Armatuuri valgustus

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Armatuuri valgustus

Postitus Postitas RaikoJ »

kahjuks või õnneks ei lase antud isend üldse rahulikult elada. Hommikul sõites kustus ära armatuuri valgustus koos parempoolsete gabariitidega. Ei muretsenud väga, sest kaitsmeid ikka põleb läbi, kuid njah. Võtsin testri, käisin läbi kõik kaitsmed, mis rooli all olevast pesast leidsin, kõik terved. Kas tal on veel mõniongaid kohti kaitsmetega või suri ära Inglastele kohaselt mõni juhtplokk ?
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Samuti on terved kapoti all asuvad kaitsmed, vähemalt need, mis ma leidsin.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Aitäh landy! Selle infoga ma tutvusin kohe hommikul, kuid midagi tarka peale positsioonide ma ei saanud. Kaitsmed on käidud läbi mitu korda, endiselt on nad kõik terved :) . Ometigi peaks olema kuskil releeplokk ka või on releed mööda autot laiali, oskab keegi öelda ? Igatahes on nüüd vaja asist skeemi või loota kellegi varasemale ebaõnnele sama asjaga, kes jagaks lahendust minuga.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Äkki on mõni oluline massiühendus katkenud või ära oksüdeerunud?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Kõik on võimalik. Sellist kohta muidugi mina ei oska kuskilt otsida. Leidsin ka infot, et suunatule/tulede kang võib tõrkuda. oskab keegi öelda, kas kangi demonteerimiseks peab rooli maha võtma ?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Oled sa gabariidi tule pesas voolu mõõtnud. Kas kadus vaid eest või ka tagant?
Äkki lihtsalt pirn põles samaaegsselt läbi.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Kadunud on vool nii esimesest, kui ka tagumisest gabariidist. Kindlasti on neil seos ka armatuuri valgustusega, ühine kaitse/relee.
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

Üldjuhul jooksevad pooled lahku kaitsmeplokis, st. katkestust (esialgu) lülitist ja releedest otsida ei tasu. Suure tõenäosusega peitub jama kaitsmeploki piirkonnas (kaitsmeplokist kuni kimpude lahknemiseni ette-taha), mõni pistik nt. Vasakpoolse rooliga autodel on el. süsteemis teatud jaburused, mis saavad selgemaks, arvestades auto konstrueerimist parempoolse rooli jaoks. Kindlasti ei saa välistada ka mingeid omaloomingulisi ühendusi, mis on ajaga ära mädanenud.
Raud on tore.
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Ma päris palju tuhnisin armatuuri all ringi, seal tundub olema kõik küllaltki viisakas, samas kõik on võimalik. Netis päevake tuhnimist viis selleni, et sellise murega kodanikke on päris palju, kuid ühtset lahendust sellele kahjuks pole. Inimestel kaob ära koos armatuuri valgustusega erinevaid asju, kellel pidurituled, kellel tagumised gabariidid, kellel esimesed jne ja seda kõike olenemata aastaarvust. Ma ise üritan imedepõllul proovida lüliti vahetust, sest minu autol on kogu see hoobade majandus rooli ümber , nagu ka enamus detaile, mida varem on puututud, stiilis "zaj idjot pojdjot" ehk siis keegi on varem seal midagi näppinud ja vägagi ebakorrektselt kokku ladunud. Õnneks on tänaseks saanud auto hulgaliselt korreksust juurde erinevate detailide, ühenduste ja muude asjade korrastamise näol, kuid nöögib ta mind ikkagi ülekohtuselt ma leian :(
2002 LR Discovery Td5
Kasutaja avatar
duud
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1023
Liitunud: N Veebr 24, 2011 16:32
Asukoht: Tallinn, Hiiu, Garaaz 55510064
Kontakt:

Postitus Postitas duud »

otsisin omal ka seda viga kaua ja sai ka üks elektrik kallale lastud, tulemust null...ma oopis panin sinna kena lediriba sisse...kus on tavapirnud valgustuseks ja asi hakkas tööle eri ägedalt. vaatasin teisest samasugusest discost, et kas on heledam või koledam- selgus et valgus pehmem ja isegi natuke ilusam, öösel ei hakka silma närima ka.
oomipood on abiks....aega võttis see asi kokku, koos oomipoes käimise ja liimi kuivamisega, 2tunnikest ja probleem lahedatud. :P
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Teemväline mõttearendus liigutatud:
http://www.landroverclub.ee/foorum/view ... highlight=
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
RaikoJ
Unistan offroadist!
Postitusi: 64
Liitunud: R Nov 02, 2012 12:51
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas RaikoJ »

Tänaseks on probleem juba pikemat aega tegelikult lahendatud. Põhjuseks oli halb ebaõnn, mis kajastus mitmes probleemis ühes juhtumis. Lühidalt: peale absoluutselt kõikide valgusallikate vahetust salongis nupud, kangid, hoovad, sai korraliku tarbimise tõttu kannatada tulede lüliti. levinud juhtum, kus põleb maha hoova juht kontakt. Märjad ilmad tegid samal ajal tööd kehvade tihenditega tagumise tule pesaga. Kuna vooluring puudus, ei reageerinud ka kaitse lühisele. Lõpuks jõudsin Inseneeri juurde, kes läks kangi otsima, mina samal ajal puhastasin olemasoleva kangi kontakte. Inseneer ilmus vaatevälja uue kangiga ja mina igaks juhuks viskasin vana külge, mille tulemusena reageeris tulede regulaator ja häiret andis "bling" armatuuri all ja tekkis vaikus. Paigaldasime uue kangi, ei midagi. Inseneer ajas eluvaimu enda testrile sisse ja tuvastas katkise kaitse....täitsa reaalne. uus kaitse kestis viivukese, siis juba oli selge, et probleem on tekkinud kahte kohta, lüliti kontakt ja midagi veel. Õnneks see midagi veel reetis ennast ise ja selleks oli tagumise tule pistik. Sai seegi vahetatud ja nüüdseks kõik korras.
Ma ei imesta, et Inglased ise sõidavad lahendamata elektri probleemidega, sest kui ühes ahelas on mitu viga, siis tuvastamiseks peab olema ikka õnne ka.

Tänud kõikidele abiks olijatele.
2002 LR Discovery Td5
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”