Mootor puterdab !

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Mootor puterdab !

Postitus Postitas RaikoJ »

Häid pühi kõigepealt !

Seekordne jõulukuu on olnud eriti meeldiv, kõigepealt viisid päkapikud autost minema vargamutri võtme ja täna "jõululaupäeval" otsustas muidu igati truu disco hakata tõrkuma ja seda täiesti tühja koha pealt, keset linna ja ühtlase sõidu pealt. Anomaalia seisneb siis selles, et auto viib sihtpunkti, kuid vaevaliselt. Mootor töötab u 10 sekundit täiesti ideaalselt, siis järsku laseb pöörded 0 ja 500 vahele, hakates siis räigelt lonkama. See kõik möödub u 10-15 sekundi möödudes, siis jälle käib u 10 sekundit ja kõik kordub taas. niimoodi ma temaga ka linnast koju sõitsin. Aegajalt sureb välja, kuid käivitub täiesti veatult, aga jääb puterdama 15 sekundiks, siis jälle 10 sek käib hästi. Pole varem sellist anomaaliat kohanud. Autoks 1998a 300tdi mootoriga D1, Eeldan, et keegi paljudest 300tdi mootori kasutajatest on kokku puutunud sellise asjaga, seega tänan ette kõiki, kes vaevuvad abistama nõu ja ehk ka jõuga, kui vaja peaks minema.

Raiko.
jann
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 42
Liitunud: P Veebr 03, 2008 12:28
Asukoht: Saue

Postitus Postitas jann »

Tere .
Mul oli sama asi mõned päevad tagasi ja põhjus oli selles, et kütuse torustik ning settepott oli umbes ehk siis jää kork oli ees.
Tühikäigul töötas normaalselt , pöördeid lisades hakkas puterdama. Võtsin settepoti lahti-jääd ja emulsiooni täis.
Puhastasin ära , panin mootori käima - ikka puterdas. Seejärel soojendasin fööniga paagist settepotti minevat kütosetoru ning asi korras.
Pärast võtsin veelkord settepoti lahti ja oligi torust tulnud lisa vee ja diisli emulsiooni. Puhastasin settepoti ära ja nüüd kõik töötab
laitmatult. Vahetasin ka kütusefiltri. Autoks on küll Defender , kuid mootor sama mis sinu Diskol. Ma ei tea ainult kas Discol settepott on
või ei.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Jann viitas õigele asjale. Külmadega tuleks hakata viga just tagumisest settepotist otsima asuda.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Ise ma olen suht värske omanik ja külmade ilmade tõttu pole autoga väga tutvuda saanud. seda kas tal settepott kuskil on, seda ma homme kohe vaataks, kui ma teaks, kust seda otsida ?!
Viimati muutis RaikoJ, E Dets 24, 2012 21:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

landy kirjutas:Jann viitas õigele asjale. Külmadega tuleks hakata viga just tagumisest settepotist otsima asuda.
ma kujutan ette, et see pott asub kuskil mugavas kohas, mille lammutamist külmaga lumehanges on meeldiv teostada.
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Omalgi juhtunud…
Settepott on (vähemalt Defenderil) tankimiskorgi poolse tagumises rattakoopas ilusti näha. Raami küljes.
Samas pole kindel kas Diskol see üldse küljes on...
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Lahtivõtmisel ole ettevaatlik, et kinnituspolti ära ei lõhu, eriti kui üsna roostes paistab olema.
http://www.landroverclub.ee/foorum/view ... =settepott
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

üritan poti puhastamise nädala lõpus ette võtta, ehk selleks ajaks on kütusefilter ka hangitud, teeks selle liini ilusti puhtaks/korda. oskab keegi öelda, kus D1-l kütusefilter muidu asub ?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Käisin lohistasin end selili auto all, kuid mingisugust anumat/potti küll ei märganud, ehk siis 98a Discol seda pole ?? Leidsin mootoriruumist kütusefiltri, ju siis on see kinni. loodan et leian kiiresti kuskilt filtri, siis saab sammukese liikumisele ehk lähemale.
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Nüüdseks olen jõudnud ka mootoriruumis askeldada. Kütusefiltril keerasin lahti alumise korgi, kust nirises välja ilusti kütust, peaks olema normaalne nähtus ? Samas pumbates käsitsi kütust üles ei juhtu midagi, mootoriga käiates veab lõpuks ennast käima umbes paariks minutiks. Kui minul tagumist settepotti pole, siis hakkab vägisi tunduma, et probleemne klimp on paagis, mis iseenesest on suht reaalne ?! Ei tea, kas peaks minema fööniga paaki sulatama.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Sepraator tasub sellisle juhul ise vahele panna/tellida. Kindel koht kuhu vesi ja soga peatuma jääb.
Kui huvi, või hinna saata.

Sul muidu elektrilise või mehhaanilis pumbaga versioon?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
junior
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 38
Liitunud: N Dets 10, 2009 08:35
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas junior »

Vaheta filter ära ja hakkab tööle. Omal oli sama jama kuu tagasi, läks uus filter ja sai liikuma. Eile hakkas aga sama jama kuna Tartus oli -17, kas tõesti Lukoili küte hakkab juba sellise külmaga hanguma? Kuna pühade ajal pole uut filtrit võtta siis tõin filtri tuppa sooja ehk hakkab uuesti läbi laskma. Muidugi ei ole ma ammu settepotti puhastanud, ka seal võib saasta olla.
Jüri Tel. 5247120
DISCOVERY I 300Tdi
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Ma täitsa plaanisin hakata filtrit maha võtma aga otsustasin ikkagi veel uurida settepoti kohta, sest lift pump`i pumbates ei läinud ta raskeks, seega ei saanud ta kütet kätte, kuid filter asub peale pumpa. Ronisin uuesti alla ja lõpuks ma selle settepoti leidsin. Asub ta minu autol põhimõtteliselt tagasilla peal ja seespool raami, raskesti märgatav. Alumine kork on puruks keeratud, seega kindlasti ka pealmine poldipea on peetis, loobusin täna selle surkimisest. Andsin fööniga talle kõvasti kuuma, keerasin võtit ja auto töötab ilusti, prooviringki tehtud. Nüüd üritan leida kanaliga koha, et selle settepotiga tegeleda. Eriti nõme on see, et nüüd on tekkinud 35-50 km/h mingi räige vibra, täitsa haige värk.

Siinkohal tänan veelkord kõiki abiks olijaid !!!
Kasutaja avatar
junior
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 38
Liitunud: N Dets 10, 2009 08:35
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas junior »

Kui käsipump ei pumpa, lase mootorit natuke ringi, pumba nukk on vale koha peale jäänud.
Jüri Tel. 5247120
DISCOVERY I 300Tdi
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”