Tanke ja lahingumasinaid saab Eestis peagi juhtida B-kategooria juhiloaga

... kuid samahästi võiks alafoorumi nimi olla ka "kohe näha, et vanad sõbrad" või "Land Rover'ite uskumatud seiklused ARKis"

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10182
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tanke ja lahingumasinaid saab Eestis peagi juhtida B-kategooria juhiloaga

Postitus Postitas landy »

anke ja lahingumasinaid saab Eestis peagi juhtida B-kategooria juhiloaga
EESTI
25.05.2023 kell 08.39

Lahingumasinat CV90 saab peagi juhtida B-kategooria juhiloaga.Lahingumasinat CV90 saab peagi juhtida B-kategooria juhiloaga. Autor/allikas: Kristo Sepp/mil.ee
Kaitseminister saatis kooskõlastusele määruse, millega alandatakse LMT-kategooria masina ehk tanki ja lahingumasina juhtimise eeldused B-kategooria ehk sõiduauto juhtimisõiguse tasandile.

Kehtiva määruse kohaselt on kaitseväe ja kaitseliidu valduses oleva LMT-kategooria masina juhil nõutav C-, D- või T-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.

Eelnõu seletuskirjas kirjutatakse, et LMT-masinatele on lubatud sõidukiiruseks kuni 50 km/h, mis maandab sõiduvigadest tulenevat riski kaasliiklejatele.

Eelnõuga võimaldataksegi anda vähemalt 18-aastasele kaitseväe teenistujale või töötajale, kellel on B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, kaitseväe roomikutel liikuvatel tankide ja lahingumasinate juhtimisõigus.

Määrust täiendatakse uue lõikega ning sätestatakse, et kui isikul on nõutava kategooria juhiluba olemas, tuleb enne sõiduki juhtimist läbida vastav väljaõpe. B-kategooria juhiloa olemasolu ei võta kaitseväelt kohustust õpetada isikut sõitma konkreetse kategooria sõidukiga.

Seletuskirjas öeldakse ka, et LMT-roomikmasinad erinevad ehituselt ja juhtimisvõtetelt veoautodest ning C-kategooria autojuhi õppe läbimine ei valmista juhti ette roomikmasina juhtimiseks.

Määruse jõustumisel puudub Scoutspataljoni teenistujatel vajadus läbida C- või D-kategooria sõiduki juhtimisõiguse koolitus ja neid saab kohe suunata kaitseväe läbiviidavale masinameeskonna kursusele, mis säästab keskmiselt kuus kuud teenistuja väljaõppe aega.

Muudatustega ei kaasne riigile ega kohalikule omavalitsusele lisakulu ega otsest tulu, kuid viies kaitseväe ja kaitseliidu valduses oleva LMT-kategooria (tankid ja lahingumasinad) masina juhtimisõiguse taseme C-, D- ja T-kategooria juhiloalt B-kategooria juhiloale ei pea kaitsevägi enam puudutatud isikutele (ca 45 isikut aastas) LMT-kategooria masinate juhtimiseks kõrgema kategooria juhilube taotlema ning sellest tuleneb arvestatav rahaline kokkuhoid on ca 50 000 eurot aastas.

Toimetaja: Urmet Kook
Allikas: https://www.err.ee/1608987908/tanke-ja- ... -juhiloaga
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta

Mine “ARK- terve mõistus majast lahkunud!”