disco 3 avariireziimis

Kui on muresid 2004-2010 Discovery 3 -ga või 2010-2016 a. Discovery 4 -ga (L319)

Moderaatorid: inseneer, landy

kodres
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 42
Liitunud: L Sept 03, 2016 05:23
Asukoht: Viljandi

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas kodres »

landy kirjutas:
kodres kirjutas:Küsimus veel teadjatele.
Pingeregulaatorit ka kusagilt leiab?
Generaatori seest.
Ma tean jah kus vana asub :D et kus eestis uut saab :D
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas landy »

kodres kirjutas:
landy kirjutas:
kodres kirjutas:Küsimus veel teadjatele.
Pingeregulaatorit ka kusagilt leiab?
Generaatori seest.
Ma tean jah kus vana asub :D et kus eestis uut saab :D
Sellist avaruosa eraldi varuosa müüjatele ei pakuta. Pädev generaatorite remomditöökoda saab ehk aidata. Tegu on elektroonikvidinaga, mis suhtleb veel omakorda otse mootori ajuga ja ei ole nö vanakooli "asi iseneses".
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
kodres
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 42
Liitunud: L Sept 03, 2016 05:23
Asukoht: Viljandi

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas kodres »

landy kirjutas:
kodres kirjutas:
landy kirjutas: Generaatori seest.
Ma tean jah kus vana asub :D et kus eestis uut saab :D
Sellist avaruosa eraldi varuosa müüjatele ei pakuta. Pädev generaatorite remomditöökoda saab ehk aidata. Tegu on elektroonikvidinaga, mis suhtleb veel omakorda otse mootori ajuga ja ei ole nö vanakooli "asi iseneses".
Okey... kahtlustasin seda sama.. mis seal ikka.. genekas maha siis.

Tänud
moilo
Unistan offroadist!
Postitusi: 65
Liitunud: K Jaan 09, 2013 22:38

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas moilo »

Tere,
Kas mul on miskit kahe silma vahele jäänud või sa tõesti proovid vahetada geneka pingeregulaatorit enne aku korrasolekus veendumist? Sel autol peaks olema Denso genekas ja nendel saab otsa vaid dioodisild. Kõik muu on praktiliselt igavene. Aga dioodisilla rikke puhul genekas lihtsalt ei lae. Samas miski hetk olid sa aku pingeks mõõtnud 12,03 volti mida on ilma koormuseta aku kohta ilmselgelt vähe. Geneka laadimispinge aga tundus ok ju. Mis sa sest genekast torgid, vaheta see aku ära ja sõida edasi. Seda enam, et selle geneka eemaldamine just 5 minuti töö ei ole. Samas muidugi kaasneks antud tööga hulgaliselt väärtuslike tunde oma landroveri seltsis.

Lear
Range Rover Autobiography LWB 19
Range Rover Vogue 13
Range Rover Autobiography 11
Range Rover Vogue 06
Range Rover Vogue 07
Range Rover Vogue 06
Range Rover p38 99
Range Rover p38 00
kodres
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 42
Liitunud: L Sept 03, 2016 05:23
Asukoht: Viljandi

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas kodres »

ma pole veel midagi vahetanud või teinud vms..
lihtsalt proovin nagu mõtteid jagada..
Aga ma nõustuks sinuga, et aku vahetusse jne..
okey.. aga pinge mis on 14,9 ja siis 15.07 ja siis kasvab veidi veel ja langeb tagasi 14,9 peale.. on minumeelest ja mööda teadmisi natukene palju..
kui aku pinge peaks olema normaalne..12,8 ytle kui eksin..ja geneka pinge peaks olema vahemikus 13,8 kuni ehk 14,2 (oleks nagu loogiline) aku pinge pluss 1 volt või veidi peale.. aga kui on 14,8-15.01 kas seda pole natukene palju..mis ajab aju lolliks..ja aku ei saa anda rohkem pinget kui tema sees on..

aku ei anna sellist pinget ise välja..seda teeb siiski genekas.. või ei ?
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas DreamWalker »

Kogemused on öelnud et hakka odavamast / lihtsamast ja sealt liigu kallima/raskema variandi poole edasi - kergeim variant rahakotile/närvidele. :roll:


Akult klemm maha - korralikult täis laadida - errorid ära kustutada - aku peale tagasi - diagnost.

Siis geneka laadimist kontrollida jne jne.

Mida rohkem elektroonikat seda tundlikumad on voolu kõikumistele/kehvadele akudele/genekatele (räägin 7.se bmw kogemustest) - peale automaat laadijat ostmist oli 90% probleeme kadunud - nalja pärast Aston Martinid, Bentleyd Ferrarid jne tule tehasest automaat laadija standardvarustuses.

