Rool poob kinni (karp)?

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Rool poob kinni (karp)?

Postitus Postitas Rein »

Otse sõites, kui on leitud otse liikumise koht, kannatab sõita, kui peab keerama, vasakule või paremale, on alguses hästi raske ja siis nagu keerab juba liiga palju. Tagasi jälle raske keerata, kuni õnnestub leida uuesti kekspunkt. Õli sees võimendis, keeramise ajal teeb pump ka raskemat urinat. Kas karp kokku jooksnud. Arutasin Landyga ka teemat ja muud lahendust ei osanud leida. Kas karp käib lahti, või tuleb uus panna täies tükis.
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

Karbi kinnijooksmine ei ole loogiline (kuigi võimalik), küll aga reguleerimisega kinnipoomine. Kõige tõenäolisem on rooliamordi kõverdumine või muul viisil raskendatud liikumine, järgmisena käänmiku laagrid- puksid. Kui need OK, on mõtet karbi kallale minna. Kui võimendi ei undaks, oleks põhjust ka roolisammast kontrollida (see tunda rooli hästi vähese liigutamisel).
Raud on tore.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Rein helistas eile ja soovitasin ka esimese asjana ilma rooliamordita proovida, kuigi nii suurt takistust ei tohiks amort tekitada (olen võistlustel sõitnud katkise ja kõvera amordiga).
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Postitus Postitas LR90 »

Kui roolikardaani ristid rooste lähevad,
siis on ka keeramine raskendatud.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Hea, et ei hakanud rooli karpi määret sisse panema, selgus, et see on õhutus koht. Nädala vahetusel saan ilmselt tegeleda.
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

LR90 kirjutas:Kui roolikardaani ristid rooste lähevad,
siis on ka keeramine raskendatud.
Sel juhul keeramine "jõnksudega"- veerand pööret raske, veerand keerab ise jne. ... aga tasub üle vaadata.
Raud on tore.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kui rattad lõpuni välja keerata, siis lõpu poole läheb kergemaks. Tagasi keerates algus pöörab ise tagasi ja siis enne keskele jõudmist läheb raskeks. Järsku on see nüüd sellest, et panin peale STP Power Steering õli, enne oli ilmselt mingi suvaline ATF sees. Igatahes enne juurde valamist oli punane sees.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kogu jaskari põhjustas rooliamort. Kinni, mis kinni. Nüüd kui amorti enam all pole, logiseb koliseb kogu kupatus. Septembri lõpul siis suurem esisilla ülekäimine ikka vaja ära teha, uued jupid pagassis juba üle aasta sõitnud. :lol:
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Vähemalt on jupid kaasas. :lol:
W
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Avastasin ka et mul on autos 3 rattalaagri võtit ka veel, mida ei ole töökodadesse taibanud laiali jagada. :)
Kasutaja avatar
vipcity
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 145
Liitunud: T Juun 16, 2009 22:27
Asukoht: End of the Land/Viimsi

Postitus Postitas vipcity »

siis võib varsti oma töökoja teha :)
Land Rover Discovery 2 (2003) - "Muhv" - ristsed saadud Suveretkel 2009 Sirgalas
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ma paaris kohas opereerin ka selle bisnessiga, aga sinna kanti Landroverlased eriti ei satu. Viljandimaal, Mustlas ja Otepääl. Otepääl oleme Autoasi nime all, ja Mustlas lihtsalt OÜ Karter. Koduleht on nii sajandivanune, et lihtsalt häbi seda üles panna, aga ei jaga ise seda IT värki ka nii hästi, et ümber teha.
See on Mustlas: http://pilt.delfi.ee/album/15651/
Ja siis Otekal: http://pilt.delfi.ee/album/30255/
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”