Külgsuunalised istmed vol2

... kuid samahästi võiks alafoorumi nimi olla ka "kohe näha, et vanad sõbrad" või "Land Rover'ite uskumatud seiklused ARKis"

Moderaatorid: inseneer, landy

Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Re: terve mõstus tagasi

Postitus Postitas tt »

Landy kirjutas:
tt kirjutas:võrreldes vana reg tunnistusega on vähenenud haagise mass 3500kg pealt auto täismassini, aga noh selle elame yle :)
See on muidugi ebameeldiv isetegevus, millele tuleb tähelepanu pöörata.
uurisin jälle pühakirja ja selgus et m1 ja n1 kategooria masinatel tõepoolest piduritega haagise mass ei või ületada registrimassi

AGA M1G ja N1G sõidukitel 1,5 kordne auto registrimass kui mitte rohkem kui 3.5t. niisiis kui mustamäele asja, astun ark-ist jälle läbi :)

--------------------

Kood 1303. Mootorsõiduki haakes veetava või pukseeritava sõiduki lubatud suurim tegelik mass

Nõuded: 1) ühelgi juhul ei ole lubatud ületada veduki valmistaja poolt määratud vedukiga veetava haagise lubatud suurimat massi;
2) M1 ja N1 kategooria veduki haakes on lubatud vedada O1 või O2 kategooria kesktelghaagist. M2 ja M3 kategooria veduki haakes on lubatud vedada kesktelghaagist või kaheteljelist täishaagist. Haagise lubatud suurim tegelik mass on:
a) pidurita haagise korral 0,75 tonni või 0,5 veduki tühimassi, kusjuures aluseks tuleb võtta väiksem väärtus;
b) piduriga haagise korral veduki registrimass või M1G ja N 1G kategooria veduki korral 1,5-kordne veduki registrimass, kuid mitte üle 3,5 tonni, v.a M3 kategooria I klassi veduki korral;
c) M3 kategooria I klassi veduki korral, kui kaheteljelisel bussihaagisel on ABS pidurid, 1,4-kordne veduki registrimass;
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

igatahes aplaus eestvedajale omme ARK'i
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
Valge Hiir
Fire Control
Fire Control
Postitusi: 704
Liitunud: E Okt 24, 2005 09:10
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

Issanda loomaed on ikka väga suur - seda ka ARK'is.
Eks Tai pajata pikemalt oma uskumatutest seiklustest.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Land Rover Series I 107 '55 "RUDY" + Bantam T3 '54
Land Rover 110 FC '67 "Fire Control"
Land Rover Series III 109 '81 "Röve Rover"+ GMC M101
Land Rover 110 V8 '84 "Sotilaspoliisi" + 2xGAZ 704
Pilt
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

no mul kraabiti haagise massi vähemaks: saksa passis 3500, esimeses eesti passis 3500, teises eesti passis (kus 7 istet) 2720

et nüüd olla andmesildil järgi õiged andmed (esimene number auto täismass, teine autorongi täismass, 3-4 teljekoormused).
pühakiri räägib andmesildist ainult 01.01.1997 ja uuemate masinate kohta, mul 94 ja selles osas (lisa 2) pole andmesildist mitte miskit kirjas. Seda ma ka noorhärradele ARK angaaris ytlesin. no neil kohe juhe koos, eriti siis kui ma küsisin aga mille järgi te siis septembris mulle selle 3500 sinna kirjutasite? seepeale anti mingi ymberehituste eksperdi number, no mis ma teen ymberehitus eksperdiga kui masin on stock mis stock. praegu pole tööajal aega seal jauramas käia. aga kui aega saan siis astun läbi.

aga Tai vintsutiustest tahaks kuulda, helistas teine mulle hommikul iga poole tunni takka ja küsis mismoodi ma tegin, mingihekt kysis mu masina numbrit kah, et mismoodi mina sain raha maksmata ja talt küsitakse. jne tsirkus barcelona ja kafka hübriid, meie, maksumaksja raha eest
Kasutaja avatar
Valge Hiir
Fire Control
Fire Control
Postitusi: 704
Liitunud: E Okt 24, 2005 09:10
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