Sõidetakse vähe - seisavad omajagu uhkes garaazis - juhe peab sabas olema. :twisted:
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
moilo
Unistan offroadist!
Postitusi: 65
Liitunud: K Jaan 09, 2013 22:38

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas moilo »

Tere,

Loomulikult annab selle pinge genekas mitte aku. Genekas üritab meeleheitlikult su akut täis laadida aga see ei võta piisavalt voolu vastu ja tulemuseks ongi pinged üle 15 voldi. 14,7 volti on täiesti ok, isegi pisut rohkem on normaalne. Alla 14,5 ei ole ok selle auto puhul minu arvates. See genekas on päris tark ja kui su aku on pekkis siis ta jääbki sul trikke tegema. Muidugi kui sa võtsid töötava mootoriga autol akujuhtme maha siis ta ehk ei ole sul ka enam korras ja see ei puuduta ainult genekat vaid kogu auto elektrisüsteemi. Sellisel meetodil võib pinge elektrisüsteemis ikka väga kõrgele tõusta. Mulle tundub igatähes, et kui akuvahetus ei aita siis ise pole mõtet edasi pusida, pigem pöörduda asjatundjate poole. Ja aku osta sellele autole korralik, tuleb lõppkokkuvõttes soodsam.

Lear
Range Rover Autobiography LWB 19
Range Rover Vogue 13
Range Rover Autobiography 11
Range Rover Vogue 06
Range Rover Vogue 07
Range Rover Vogue 06
Range Rover p38 99
Range Rover p38 00
kodres
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 42
Liitunud: L Sept 03, 2016 05:23
Asukoht: Viljandi

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas kodres »

moilo kirjutas:Tere,

Loomulikult annab selle pinge genekas mitte aku. Genekas üritab meeleheitlikult su akut täis laadida aga see ei võta piisavalt voolu vastu ja tulemuseks ongi pinged üle 15 voldi. 14,7 volti on täiesti ok, isegi pisut rohkem on normaalne. Alla 14,5 ei ole ok selle auto puhul minu arvates. See genekas on päris tark ja kui su aku on pekkis siis ta jääbki sul trikke tegema. Muidugi kui sa võtsid töötava mootoriga autol akujuhtme maha siis ta ehk ei ole sul ka enam korras ja see ei puuduta ainult genekat vaid kogu auto elektrisüsteemi. Sellisel meetodil võib pinge elektrisüsteemis ikka väga kõrgele tõusta. Mulle tundub igatähes, et kui akuvahetus ei aita siis ise pole mõtet edasi pusida, pigem pöörduda asjatundjate poole. Ja aku osta sellele autole korralik, tuleb lõppkokkuvõttes soodsam.

Lear

Töötava masina pealt sai võetud aku juhe maha nii, et genekas ei olnud enam aku laadimisega seotud..mitte et autosse tuli see pinge sisse 19 volti.. ehk siis juhtmetega sai masin akuga siiski yhendusse aga. et klemmi kyljest saada geneka juhe maha tuleb aku pealt klemm maha võtta..nagu peaksid ise ka teadma..aga ei kindlasti aku peab nagunii korralik olema..

aga eks proovin kõik asjad ära...näis mis tulemuseks tuleb :D
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas Rein »

AGM vast ka mõistlik, või millega need tehasest tulnud on?
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
Etnies858
Unistan offroadist!
Postitusi: 72
Liitunud: K Juul 06, 2016 14:27
Asukoht: Tartu

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas Etnies858 »

Tehasest nad AGM akuga ei tule.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas landy »

Imedepõllul on geelakusid peale pandus ja töötavad kenasti (kuniks mootor ära kustub)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas Rein »

Annab sellise paugu elektrit, et kolvid löövad vända lõhki! Kuram, dislad ju lendavad!
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas landy »

Rein kirjutas:Annab sellise paugu elektrit, et kolvid löövad vända lõhki! Kuram, dislad ju lendavad!
D3/ RRS puhul saavad tihti mootorid enne, kui korralik kvaliteetaku otsa. Originaalakud on ka üsns tublid olnud, mõnel lõunamaalt tulnud autol lausa kümmekond aastat kestnud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas Rein »

Kelle toode on originaal? Audil pidavat Moll olema ja ka kõikse paremini kestma. Riiulist samas ju sellise nimega akut kaasa võtta samas ei taha :) Olen kuulnud ütlust, et sama mõõdu juures osta selle tootja aku, mis kõige raskem on.
http://reinufoto.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://pilt.delfi.ee/user/Reinz/" onclick="window.open(this.href);return false;
RR III 2002
EX Disco 1
Etnies858
Unistan offroadist!
Postitusi: 72
Liitunud: K Juul 06, 2016 14:27
Asukoht: Tartu

Re: disco 3 avariireziimis

Postitus Postitas Etnies858 »

Rein kirjutas:Kelle toode on originaal? Audil pidavat Moll olema ja ka kõikse paremini kestma. Riiulist samas ju sellise nimega akut kaasa võtta samas ei taha :) Olen kuulnud ütlust, et sama mõõdu juures osta selle tootja aku, mis kõige raskem on.
originaale tegi exide ja varta
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery 3 ja 4”