

Võibolla mõtleb teema algataja linnas auklikul teel tekkivaid nö läbilööke. See annab tunda küll ebakorras amordiga. See on põhjustatud ilmingust, et ratas jääb lihtsalt august läbi sõites pendeldama ja salongis on kuulda paras pauk.
DISCO III ja jalamees
It Is Not Broken It Is British
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”