defeka istmete set-up

Kui on mured 30.04.1948-29.01.2016 a. toodetud 90, 110, 127, 130, Defender (L316) või Series autoga

Moderaatorid: inseneer, landy

LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Postitus Postitas LR90 »

Rein kirjutas:Selline asi siis ka veel, et kui külgsuunas istuvad reisjad on(oli) kiirus piiratud.
lr90 tehpassis selline piirang puudub.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ma ei tea, kas see kirjas on kusagil ja mis tänaseks sellest piirangust saanud on, aga 90 ndate keskel, kui endale Defekat uurisin, siis uue auto müüja ütles, et kui külgsuunas istuvad reisijad, siis tohib sõita, kas 70 või 50 km/h.
LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Postitus Postitas LR90 »

Rein kirjutas:Ma ei tea, kas see kirjas on kusagil ja mis tänaseks sellest piirangust saanud on, aga 90 ndate keskel, kui endale Defekat uurisin, siis uue auto müüja ütles, et kui külgsuunas istuvad reisijad, siis tohib sõita, kas 70 või 50 km/h.
see kehtis busside kohta ( UAZ ), millel olid taga küljega istmed.
Omal oli Galloper, millel taga õiget pidi istmed siis ülevaatusel hakati
ka algul nõudma piirangut ( 60kmh), aga siis leiti et sõiduautole see
mõju.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

100% ASC automüüja ütles, et kui on reisijad peal, siis paha paha. Siis ostsingi mahtuniversaali.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Külgsuunaliste istmete puhul seatud ARK poolsed piirangud N1 ja N1G sõidukitele olid ebaseaduslikud. Pikemalt sellest kirjutataud:
http://www.landroverclub.ee/foorum/viewforum.php?f=31
Viimati muutis landy, N Jaan 08, 2009 17:15, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Lauri
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 95
Liitunud: T Juul 05, 2005 09:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lauri »

Olid jah ajad, kus meie maalapil mingid omapärased reeglid kehtisid, millele mujalt maailmast sarnast ei leidunud ja tagantjärgi ei olegi vist teada, kes ja kust august need välja võttis.
Praeguseks on ajad muutunud ja isegi ARK on alustanud Euroliidu seadustele allumist - külgsuunalised istmed on lubatud autodel, millel nad tehases sellisena külge ehitati ja turvavöösid nõutakse kah vastavalt auto ehitusaastal kehtinud normidele. Kiirusepiirangute seadmist ametnike suva järgi ei peeta enam samuti heaks tooniks.

Kodanikud, keda erinevate piirangutega ahistatakse, peaksid läbi lugema vastava teema (http://www.landroverclub.ee/foorum/viewforum.php?f=31) ja enda õigused jalule seadma.
Valge Defender110 e. Rahvamaja
LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Postitus Postitas LR90 »

Rein kirjutas:100% ASC automüüja ütles, et kui on reisijad peal, siis paha paha. Siis ostsingi mahtuniversaali.
Rein, ma ei tea mida "naised saunas" rääkisid, ma kirjutasin
seda, mida mulle TÜV-s öeldi.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Selle aja seadused olid siis sellised, hea kui see praeguseks on ära muudetud. Sel ajal jäi aga Defekas mul ostmata, kuna oli külgsuunas istuvate reisijate veol kiirus piiratud. Automüüja pole naine saunas :wink: Mina ei kirjutasin seda, millega mind automüüja hoiatas, et kui on tarvis sõitutada kuut inimest, siis 5 kohta on näoga sõidusuunas ja kui taha kuuti on pandud keegi istuma küljega, siis tuleb sõita aeglasemalt. Kui politsei kinnipeab ja on mõõtnud sedasi kiiruseks 90 km/h siis saab karistada. LR, tsekka Landy viidatud lingile. :roll:
Kasutaja avatar
Valge Hiir
Fire Control
Fire Control
Postitusi: 704
Liitunud: E Okt 24, 2005 09:10
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

Rein kirjutas:Selle aja seadused olid siis sellised, hea kui see praeguseks on ära muudetud.
Selline oli ARK'i tolle hetke tõlgendus seadusest.
Minul oli tol hetkel LC 60 ja LC 80 kus ka taga külgsuunas istmed. Passis olid kõi istmed sees ja ei mingit kiiruspiirangu märget.
Oi-jah, olid ajad kui ARK'il ja ARK'il oli vahe. St. kui oli "sõbralik" ametnik sai sellised asjad ilusti rahuliku vestluse tulemusena korda.
Ametlikul automüüjal ilmselt ei olnud mõeldav sellises mahus "erandeid" välja vestelde.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Land Rover Series I 107 '55 "RUDY" + Bantam T3 '54
Land Rover 110 FC '67 "Fire Control"
Land Rover Series III 109 '81 "Röve Rover"+ GMC M101
Land Rover 110 V8 '84 "Sotilaspoliisi" + 2xGAZ 704
Pilt
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Rein kirjutas:Selle aja seadused olid siis sellised,
Sedused ja määrused ei ole selles osas muutunud! Lihtsalt ARK tõgendas neid oma suva järgi ja iga kontor isemoodi. Tgeu tavalise ARK suhtumisega- min olen jumal ja sina könn(tavakodanik) ära kobise.

Nende külgistmetega oli igasusgu tsirkust küll ei pandud neid üldse passi kirja, küll pandi erinevat epiirangutega, küll süüdistai inimesi ebasaduslikes ümberehitustes. Oli ka juhtum, kus üldse keelduti sõiduautona arvele võtmast (taga mõlemad istmeread pikisuunas).

ASC, kui BMW müügikontor ei olnud just ka kõige tervam pliits karbis. LR müük polnud neile mitte privileeg, vaid pigem tülikas lisakohustus.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
tyybel
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 187
Liitunud: N Mär 27, 2008 12:18
Asukoht: Tallinn Pirita/mõnikord ka Viljandi

Postitus Postitas tyybel »

Natuke teine teema - kas keegi on TEISE rea istmetega ka mingit ratsi teinud. Minu omal on teise rea pingid sihukesed kökatsid, et naine juba keeldub metsaautosse istumast. Ilgelt kõrge ja mitte just kõige mõnusam. Millegipärast ei taha nad ka korralikult kinni püsida, mis omakorda ka veel ohtlik on.
"olematu auto" +372 5074010
Pilt
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused- Päris Defender ja Series”