No sattusin minagi sinna kanti suht juhuslikult. Läksin oma Discosaalile kojamehi ostma aga unustasin pikkused mõõta. Helistasin esimesele ettejuhtuvale Disco omanikule Taile ja kuuldes et ta ARK'is asju ajamas saigi kohale sõidetud ja kojamehed mõõdetud. Ühtlasi sai teist ( Tai'd ) ka natuke moraalset toetatud ja oma Disco passiga vehitud. Selle peale kui ma ütlesin et tehti ju üks Disco ( tt oma ) niimodi ringi et ARK tunnistas oma eksimust. See peale vastasid vanad angaarist et jah üks tehti ja rohkem nii ei tehta. Ajapuudusel olin sunnitud peale sellist mõtteavaldust lahkuma. Tai tuli välja suitsetama, et siis puhanud närvidega taaskord lahingusse söösta.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Land Rover Series I 107 '55 "RUDY" + Bantam T3 '54
Land Rover 110 FC '67 "Fire Control"
Land Rover Series III 109 '81 "Röve Rover"+ GMC M101
Land Rover 110 V8 '84 "Sotilaspoliisi" + 2xGAZ 704
Pilt
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Nuni nagu näen, sis kõik juba põnevusega ootavad minu tänaseid seiklusi.
Nagu Agu Sihvka ytles: Et kõik ausalt ära rääkida pean alustama sellest, kuidas Valge hiir mul postimees soovitas lugeda. Nii ma siis Läksin 19 jaanuari pärastlõunal (loe: reede õhtul) ark oma muret kurtma. Ajasin masina angaari tirisin tagumise ukse lahti ja demosin oma tehase istmeid - loopisin kola sisse tagasi (ikka midagi pudiseb sealt pidevalt) uks kinni ja akti tegema. Enne seda olin suhtlend seltsimees tt'ga kes ka tookord sinna ilmus. tookord oli asi kena ja roosiline midagi tehti akt ära soniti mingi tyybikinnitus vaja teha ja reede õhta keegi seda ei tee jne yhesõnaga nad lubasid mulle helistada esmaspäeval... nii see aeg läks aga ark ei helistanud. Otsustasin siis täna minna ja asjaga tegeleda. Nagu ikka alustasin infoletist (kaks lahket tädi seal uksejuures) nemad siis saatsid mind igalepoolealgul infosse ja siis angaari. Angaaris meenus neile jah minu lugu ja nii tehti uus akt kuhu ei kirjutatud, et ark on süüdimatu ja sellest hakkas minu pull pihta. Kuna mei suur sõber Hr Soots oli puhkusel ja tema asendaja vist tõbine siis oli maja täis peata kanu kes ei julenud midagi otsustada. Argument oli minul lihtne (saadud telefonitsi tt'lt) ostsin auto oli 7 kohta teie sunnikud panite viis ja mina pean nyyd maksma iga lisa istme eest?!!?!? Kyisisin ka sellelt härrasmehelt kes oli taas kuskil tagant katakombidest välja aetud, et kui ma ostan 40 kohalise bussi ja ark kogemata paneb sinna 1 koha siis ma hakkan neid ka juurde ostma. Yhesõnaga olid nad nõus mulle need 7 kohta panema aga mina juut ei tahtnud neile seda maksta ja siis oleks ma pdanud ka tooma liisingust volituse selle toimingi teostamiseks. Yhesõnaga õnneks tuli vahepeal kohale ka Valge hiir kes poetas ka telefoni paar kurja sõna ja yritas selgeks teha, et nad lolli juttu ajavad.
Viimaks siis kui olin tolle päeva kõige kõrgema härra tehnikaosakonnast kätte saanud ja tt juhtumi analoogi selgeks teinud nõustuti mul 7 kohta passi sisse lyya ja täiesti tasuta. Muigugi lause, mis maha pandi oli nagu päris masendav ubes nii et olgu siis me paneme sulle siis selle kirja siia paberi nurgale et meie syy ja bla bla .. aga kui keegi veel tuleb siis tema peab maksma.
Yhesõnaga 2,5 tundi tööaega närvikulu pool pakki suitsu ja sääst 200 eeku ja hingerahu.
Tegelikult ei mõista miks need kaabakad ei suuda oma kohaliku organisatsiooni siseselt paika panna mida peab tegema ja mille eest raha kysima jne. Moto vist selline, et kysime kõige eest ega nad ei viici vasti hakata ja vinguma neil on odavam maksta. yhesõnaga taas vihastasin selle asutuse pihta ja ainsa võikese põhjuse pärast nende info liikumise puudumine.

Edu järgmistele sõdalastele, sest sõda ei ole veel võidetud
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Hea, et nad minusuguse pujääni ja ja kangekaelse kodniku otsa ei sattunud. :lol:
See 3,5 tonni asi Disco passis tuleb ka neile PÄHE KINNI RAIUDA!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

Landy kirjutas:Hea, et nad minusuguse pujääni ja ja kangekaelse kodniku otsa ei sattunud. :lol:
See 3,5 tonni asi Disco passis tuleb ka neile PÄHE KINNI RAIUDA!
ma nüüd siin mõtisklen, et kui palju poolvedelat ollust üles keerutada, sest mina näen siin kuritahtlikku hoolimatust: kord üks haagise mass siis teine - ark kontrollist on ühel juhul neist läinud sõiduk läbi valede andmetega, (ma loodan, et teisel). Järelikult tuleks selle konkreetse ametniku ülevaadatud autod üle kontrollida. sest mine sa tea milliseid ohtlike või varastatud sõidukeid liiklusesse on lubatud.. Täna haagise mass homme VIN kood ... paha paha :twisted:
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

