300tdi streigib.

Kui on mured 1989-1998a. toodetud Discovery-ga

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
kuplja
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Apr 28, 2016 10:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

300tdi streigib.

Postitus Postitas kuplja »

Disco 1, manuaal ja 83kw meh pumbaga.
Asi hakkas pihta paar nädalat tagasi. Läksin poodi, olin 5min poes ja tagasitulles tahtis auto korduvalt starterit saada. Paar päeva hiljem suri korra ka kohapeal töötades välja. Muidu koguaeg esimese matsu pill. Üks hommik sain mõne kilomeetri sõita ja oli jõud kadunud, kuidagi tühikäigul toimis ainult mootor. Ostsin uue kütusefiltri, tegin settepaagi tühjaks, panin uued pihusti tagasivoolu voolikud, aga isegi mitu km köie otsas lohistamist ei aidanud. Sain aru, et kütus ei jõua mootorini. Tellisin uue etteande pumba (delphi) ja väljasuretus klapi (ka eelnev klapp plõksis ilusti aga igaksjuhuks võtsin). Sain auto käima ja päeva sõita. Käima läks ta ainult täku juhtnetega, kuigi akus oli 12,2v sees veel. Järgmine päev otsustas ta siis, et hakkab uuesti nöökima (käima läks jälle ainult täkujuhtmetega ja nagu eelnev kord, siis kohe paugust), jõud kadunud ja tühikäigul vaevaliselt töötab kuniks täitsa ära suri jälle. Võtsin etteande pumba vooliku lahti ja kontrollisin kas vaakum tekib, tekkis. Väljasuretus klapp plõksub kenasti. Välistamaks ka kütusetrassi ummistust panin kapotialla kanistri ja sain tööle auto, kuid väga vaevaliselt toimis. Nüüd mõistus otsas, tahaks talvises metsas kulgeda, aga pill nöögib. Täna ära tulles märkasin pihusti toru kinni keerates, et pihusti liikus, on see normaalne? Olgu siis öeldud, et esialgu prooviks kaasfoorumlaste abiga hakkama saada.

Ette tänades,
Tenel.
Landrover Discovery 1

Ringraja BMW-de rent.
fb.com/ttacademy1
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Re: 300tdi streigib.

Postitus Postitas Tubiniit »

Auto mootori toite ja süütesüsteemis ei tohi midagi loksuda. Võimalik, et toitesüsteemi pääseb õhku.
Samas oli minu Discol samasugused probleemid mõned aastad tagasi, kui külm ootamatult saabus ning tanklates oli suvine diisel - väitsid küll, et hangumispunkt on miinus 15C, aga probleemid tekkisid juba -11..12C juures.
LR Discovery I 83kW manuaal
kuplja
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Apr 28, 2016 10:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: 300tdi streigib.

Postitus Postitas kuplja »

Tubiniit kirjutas:Auto mootori toite ja süütesüsteemis ei tohi midagi loksuda. Võimalik, et toitesüsteemi pääseb õhku.
Samas oli minu Discol samasugused probleemid mõned aastad tagasi, kui külm ootamatult saabus ning tanklates oli suvine diisel - väitsid küll, et hangumispunkt on miinus 15C, aga probleemid tekkisid juba -11..12C juures.
Korra tekkis endal ka mõte, et diisel külmunud, aga eile võtsin tagant paagi lahti pealt ja täitsa vedel teine. Lisaks teine auto sõidab samast kohast pärit diisliga.

T.
Landrover Discovery 1

Ringraja BMW-de rent.
fb.com/ttacademy1
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 300tdi streigib.

Postitus Postitas Jopinto »

Proovi teist akut
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
kuplja
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: N Apr 28, 2016 10:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: 300tdi streigib.

Postitus Postitas kuplja »

Pill korras. Uus etteande pump lahendas probleemi.
Landrover Discovery 1

Ringraja BMW-de rent.
fb.com/ttacademy1
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery I”