Disco 3 kompressor

Kui on muresid 2004-2010 Discovery 3 -ga või 2010-2016 a. Discovery 4 -ga (L319)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
Tonu@disco3
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 2
Liitunud: K Juul 02, 2008 08:06
Asukoht: Tallinn

Disco 3 kompressor

Postitus Postitas Tonu@disco3 »

Kas kellelgi on ette tulnud vedrustuse kompressori jama. Mul kuu peale ostmist (küll mitte tutikas vaid 2006) hakkas kompuuter vestlema teemadel "suspension fault", "vehicle raising slowly" ja "vehicle will rise whan cooled down" ja siis ühel päeval andis lõpuks täitsa otsad ja läks garantii korras vahetusse. Inchape'st öeldi et massiline probleem ei ole ja et 2-3 tk. on neid aastas läinud. On see ikka tõesti nii või peab ühe varuks soetama...:)
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Seal oli väljalaske klapi viga.See jäi lahti ja kompressor töötas rohkem kui vaja.
W
draiwer
Unistan offroadist!
Postitusi: 63
Liitunud: R Mai 20, 2011 16:39

Postitus Postitas draiwer »

Nüüd siis saadaval kompu rem-komplekte ja kui vaadata ebay läbimüüki siis tundus,et usaldusväärne kaup.Enda autol 286000 ees ja hakkas kirjutama veaks,et ainult norm kõrgus.Tellisin siis selle komplekti ja täna vahetasin ise ära.Filtri graanolid olid üsna kivitükiks läinud ja imestasin,et üldse sealt õhk läbi käis.Kolb käis ka silindris üsna lõdvalt aga uute rõngastega asi kohe muutus.Aega läks kolm tundi ja tuli ühele 8mm-sele voolikule teha kiirliides.....kui keegi seda ise tegema hakkab siis soovitan selle toru pooleks lõigata ja panna vahele kiirliidese sest seda voolikut elusalt ühendusest kätte ei pruugi saada....võibolla pole mõeldudki avamiseks ja tagasi ühendamiseks.Igatahes peale remonti lõi surve üles hetkega.Ennem ikka võttis tohutult aega.Ilmnes aga uus probleem,nimelt lekib vist õhupaak raami poolsest äärest.Järgmisena katkun selle maha,on vist auk sisse ussitanud.Kui vaadata nii,et uus kompu koos paigaldamisega maksab 1000euri siis praegu sain 100ga hakkama+oma töö ja kui kompu elektrimootor peab vastu siis usun,et niikaua kui mina seda autot veel kasutan, sellega probleeme ei teki.Niipalju veel,et kinnituse plekitükid,need mis raami küljes ja kuhu keeratakse poldid,need võivad minna puruks lahti keeramisel seega tasub endale kohe varuda ennem töö tegemist.Neid on kolm tükki ja maksavad 10euri kokku.Töö õpetus kah siis https://www.youtube.com/watch?v=zlr0bzLvG-o
Kasutaja avatar
imedepõld
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 857
Liitunud: K Juun 05, 2013 20:40
Asukoht: Harjumaa, Rae vald
Kontakt:

Postitus Postitas imedepõld »

draiwer kirjutas:Kui vaadata nii,et uus kompu koos paigaldamisega maksab 1000euri siis praegu sain 100ga hakkama+oma töö ja kui kompu elektrimootor peab vastu siis usun,et niikaua kui mina seda autot veel kasutan, sellega probleeme ei teki.
Alati ei pea asju 1000EUR eest esindusest hankima. Eestis on õnneks ka alernatiivseid varuosade tarnijaid, kellelt saab sama asja vähemalt 2x odavamalt kätte.
Samas ka käsitöö oskus on ka asi mis mööda külge maha ei jookse ning neile on sellised remondikomplekid väärt ajaviide..
Imedepõld Grupp
Kollektiivsed kogemused Land Roveritega aastast 1996.
Inseneri Auto OÜ
info@imedepold.ee +372 56063006 (E-R 9:00-18:00)
https://www.facebook.com/imedepold.ee

MTÜ Tehnikaspordiklubi "Imedepõld"
klubi@imdepold.ee
margussamuri
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: E Okt 13, 2014 16:13
Asukoht: türi

Postitus Postitas margussamuri »

Tere,

Juhtus sarnane asi: Disco3-l. 2006 aasta auto. Nimelt on visanud pikemat aega sellist info nagu: ,,suspension fault,, või ,,vehicle raising slowly,,. Mis kõige huvitavam, et sõidu ajal tundsin et vedrustus on kuidagi jäik, seisma jöödes oli näha et auto on alumisse positsiooni jäänud. Üles alla nuppe sõrmitsedes näitab justkui toimivat tegelikkuses aga kompressor järgi ei tule.
Eile saime kompressori kuidagi maha- täna põhjus teada- kompu elekrimootor täiesti surnud!! Koos kõigi nelja harja lisaks mingi juhtme ja muu sinna juurde kuuluvaga. Niisiis kellel pakkuda töökorras Disco kompressorile el. mootorit palun endast teada anda. Kas siin foorumis või minu mobiilil 5265335
Margus Liiv
margussamuri
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: E Okt 13, 2014 16:13
Asukoht: türi

Postitus Postitas margussamuri »

Kahjuks tuli peale kompressori elektrimootori vahetust ilmsiks teine ja tõsisem probleem -nimelt esimene parem padi laseb läbi. Tuleb hakata uut otsima.
Margus Liiv
Kasutaja avatar
imedepõld
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 857
Liitunud: K Juun 05, 2013 20:40
Asukoht: Harjumaa, Rae vald
Kontakt:

Postitus Postitas imedepõld »

Lisaks mootorile saab meilt ka kasutud või uue ühkvedru.
Imedepõld Grupp
Kollektiivsed kogemused Land Roveritega aastast 1996.
Inseneri Auto OÜ
info@imedepold.ee +372 56063006 (E-R 9:00-18:00)
https://www.facebook.com/imedepold.ee

MTÜ Tehnikaspordiklubi "Imedepõld"
klubi@imdepold.ee
margussamuri
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: E Okt 13, 2014 16:13
Asukoht: türi

Postitus Postitas margussamuri »

Tänu Imedepõllule leitud nüüd siis minu Disco 3-le sobilik RR Spordi esimene õhkpadi. Täna sai peale 2 h tööd ja asi toimib: tõstab ja langetab. Lähiajal plaan siiski vist hankida rem.komplekt filtri, kolvirõnga jm.näol, tundub et filter umbne.
Margus Liiv
draiwer
Unistan offroadist!
Postitusi: 63
Liitunud: R Mai 20, 2011 16:39

Re: Disco 3 kompressor

Postitus Postitas draiwer »

Tere.Oskab keegi kirjeldada õhkvedrustuse vigase surve sensori sümptomeid.

Tänan.
draiwer
Unistan offroadist!
Postitusi: 63
Liitunud: R Mai 20, 2011 16:39

Re: Disco 3 kompressor

Postitus Postitas draiwer »

Tere.Ilmus selline viga, et kui käivitad auto siis kompressor töötab umbes viis sekundit ja ekraan teatab, et suspension fault. Diagnoosi aparaat näitab koode C1131 ja C1A20. Kui oleks leke siis kompressor töötaks kuni ülekuumenemiseni mida see aga ei tee.Peale veakoodide kustutamist kõik kordub. Mita pakute?
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery 3 ja 4”