ARK-ist

Postitus Postitas 007 »

... ütleme nii, et minnes mis iganes asjaajamisega ARK-i lähevad mu käed rusikasse juba enne, kui ma sinna jõudnud olen. See asutus on ilmne näide kohast, kus töötavad inimesed kellel puudub õhu välja laskmise ventiil. Ehk siis "väikese inimese suur hetk". :evil:
Polar
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 10:44
Asukoht: Kärevere, Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Polar »

No käisin minagi eila Tartu ARK-is heauskse sooviga autot 7-kohaliseks regada aga ametnikud tegid suured silmad ja sõnasid et pole nad midagi kuulnud. Helistasin siis täna hr. Sootsile- see palju tigedaks läks-tema olevat kõigile meilid saatnud, miks krt. neid ei loeta. Igatahes leppisime kokku, et läen homme tagasi ja kui mehed veel hüppama hakkavad, lasen neil hr. Sootsile helistada- eks näis!
Range Rover Vogue 3,6V8 2007
Polar
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 10:44
Asukoht: Kärevere, Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Polar »

Käidud siis ja 7 kohta sees, haagis jäi 3500 aga ei viitsinud nendega pikalt vaidlema hakata ja andsin 200 ära- aeg oli tegelikult kallim!Nende väide, et midagi vahepeal lihtsalt muutus!!!
Range Rover Vogue 3,6V8 2007
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Polar kirjutas:Käidud siis ja 7 kohta sees, haagis jäi 3500
Siis ju lõpp hea ja kõik hea . Õnnitlused! :D
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

sai käid täna Võrus sõbral abiks discot ostmas. Võru ARK-is poetasin suusoojaks, et saaks minu disco haagise massi kah 3500 peale jälle, minu rõõmsaks üllatuseks öeldi no näita oma paberid siia ja vaatame mis sul seal on :D

uut tüübikoodi mulle tegema ei hakatud, võrreldes eelmise passiga on auto nüüd 50kg raskem ja erinevus mõned millimeetrid laiuses ja kõrguses.

rõõm lõpeks siis 7 kohaline ja haagise mass 3500 :D
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Kuids see käib:
1. Tuleb minna ARK i, (Mustamäele, Sauel ei saa, kuidas teistes maakondades ei tea) ja täita sõiduki ümberehituse avaldus.
2. Pärast vastuse saamsit (paar nädalat) minna suvalisse ARK bürosse , näidata sõiduk ette , tasuda 200 kr riigilõivu, vahetada tehn pass "7 koahliseks".
Korduma minevad küsimused:
Avaldust on vaja vaatamata sellele, et istmed on tehase poolt paigaldatud.

Minul võtis Saue ARKs see protseduur 1 tund aega, vaatamata sellele et olin hetkel ainuke klient. Teenindaja oli õpilane ja autoülevaatamiseks pidin ootama ca 30 min, kuna ülevaataja oli kadunud ja tema klaasist kabinet kenakesti lukus. Siis läks mõni aeg vaidlemiseks, kus asub raamil kerenumber, lõpuks soostus töötaja otsimast numbrit sealt, kus ma soovitasin seda vaadata. Istmeid ja nede turvavõid ei vaadatud.
pastard
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 22
Liitunud: E Apr 23, 2007 09:43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas pastard »

Ostsin endale kuni kuu tagasi LR Discovery I 1998 aastast. Ostes omaniku ümberregistreerimisel Tallinna ARKis unustasin nii kuis kord ja kohus vaadata, et passi saaks 7 kohta ning haagise massiks 3500Kg. Haagis oli aga kohe nii märgitud aga kohti vaid 5. Läksin siis hiljem tagasi ning sain ARKi peamajast soovituse sinna hoovipealsesse kioski minna. Läksin sinna ja sain sealt soovituse peamajja minna hr. Sootsiga rääkima. Läksin peamajja ning tädid väikse piinlikusega naeratasid ning ütlesid jah.. tuleb vist tõesti siin midagi teha. Lasin neil hr. Sootsile helistada ning ütlesin, et kioski härrad vist veidi segaduses. Seejärel sain soovituse sinna tagasi minna ning auto ette näidata. Seal siis tuldi ning vaadati hunniku kola alt toolid üle ning otsiti kere pealt kerenumbrit. See peale kõva kraapimist leiti üles ning soovitati vigastatud kohad kiiresti kusagil ära katta, et raam rooste ei läheks. Kerenumber loeti mitte standardile vastavaks aga 7 kohta registreeriti ära. Üldiselt läks aga väga kiiresti. Mäletan korda, kus terve jalgpallimatši sain ära vaadata, enne kui kassasse löögile sain.

Ehk siis minu meelest on Klubi teinud väga head tööd, kuna too registreerimine möödus valutult.
Vasta

Mine “ARK- terve mõistus majast lahkunud!”