Pidurid.

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Pidurid.

Postitus Postitas Raigo R »

Tekkis probleem tagumiste piduritega.Ylevaatuspinktis näitas 24% effektiivsust. Ma ei saa enam aru,mis viga-kettad on norm paksusega,kolvid liiguvad,tihendid peavad,silla kyljes regulaatorit ei ole.Kas ABS vigurdab voi mis veel voib olla.On kellegil ideid?
3xRRC
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Kas stendis tagumised rattad blokeerusid?
Üldjuhul on Disco 1-del ABS välja lülitatud(kaitse väljas). Kui ei, siis ABS-i tuli kustub ja ABS lülitub tööle, kui kiirus on üle 7km/h. ABS pole mul seni probleeme põhjustanud.
Minul on jäänud mulje, et pidurite kontrollist läbimine sõltub väga kontrollija isikust! Stendi näidud sõltuvad väga auto rehvide ja stendi trumlite kulumisastmest. Seega piduristend on suhteliselt äraarvamatu asi!
Mida 24% tähendab? Kas auto pidurdusteekond on 24% pikem, kui tagumised pidurid ei tööta? Käsipidur peab ju ka veel 15% olema!
Ma ei otsi kunagi tutvuse kaudu ülevaatust, aga ülevaatusele minnes panen alla olemasolevad väikseima diameetriga rehvid.
LR Discovery I 83kW manuaal
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Rattad ei blokeerunud,aga kolvid panen uued,eks siis näe mis tulemus tuleb.Selge on,et ylevaatajad on kovad kiunujad,vaid uus auto oleks nagu aksepteeritav.Mul on tehtud 8cm vedrutostetja 3cm kere.Vedrutoste on nende jaoks suur ymberehitus,pidi lausa ark-iga konsulteerima.
3xRRC
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Kolvide vahetus tõenäoliselt ei aita, kui nad liiguvad. Tagumiste pidurite probleemiks on klotside kulumine ühelt poolelt - st töötab üks pool, teine hoiab ainult vastu.
LR Discovery I 83kW manuaal
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Klotsid on tutikad.Voimalik,et kusagil on piduritoru äkki väga lapikuks deformeerunud voi siis mingi ohumull seikleb kuskil.
3xRRC
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Tutikad peava sitemini. Kuna pole veel kettarante omaks võtnud. Kui pinnad 1:1 le kokku kulunud....
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
Kasutaja avatar
sokk
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 30
Liitunud: R Mai 25, 2007 04:03
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid.

Postitus Postitas sokk »

Raigo R kirjutas:silla kyljes regulaatorit ei ole
Valgustage mind, kas silla küljes on ka eraldi regulaator? Mootoriruumis peaks küll regulaator olema (Brake Pressure Regulating Valve, vmt..), ehk see jukerdab? :roll:
Disco 300tdi AT
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Vaakumvoimendi all on kyll vidin,mis teoorias peaks sulgema voolu piduritorusse,mis on mingil pohjusel katki,pooleks,laseb läbi voi suur läbijooks.Ta ei peaks töötama siis,kui koik korras. Silla kyljes olev regulaator töötab siis,kui auto mass suureneb.Yldiselt on see eemaldatud paljudel autodel.
3xRRC
Sallj
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Aug 23, 2014 09:21
Asukoht: Räpina

Klotsimure

Postitus Postitas Sallj »

Tere
Probleem siis järgmine
Taga piduri välimine klots vajub alla vastu trumlit ja on trumli peale juba päris korraliku vao sisse kulutand.
Mis võib olla põhjus, kuidas seda viga kõrvaldada.
Soovitusi, kogemusi, ideid?
Kasutaja avatar
duud
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1023
Liitunud: N Veebr 24, 2011 16:32
Asukoht: Tallinn, Hiiu, Garaaz 55510064
Kontakt:

Postitus Postitas duud »

valed klotsid. klotsid vajuvad liiga sügavale sisse supporti. aitab see kui keevitad mõne täpi, pärast lihvid kenaks, klotsile juurde otstesse.
Sallj
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: L Aug 23, 2014 09:21
Asukoht: Räpina

Postitus Postitas Sallj »

Tänud
Sain isegi sellest lõpuks aru kui lahti võtsin ja klotse lähemalt vaatama ja võrdelma hakkasin.
anttil
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 86
Liitunud: R Juul 05, 2013 20:47
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas anttil »

Mul sama häda. Omaarust hoidsin hullult raha kokku ja ostsin odavad klotsid. Ilma kanduriaukudeta. Nüüd on samamoodi tagumisel rummul sooned sees ja ilmselt tuleb ka uued klotsid osta. Klotsid toetuvad supordi peal olevale 2x6 ( vist) poldile, mis ei lase teda alla kukkuda. Paljudel sadulatel on aasad puruks pekstud - sain ka ise ühega hakkama. Ja ostsin imedepõllult uue. Aga noh, lollid õpivad targad teavad ju isegi.
:roll:
Kui vananeda, siis teha seda stiilselt. Land Roveriga.
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”