Disco3 kummaline uluv heli

Kui on muresid 2004-2010 Discovery 3 -ga või 2010-2016 a. Discovery 4 -ga (L319)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
discogirl
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 24
Liitunud: K Mär 07, 2018 11:35
Asukoht: Lõuna-Eesti

Disco3 kummaline uluv heli

Postitus Postitas discogirl »

Mul käis 2,7 TDV6 Disco 3 (2009a) kevadel väikses remondis - puksid, esimene vasak pooltelg ja veel nipet näpet.
Remondist ära koju sõites täheldasin, et ees vasakus nurgas tuleb aegajalt mingi selline uluv hääl. Rohkem kuulda on siis, kui raadio kinni panna.
Põhimõtteliselt ma kuulen seda ulumist siiani - tundub, et ilmub siis kui sõita ühtlase kiirusega ja kui pöörded on 1500 peal.
On nii kurvis kui sirgel teel.

On kellelgi mõtteid, mis sellist ulumist/undamist võiks teha? Lisaks on aegajalt samamoodi ühtlasel kiirusel 1500 pöörde peal mingi kerge värin või vibratsioon ees tunda.

Eelmisel aastal oli turbiiniga probleeme ja eelmine sügis käiski turbiin remondis ja tehti ka käigukasti hooldus. Sõitis väga kenasti, aga kuskil
novembris hakkasingi seda kerget värinat/vibratsiooni tundma. Pöörded ei kõigu ja muidu tundub nagu okeilt töötavat. Aga kuna see käigukasti remont oli ikka paras pauk, siis mõte selle värina osas hiilib ikka sinna käigukasti rikke juurde.

Ma saan aru, et ega kaugteel mingit diagnostikat ei tee, aga äkki on kellelgi mõtteid selles asjas. Mille kontrollimisest võiks alustada nt?
Mingi anomaalia kuskil on, kuigi abikaasa väidab et mul on luulud - tema ei kuule midagi. Samas ma sõidan iga päev selle autoga, ta ainult vaevalt kord kuus.
Viimati muutis discogirl, T Okt 30, 2018 18:03, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Disco3 kummaline uluv heli

Postitus Postitas landy »

Kontrollimist tasub alustada sellest,et näitad auat mõnele pädevale LR Spetialistile ette ja lased seda kuulta-proovida.
Sulel lähim ilmselt: https://foorum.landroverclub.ee/viewforum.php?f=37" onclick="window.open(this.href);return false;
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery 3 ja 4”