Settepott?

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
mcsokk
Unistan offroadist!
Postitusi: 62
Liitunud: R Dets 19, 2008 08:19
Asukoht: viljandi

Settepott?

Postitus Postitas mcsokk »

Tere.Tahtsin küsida kas seda settepoti on ka võuimalik kuidagi tervelt ka sealt kätte saada nimelt voolikud lähevad plastist põlvedega poti sisse ja alumiinium ise oksudeerunud.Mõtlesin et hooldaks seda,punni sain eluga kätte aga august ei tulnud esimese hooga midagi,peale traadiga sorkimist hakkas diislit,vett ja valget puru (ilmselt parafin)tulema.Kas seal ka mingi filter sees ja kui näeks mingit pilti asjast oleks hea.Kas keegi on sellega madistanud või tuleks ültse küljest minema visata?
Discovery 300Tdi 98 manual
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

1.võib ju proovida, aga kahtlane (tervelt kätte), kopsik käib mingi valemiga eraldi ära (vist oli polt keskel).
2. minul sõela ei olnud, ole.
Korgi tervelt jättesaamine on juba kõva sõna.
Raud on tore.
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Settefiltrer käib ära (oli vist) 10 võtmega filtri peal oleva keskmise poldi lahtikeeramisega. Sees ei ole seal mingit filtrit, lihtsalt tühi pott. Sellest ka nimi - settefilter (vesi ja muu sodi peaks teoorias põhja settima. Ja praktikas settib ka).
Praeguse ilmaga ei pruugi alumise punni lahtikeeramine mingit effekti anda - põhja settinud vesi võib lihtsalt olla ära külmunud (isiklik kogemus, siinkohal muuseas ka tänud Pirxile abi eest).

Pott käib ise üsna lihtsalt lahti - keera polt lahti ja loksuta poti alumine osa maha. Ülemine osa jääb koos torude jms raami külge. Teed poti puhtaks ja paned tagasi. Tagasi panemisel tuleb jälgida, et tihend ilusti oma kohale tagasi läheb. Muud tarkust nagu polegi.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
mcsokk
Unistan offroadist!
Postitusi: 62
Liitunud: R Dets 19, 2008 08:19
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas mcsokk »

Nii et settepoti alumist kopsikut hoiab kinni kaane peal asuv polt?(mina üritasin keerata seda alumist osa)
Discovery 300Tdi 98 manual
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Just nii.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
retne
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 19
Liitunud: P Juun 24, 2007 19:38
Asukoht: enamasti Tallinn

Jaa-jaa

Postitus Postitas retne »

Õigust räägitakse Sulle siin. Küll natuke tagantjärele tarkusena, aga seda alumist punni ei soovitata üldse torkida - on plastist (vähemalt minu 1992'l) ja läheb väga hästi katki.

Pikk polt läheb läbi terve püti ja hoiab alumist poolt kinni. Mul oli see filter tervikuna üle värvitud ja korduvalt ja vihaga, aga peale poldi väljakeeramist läks ettenähtud kohast pooleks ikka väga lihtsalt. Eriti lahe oli muidugi see, et suvel 30-kraadise soojaga pea hästi ei töötanud ja sooritasin seda poti avamise vägitegu ujumismaskeeringus. Selili. Poti all. Ja pott oli diislit ja muud huvitavat täis. Pärast oli mitu päeva hirmus tegu - ei saand poes käia. Saaremaa tõsised naised ju jõledalt armastavad diisli järele leh... lõhnavaid mehi. :| tahtsivad kõikse aeg prügikastide taha varju ära lohistada. :O

Peale sooritust käi paari päeva tagant alla piilumas ka - et ei lekiks.
mcsokk
Unistan offroadist!
Postitusi: 62
Liitunud: R Dets 19, 2008 08:19
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas mcsokk »

Selge tänud kõigile,eks ma siis katsetan kui aega saan!
Discovery 300Tdi 98 manual
stihl
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 11
Liitunud: K Nov 04, 2009 13:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas stihl »

Veel üks alternatiivne versioon settepotiga katsetamiseks:

1. Kougid ta raami küljest kuidagi lahti; poldid lähevad vblla puruks, aga pole hullu, pärast puurid vlja ja keermestad üle
...või paned üldse uue raami (nagu mina tegin)

Pilt

2. Mul ei olnud sisse- ja väljatulev toru plastist, ainult plastkate oli peal; seega, sai pisut tuld antud ja kõik tulid suht kergelt lahti:

Pilt

See ülemine keskmine polt, mis alumist kopsikut kinni hoidis oli 7/16 võtmega.
Ja, tõsi, see kõige alumine veepunn oli nii kinni kasvanud, et sulas ainult tule abil välja.
Teoreetiliselt võid sinna poldipoest ka uue osta, keere oli vist 1/4 UNC, kui LR osade müüjatel kohe laost võtta pole.

Alumiiniumosad viid Klaaskuuliga Pritsivale Mehele puhastada; tagasi saad midagi taolist:

Pilt

(mul oli kola korraga rohkem)

Terasosadega (poldid, pimedad jne jooksed lbi kasvõi Volta tuuningust, nad tunnevad seal asja ja oskavad polte ilusaks teha...
(galvaanika, noh)

Paned ta osadest uuesti kokku (uus tihend, igaks juhuks!); vrvid äta uuesti ka kaitsepleki ja kinnitad raami külge tagasi:

Pilt

Paned külge ka kütusetorud:

Pilt

...unustamata uuendamast ka kütusetorustiku kinnitusi jne.

Nüüd paned käima ja vaatad, kas lekib.

Edu!
ermo
Unistan offroadist!
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 31, 2007 00:34
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas ermo »

96 aasta disko ja ei leidnud settepotti kusagilt. Ideid kas on kohustuslik varustus või on võimalik et antud asja polegi?
Why get a car when you can get a Land Rover
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

ermo kirjutas:96 aasta disko ja ei leidnud settepotti kusagilt. Ideid kas on kohustuslik varustus või on võimalik et antud asja polegi?
Raami siseküljel, paremal, tagasilla kohal?
Raud on tore.
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Kui ma õieti mäletan siis mingitel versioonidel on settepott lisavarustuse nimekirjas.
Aga ma või eksida. Landy?
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LoJack kirjutas:Kui ma õieti mäletan siis mingitel versioonidel on settepott lisavarustuse nimekirjas.
Aga ma või eksida. Landy?
Pole sellest varem kuulnud. Hr. Utkin on selles osas minust targem.
Võimalik, et mõni eelmine omanik on selle, kui "tülika vidina" vahelt koondanud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Separaatoreid pakuti lisa raha eest.
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Sorry jah, ajasin sassi.
Discodel peaks see kõigil peal olema.
300TDi Defekatel aga ainult "rest of the world spec" masinatel, ehk siis masinatel mis ehitati müügiks väljaspoole Euroopat. Vähemalt niimoodi väidetakse Emamaa foorumites. Minu Defekal on see igatahes tehasest peal. Rebaseonu aga pani oma 90-le selle enne Aafrika reisi lisaks peale. Tal olid kusagil selle kohta vanasti pildid ka, nüüd enam ei leia, ta on asju ümber korraldanud.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
ermo
Unistan offroadist!
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 31, 2007 00:34
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas ermo »

Pool liitrit pruuni paradiislit enne kui korraliku lõhna ja värviga kütus ilmus. Kork tuli kenasti näpuvahel lahti ja ei ilmutanud väsimise märke.
Why get a car when you can get a Land Rover
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”