Disco 4 2012 Velje offset

Kui on muresid 2004-2010 Discovery 3 -ga või 2010-2016 a. Discovery 4 -ga (L319)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
M6mm-est-
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 7
Liitunud: K Aug 29, 2012 15:42
Asukoht: Haapsalu/Hiiumaa

Disco 4 2012 Velje offset

Postitus Postitas M6mm-est- »

Tere jälle,

Kas keegi tab või kas on üldse olemas nn soovituslik velje offset 2012 Disco 4'le ?
Sain autoga ostes kaasa 22 tolli veljed, peal rehvid 285/35 R22,
eelmine omanik oli ühe hooaja sõitnud ja kuna nägin, et rehvid olid väljast vähe kulunud lasin ennem suverehvi allapanekut teha ka silla regulli.
Olen nüüd pea terve suve sõitnud ja tundus, et asi OK kuna väljast kulumist juurde ei tulnud, nüüd pesin üle pika aja maal ise käsitsi autot ja pugesin huvipärast ka auto alla ja opaaa, rehvid seest nii kulunud, et niidid paistavad, kuigi sillaregulli paber näitas, et kõik OK.
Kahtlustan, et si võibolla vales offsetis ? kas see on võimalik ?
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Re: Disco 4 2012 Velje offset

Postitus Postitas Veiko Varik »

Tere.
Minu mõnepäevane kogemus ütleb, et kui tehas pole neid velgi autole alla mõelnud, siis hakkavad igasugused probleemid pihta. Ehk siis 22 on 2 tolli liiga palju sinna alla. Ideaale meie olusid arvestades on 19 tolli. Äärmisel juhul 20 tolli.
Kindlasti soovitan soojalt järgida seda, et oleks veljele lubatud koormus õige. Enamusel (eriti hiinakatel) on see ainult 600 kg. Tehase omad on aga 1100 kg. Kui nüüd võtta laias laastus,et Disco kaalub 2,5 tonni, siis on koormus ühele veljele korralik. Metsas seigeldes võib ette sattuda ka selline olukord, kus ainult kaks ratast puutuvad diagonaalis maad, siis valedele velgedele mõjub see fataalselt.
Seega originaalveljed on parimad. Kui just päris uusi ei soovi, siis kasutatud velgi leidub mõistliku raha eest E-Bayst.
Näiteks sellised:
https://www.ebay.co.uk/itm/Range-Rover- ... Sw3Y9ebHg5

Edu
Veiko
Kui on mure võib helistada 5232468
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery 3 ja 4”