Probleem - Check Engine

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Probleem - Check Engine

Postitus Postitas Discovery »

Peale kahenädalast seismist tekkis autol järgmine probleem: kui rohkem gaasi anda (nt kiirendades, koha peal), siis tuleb Check Engine tuli armatuurile. Kaob ära siis, kui mootor välja lülitada - uuesti käima pannes pole. Kui väga rahulikult linnas sõita, siis tuli põlema ei hakka. Kiiremalt kiirendades küll. Kui väga tallata, sureb mootor üldse välja. Käima pannes tiksub siis jälle ilusti. Mõnikord siiski käima pannes ka turtsub natuke, olulist suitsu gaasi andmisel siis ei tule.

On kellelgi midagi sarnast juhtunud? Milles asi võiks olla? Enne seismist seda probleemi polnud.
Disco I ES, 300Tdi
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Nii, Jassi Autotoas sai diagnostika ja veaotsing tehtud. Kütuse etteandepump on õhtal ja viga näitab ka temperatuurisensoris ning õhulugeja sensoris.
Disco I ES, 300Tdi
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Mis aasta oma sul see I on. Mul pole küll õhulugejat, ega seda tulukest.
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Sama aegselt toodeti kahe erineva kW mootorit 90 ja 83.Esimene omab natuke elektroonikat ja teine ei oma peale EGR-i juhtimise midagi.

W
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Mis diagnostikasse puutub, siis se võib muidugi nii olla. Õhukulumõõtja vead on väga haruldased sellel autol, polegi õieti kohanud. Etteande pumpa diagnoosida ei saa, selles mõttes, et diagnostika seade seda "ei näe". Ta võib muidugi vigane olla ,juhtub sagedasti vanematel autodel. Õhukulumüütja on Bosch, maksab 12000 kr uus. seal on se õhu temp andur sisseehitaud, selle viga ei mõjuta eriti mootori tööd uldse diisli puhul. Ma soovitan diagnostika läbi the Paldiski mntl , sealne tester on spetsiaaloselt LR jaoks. Diagnoos tundub olevat mitte usaldusväärne.
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Reinule: masin on 1996, 90 kw

Peetrile: aitäh hüva nõu eest... vahetan etteande pumba ära ja siis on näha, kas on vaja Andruse juurde minna. Ilmselt oli pumba tõttu ka see jama käivitumisel, millest siin kirjutanud olen.
Disco I ES, 300Tdi
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”